Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU W DUBAJU

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Dubaju

  Cały blask i szykowność emiratów przywitają Cię, jak tylko wysiądziesz z samolotu i odbierzesz pojazd, jaki zapewni Ci wypożyczalnia samochodów w Dubaju. Dubaj, przysłowiowy ze względu na swoją światową sławę i nietypowy styl życia, zalicza się do miejsca docelowego na wakacje lub w celach biznesowych, gdzie można się wybrać przez cały rok. Co więcej, główne lotnisko w mieście jest też światowym węzłem komunikacyjnym dla podróży powietrznych, łącząc wschód z zachodem i obsługując około 78 milionów międzynarodowych pasażerów każdego roku, więcej nawet niż lotnisko Heathrow w Londynie.

  Wciąż rozwijający się biznes i spore znaczenie turystyki w ZEA, tylko umacnia pozycję lotniska w Dubaju, jako jednego z najbardziej ruchliwych na świecie. Dowiedz się jakie korzyści płyną z rezerwacji samochodu przez Auto Europe i pozwól nam zaaranżować Ci niedrogi wynajem samochodu na lotnisku, aby tym samym zapewnić sobie najszybszy i najlepszy sposób na to, by pozostać elastycznym podczas zwiedzania emiratów. Nie zapomnij też odwiedzić Abu Dhabi, kolejnego turystycznego klejnotu na Bliskim Wschodzie! Chcesz dowiedzieś się więcej o naszych usługach? Odwiedź naszą stronę i poznaj opinie o wypożyczalni samochodów w Dubaju poprzednich klientów Auto Europe.

  Informacje o lotnisku

  Międzynarodowy port lotniczy w Dubaju jest głównym lotniskiem obsługującym Dubaj i jednym z najbardziej ruchliwych pod względem ilości międzynarodowych pasażerów przybywających na lotnisko rocznie. Lotnisko znajduje się wysoko w klasyfikacji ruchu pasażerskiego, ruchu cargo, ilości pasażerów na lot oraz ruchu poszczególnych modeli samolotów. Lotnisko znane jest też z założonej instalacji paneli solarnych do wykorzystania energii słonecznej, aby zredukować zużywanie energii przez miasto i osiągnąć cel obniżenia tej wartości o 30 procent.

  Port Lotniczy Dubaj (DXB)
  Oficjalna nazwa: Międzynarodowe Port Lotniczy w Dubaju
  Adres: Al Twar, Dubaj, ZEA
  Telefon: +971 4 224 5555
  Linie lotnicze operujące na lotnisku: Ponieważ lotnisko obsługuje dziesiątki milionów międzynarodowych pasażerów rocznie, na jego terenie oferty lotów prezentują liczne linie lotnicze, między innymi: Emirates, Qantas, Wizz Air, Qatar Airways, Gulf Air, a także wiele tanich linii lotniczych.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku w Dubaju

  Na lotnisku w Dubaju znajduje się kilka największych wypożyczalni samochodów. Stanowiska dostawców samochodów znajdują się na hali przylotów na terminalach 1 i 3. Znajdziesz tutaj między innymi Europcar, Avis, Dollar, Payless i Sixt na Terminalu 1. Hertz, Sixt oraz National i kilka innych wypożyczalni można znaleźć także na Terminalu 3. Zawsze przeczytaj dokładnie swój voucher, aby upewnić się, gdzie znajduje się biurko Twojego dostawcy. W razie wątpliwości lub pytań nie zawahaj się z nami skontaktować jeszcze przed lotem.

  Sixt na lotnisku Dubaj Sixt na lotnisku Dubaj
  Terminal 3,
  Lotnisko Dubaj, ZEA
  +971 800 7498
  Godziny otwarcia:
  cały dzień
  National na lotnisku Dubaj National na lotnisku Dubaj
  Terminal 3,
  Lotnisko Dubaj, ZEA
  +971 4 220 3023
  Godziny otwarcia:
  cały dzień
  Europcar na lotnisku Dubaj Europcar na lotnisku Dubaj
  Terminal 1,
  Lotnisko Dubaj, ZEA
  +971 4 224 5240
  Godziny otwarcia:
  cały dzień
  Hertz na lotnisku Dubaj Hertz na lotnisku Dubaj
  Terminal 3,
  Lotnisko Dubaj, ZEA
  +971 800 43789
  Godziny otwarcia:
  cały dzień
  Avis na lotnisku Dubaj Avis na lotnisku Dubaj
  Terminal 1,
  Lotnisko Dubaj, ZEA
  +971 4 518 6733
  Godziny otwarcia:
  cały dzień

  Terminale

  Lotnisko w Dubaju rozciąga się na terenie 3000 hektarów ziemi i składa się z trzech terminali pasażerskich, jednego cargo i jednego terminalu GAT znajdującego się zaraz za lotniskiem. Pomiędzy terminalami 1 i 3 jest bezpośrednie połączenie. Pasażerowie mogą skorzystać z regularnie kursującego autobusu wahadłowego, automatycznego przewoźnika, a nawet z metra, jakie zatrzymuje się na Terminalu 1 i Terminalu 3. Jak można by się tego spodziewać, Lotnisko w Dubaju jest lśniącym, wypolerowanym dziełem sztuki i w żadnym razie nie brakuje tutaj opcji jadalnianych ani możliwości zakupów. Biorąc pod uwagę rozmiar i oferty, lotnisko jest uważane największy outlet, jaki powstał.

  Terminal 1 ma zdumiewającą pojemność do 15 milionów pasażerów i jest uważany za główny terminal dla lotów międzynarodowych i długodystansowych. Mieści się tu hala biznesowa i dla pierwszej klasy. Terminal 2 obsługuje głównie loty czarterowe, regionalne i te oferowane przez tanie linie lotnicze. Terminal 3 jest ekskluzywnie zarezerwowany dla linii Emirates. Pomimo tego, że Terminal 1 jest uważany za główny, to Terminal 3 jest bardziej luksusowy i odbywają się z niego wszystkie loty linii Emirates.

  W dodatku do hali biznesowej możesz sobie zarezerwować halę wypoczynkową i pozwolić dogodzić sobie różnego rodzaju usługami poprawiającymi samopoczucie. Niezależnie od terminalu, lotnisko w Dubaju rozpieści Cię możliwością wyborów. Przechadzanie się po licznych sklepach wolnocłowych i restauracjach z ofertami posiłków lokalnych, jak i międzynarodowych może być nieco męczące, ale z pewnością skróci Twój czas oczekiwania na lotnisku.

  Usługi na lotnisku

  Zakupy to ostatnia rzecz, jaka sprawi, że Twój wyjazd do Dubaju można uznać za udany. Jeśli z jakiegoś powodu umknęła Ci ta okazja w mieście, wykorzystaj czas oczekiwania na lotnisku, aby nadrobić straty. Z takim bogactwem sklepów i restauracji, z których wiele jest otwartych całodobowo, międzynarodowe lotnisko w Dubaju jest czarującym miejscem, które spełni wszystkie Twoje pragnienia. Sklepy wolnocłowe można znaleźć na Terminalu 1, na odlotach Sheik Rashid i przylotach. Terminal 2 oferuje specjalną strefę hurtowych zakupów. Oprócz zakupów jednak, lotnisko w Dubaju oferuje różnego rodzaju restauracje i kawiarnie, centrum medyczne otwarte 24/7, centrum relaksacyjne z basenami i masażem, strefy dla dzieci i kilka pokoi gier. Tak nowoczesne i ruchliwe lotnisko może być miejscem docelowym samym w sobie.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko w Dubaju

  Wynajem samochodów na lotnisku w Dubaju ułatwi Ci szybkie przedostanie się do miasta oraz pozostanie elastycznym podczas podróży do dalej położonych miejsc. Wystarczy, że odbierzesz pojazd od jednego z dostawców, skierujesz się na most Garhoud lub trasę Sheikh Rashid i pojedziesz przez E11 na południowy wschód. Następnie musisz zjechać zjazdem 50B. Warto jednak zauważyć, że trasa ta zawiera opłaty drogowe. Autobusy, oprócz tego, że łączą terminale, to oferują też połączenie z lotniska do centrum miasta. Przystanki autobusowe można znaleźć naprzeciwko budynków terminalowych. Jeśli chcesz skorzystać z usług autobusowych, musisz mieć przy sobie ważną kartę NoI opłaconą z góry. Bilety nie mogą być opłacone gotówką lub otrzymane od kierowców autobusów. Pomiędzy Terminalem 1 i 3 operuje regularny autobus wahadłowy oraz nowoczesne metro.

  Dwie linie metra znacznie ułatwiają przemieszczanie się po centrum Dubaju. Bilety na metro można zakupić w jednym z automatów dostępnych na lotnisku. Cena za bilet różni się, w zależności od tego ile przemierzysz stref. Możesz też skorzystać z karty NoI, która zezwoli Ci na podróżowanie nowoczesnym, klimatyzowanym metrem za nieco niższą stawkę. Każdy pociąg metra ma pierwszą klasę w pierwszym przedziale, znaną też jako "złota klasa", skąd możesz podziwiać widoki przez przednią szybę bez obecności kierowcy. Wsiadając do metra, możesz mieć przy sobie tylko dwie torby podróżne, z czego jedna wielkości torby kabinowej lub podręcznej. Ze stacji metra są dogodne połączenia autobusowe do innych części miasta. W Dubaju znajdziesz też liczne postoje dla taksówek.

  Porady parkingowe

  Lotnisko w Dubaju oferuje parkingi krótkoterminowe i długoterminowe oraz autobus wahadłowy kursujący między nimi i terminalami. Parkowanie w centrum Dubaju jest w większości przypadków płatne i mierzone oraz kontrolowane. Możesz znaleźć wolne miejsce w jednym ze skomplikowanych i dużych parkingów przy centrach handlowych, jednak upewnij się, że zanotujesz sobie, gdzie zostawiasz swój pojazd wynajęty od wypożyczalni samochodów na lotnisku w Dubaju.

  Od 2006 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące parkowania, opłaty za postój i taryfy, w zależności od części miasta. Parkowanie przez noc, w piątki i święta publiczne jest w większości miejsc bezpłatne. Zarejestruj się z mParking i opłacaj parking telefonicznie lub wysyłając wiadomość tekstową. W ten sposób otrzymasz wirtualne zezwolenie na parkowanie w strefie, gdzie jest to wymagane i zostanie ono przedłużone automatycznie, jeśli czas Twego postoju nieplanowanie się wydłuży.

  Przydatne linki

  Lotnisko Dubaj