Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Szukaj w blogu


  Wyszukiwanie blogów......

  Foteliki dziecęce przewodnik - co zrobić kiedy potrzebuję fotelik dziecięcy podczas wynajmu?

  Jeśli planujesz rodzinne wakacje i potrzebujesz samochodu na wynajem, prawdopodobnie będzie Ci potrzebny odpowiedni fotelik dla dziecka, zgodnie z wymogami prawnymi. Foteliki dziecięce to typowy element dodatkowego wyposażenia i są bardzo ważne dla rodzin podróżujących z dziećmi. Zazwyczaj wypożyczalnie wymagają za foteliki dodatkowej opłaty, którą można dodać do swojej stawki podczas rezerwacji na stronie Auto Europe.

  Tego typu dodatki są za dodatkową opłatą, o której warto pamiętać podczas planowania wydatków. Skontaktuj się z nagradzanymi specjalistami od rezerwacji z Auto Europe, aby otrzymać więcej informacji o fotelikach dziecięcych, dzwoniąc pod numer +48 222 639 537, a jeden z naszych agentów z chęcią doradzi Ci lub doda tę opcję do twojej rezerwacji. Aby uniknąć rozczarowania, warto zarezerwować fotelik dziecięcy i inne potrzebne elementy wyposażenia, ponieważ ich dostępność może być limitowana, zwłaszcza w sezonie letnim, a muszą być zatwierdzone przez Twojego dostawcę.

  Często zadawane pytania o wynajmie fotelików dziecięcych


  Czy mogę wypożyczyć fotelik dziecięcy z Auto Europe?

  Tak oczywiście! Można dodać fotelik dla dziecka w różnym przedziale wiekowym do rezerwacji dokonywanej na stronie Auto Europe. Jednak dzienne stawki na dodatkowe wyposażenie, jak foteliki dziecięce, płatne są lokalnie u wypożyczalni, kiedy pojedziesz odebrać pojazd w wybranej przez Ciebie lokalizacji. Warto też wspomnieć, że wszystkie dodatkowe wyposażenia, jak foteliki są na zapytanie, a ich dostępność musi zostać potwierdzona z wyprzedzeniem przez dostawcę, inaczej możesz mieć z tym problem, kiedy zjawisz się po odbiór samochodu.

   

  Jak mogę dodać fotelik dziecięcy do rezerwacji?

  Jak dodać fotelik dziecięcy dod rezerwacji z Auto EuropeBardzo łatwo jest dodać fotelik dziecięcy do rezerwacji samochodu z Auto Europe. Na początku należy wybrać lokalizację odbioru (oraz daty) za pomocą naszej nowoczesnej wyszukiwarki i wybrać z listy dostępnych dostawców i kategorii samochodów, jakie pojawią się w kilka sekund. Po dokonaniu wyboru zobaczysz dokładnie ile będziesz musiał zapłacić za dodanie fotelika dziecięcego do rezerwacji. Możesz to sprawdzić klikając niebieski napis "Szczegóły ceny", gdzie znajdują się szczegóły dotyczące opcjonalnego dodatkowego wyposażenia z informacjami o cenach i jakie elementy możesz dodać do rezerwacji, jak na przykład foteliki dziecięce.

  Następnie wybierz "Rezerwuj teraz", a automatycznie pojawi się lista z dodatkowym wyposażeniem, jakie możesz dodać do rezerwacji, dając Ci możliwość wybrania odpowiedniej ilości fotelików dla dzieci, jakie możesz potrzebować. Znajdziesz tu też szczegółowe informacje dotyczące limitu wieku i wagi dziecka w zależności od wybranego fotelika i jego cenę.

  Należy pamiętać, że foteliki dziecięce rezerwowane są na zapytanie i ich dostępność musi zostać potwierdzona przez lokalnego dostawcę, aby uniknąć rozczarowania, kiedy pojedziesz odebrać samochód. Warto też powtórzyć, że dzienne stawki również obliczane są przez lokalnego dostawcę i płatne są lokalnie podczas odbioru.

   

  Jaka jest różnica między fotelikami dla dzieci?

  Fotelik montowany tyłem: do 13kg/ 29lbs

  Foteliki te przeznaczone są zazwyczaj dla dzieci do 15 miesięcy. Siedzenia skierowane tyłem do kierunku jazdy zapewniają lepsze bezpieczeństwo i ochronę pleców, szyi i głowy dziecka niż siedzenia skierowane przodem. Kiedy głowa dziecka znajduje się wyżej niż górna część siedzenia, ustaw siedzenie przodem do kierunku jazdy. Jeśli dziecko jest a przednim siedzeniu, należy wyłączyć opcję poduszki powietrznej na siedzeniu pasażera, przed udaniem się w podróż. Siedzonka dostosowują się do ciała dziecka, aby zapewnić im bezpieczeństwo i wygodę, dlatego są tak ważne podczas podróży z dziećmi poniżej 1 roku życia.

  Fotelik montowany przodem: 9-18kg/ 20-40lbs

  Foteliki te przeznaczone są dla dzieci do 18 kilo. Równa się to mniej więcej dzieciom w wieku od 9 miesięcy do 4 lat. Gdy Twoje dziecko będzie zbyt duże, aby zmieścić je w foteliku montowanym tyłem do kierunku jazdy, możesz zacząć korzystać z fotelika skierowanego przodem do kierunku jazdy. Nowoczesne foteliki mają unowocześnioną ochronę na stronach, korzystając z miękko wyściełanych, głębokie krawędzi. Można je też odchylać do tyłu, aby dziecku mogło być wygodniej i by zrelaksowało się podczas podróży.

  Siedzisko samochodowe: 15-25kg/33-55lbs

  Siedziska przeznaczone są dla dzieci od 4 do 7 lat lub ważących od 15 do 30 kilo, a umieszcza się je w kierunku jazdy na tylnym lub przednim siedzeniu. Siedziska są łatwe w zainstalowaniu i mają solidną ochronę przed uderzeniem bocznym, wymaganą dla większych dzieci. Dostępne są też z wyściełanym zagłówkiem, aby zapewnić wysoki poziom komfortu, ale równocześnie łatwo jest go dopasować do wzrostu dziecka. Siedziska samochodowe mają zapewnić bezpieczeństwo najmłodszym pasażerom, upewniając się, że pasy bezpieczeństwa dla dorosłych, w każdym pojeździe, pasują na dzieci idealnie, zapewniając im ochronę i wygodę.

   

  Ile kosztuje wynajem fotelika dziecięcego?

  Ceny różnią się w zależności od dostawcy, ale zazwyczaj stawka dzienna ustalona jest z góry (n.p. 10 EUR na dzień z VAT), a uiszcza się ją podczas odbioru u lokalnego dostawcy. Możesz przekonać się, że obowiązuje maksymalna stawka, jeśli samochód zarezerwowany jest na daną ilość dni, na przykład ograniczając tym samym cenę do około 50 EUR na tydzień.

   

  Jaki rodzaj samochodu na wynajem jest najlepszy?

  Rezerwując samochód na wynajem z Auto Europe, warto jest pamiętać o przestrzeni, jakiej będziesz potrzebował na siedzonko dla dziecka oraz bagaże i inne wyposażenie, jakie będą Ci potrzebne podczas wyjazdu. Podczas podróży z dziećmi lepiej jest zdecydować się na większy model pojazdu 4 lub 5 drzwiowy. Warto jest zatem zastanowić się nad wszystkim, co ma się zamiar zabrać, zanim wybierzesz, jaka kategoria samochodu będzie najlepsza na wyjazd.

   

  Co zrobić podczas odbioru samochodu?

  Pierwszą rzecz, jaką należy zrobić, to upewnić się, że fotelik dziecięcy, jaki otrzymujesz, zgadza się z tym, co zamówiłeś, czyli jest odpowiedni dla wieku, wzrostu i wagi twojego dziecka. Co więcej, warto jest sprawdzić fotelik w jakim jest stanie i czy jest w pełni funkcjonalne, a każdy element odpowiednio działa. Kiedy wszystko jest już dopasowane, sprawdź też, czy fotelik jest odpowiednio zabezpieczony, aby zagwarantować dziecku bezpieczeństwo podczas podróży. Jeśli nie jesteś pewien, jak dopasować fotelik w samochodzie, najlepiej jest się pytać przedstawiciela wypożyczalni, aby Ci w tym pomogli. Zazwyczaj nie zapną fotelika w samochodzie za Ciebie, ale mogą wytłumaczyć Ci cały proces i mogą Ci przedstawić instrukcję obsługi.

  Szukaj w blogu