Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Szukaj w blogu


  Wyszukiwanie blogów......

  Foteliki dziecięce

  Zgodnie z nowymi przepisami UE wszystkie dzieci poniżej 150 centymetrów wzrostu i lżejsze niż 36 kilogramów muszą korzystać z odpowiedniego fotelika dziecięcego podczas podróży samochodem. Oto krótki przewodnik wyjaśniający, jaki fotelik jest odpowiedni i potrzebny dla Twojego dziecka. Jeśli nie wiesz, który fotelik dziecięcy wybrać, przeczytaj ten blog, aby zapewnić najmłodszym członkom rodziny bezpieczne podróżowanie.

  Fotelik montowany tyłem
  Waga: do 13kg/29lbs
  Wiek: pomiędzy 12-15 miesięcy

  Siedzenia skierowane tyłem do kierunku jazdy zapewniają lepsze bezpieczeństwo i ochronę pleców, szyi i głowy dziecka niż siedzenia skierowane przodem. Kiedy głowa dziecka znajduje się wyżej niż górna część siedzenia, ustaw siedzenie przodem do kierunku jazdy.

  Uwaga: Nigdy nie umieszczaj fotelika dla dziecka tyłem do kierunku jazdy na siedzeniu pasażera z przodu w samochodzie wyposażonym w poduszkę powietrzną!

  Fotelik montowany przodem
  Waga: 9-18kg/20-40lbs
  Wiek: pomiędzy 9 miesięcy-4 lata

  Gdy Twoje dziecko będzie zbyt duże, aby zmieścić je w foteliku montowanym tyłem do kierunku jazdy, możesz zacząć korzystać z fotelika skierowanego przodem do kierunku jazdy.

  Siedzisko samochodowe
  Waga: 15-25kg/33-55lbs
  Wiek: pomiędzy 4-6 lat

  Poduszka podwyższająca
  Waga: 22-36kg/48-79lbs
  Wiek: pomiędzy 6-12 lat

  Podstawki podwyższające składają się tylko z dolnej części fotelika dziecięcego. Górna część ciała dziecka jest chroniona pasem bezpieczeństwa. Konieczne jest dostosowanie wysokości pasa bezpieczeństwa do wzrostu dziecka. Należy pamiętać, że prawnym obowiązkiem kierowcy jest zapewnienie odpowiednich miejsc pasażerom poniżej 17 roku życia. Możesz dodać fotelik niemowlęcy, dziecięcy i podwyższający do swojego samochodu na wynajem na naszej stronie internetowej podczas dokonywania rezerwacji.

  Możesz również zadzwonić do nas pod numer +48 222 639 537 i zarezerwować wynajem samochodu z fotelikiem dziecięcym przez telefon lub poprosić naszego agenta o dodanie dodatkowego wyposażenia do wcześniej dokonanej rezerwacji online. Prosimy zarezerwować z wyprzedzeniem wszelkie dodatkowe wyposażenie, w tym foteliki dla dzieci, ponieważ ich dostępność może być ograniczona. Bezpiecznej podróży!

  Szukaj w blogu