Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  PRZEPISY DROGOWE NOWA ZELANDIA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Informacje drogowe Nowa Zelandia

  Nowa Zelandia posiada dobrze rozwiniętą sieć drogową. Jednak dróg wielopasmowych jest stosunkowo mało i z reguły stanowią połączenie tylko między dużymi miastami. Drogi są dość dobrze oznakowane, w szczególności ostrzegają przed ostrymi zakrętami. Samochód to najbardziej popularny środek lokomocji w Nowej Zelandii. Jadąc samochodem można zobaczyć najpiękniejsze widoki świata.

  Warunki i wymogi wynajmu
  Wypożyczalnie samochodów w Nowej Zelandii dopuszczają minimalny wiek kierowcy 20 lat. (Wymogi co do wieku mogą się różnić w zależności od kategorii samochodu). Kierowcy poniżej 25 lat ponoszą opłatę młodego kierowcy. Aby móc wypożyczyć samochód w Nowej Zelandii należy posiadać ważne międzynarodowe prawo jazdy. Dzieci do 5 lat powinny podróżować w foteliku dziecięcym.

  Ograniczenie prędkości
  W Nowej Zelandii obowiązuje następujące ograniczenie prędkości:

  • 50 km/h w terenie zabudowanym
  • 80 km/h na highway w obszarze zabudowanym
  • 100 km/h na highway poza obszarem zabudowanym

  Przepisy ruchu drogowego
  W Nowej Zelandii obowiązuje ruch lewostronny. Polacy potrzebują więc więcej czasu, aby przyzwyczaić się do kierownicy po prawej stronie i skrzyni biegów po lewej. Dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie samochodu z automatyczną skrzynią biegów, co może być ułatwieniem dla kierowców. Samochody nadjeżdżające z prawej strony mają pierwszeństwo.

  Paliwo
  Stacje benzynowe w Nowej Zelandii nie są czynne całodobowo, dlatego warto zatankować samochód w przeciągu dnia, aby uniknąć problemów z brakiem benzyny.

  Opłaty
  Korzystanie z highways w Nowej Zelandii jest płatne.

  Parkowanie
  W większości miast pobierane są opłaty za parkowanie. W Nowej Zelandii nie wolno parkować samochodu w odległości mniejszej niż 6m od skrzyżowania lub przejścia dla pieszych. Przerywane żółte linie na poboczu sygnalizują zakaz parkowania.

  Ubezpieczenie

  W zależności od kraju, w którym odbywa się wynajem samochodu mogą różnić się warunki wynajmu i ubezpieczenia. W cenie Auto Europe wliczone jest ubezpieczenie od pożaru oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dodatkowo każda oferta wynajmu auta w Nowej Zelandii zawiera ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w razie kolizji lub kradzieży samochodu. Szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczeń znajdziesz na voucherze.

  Ograniczenia

  Podróż samochodem na promie z północnej na południową wyspę Nowej Zelandii nie jest dozwolona. Jeśli chcesz podróżować z jednej wyspy na drugą istnieje możliwość zwrócenia i pozostawienia samochodu np. w północnej części w porcie promowym w Wellington. Następnie po przedostaniu się na drugą, południową wyspę można odebrać samochód np. w porcie Picton. Planując taką podróż należy poinformować Auto Europe minimum 24-48 h z wyprzedzeniem, aby lokalna wypożyczalnia mogła zorganizować samochód na drugiej wyspie.

  Podróż do innych krajów
  Podróże do innych krajów oraz przejazdy na promie wynajętym samochodem nie są dozwolone. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami pod numerem infolinii 222 639 537.

  Wynajem samochodów w jedną stronę
  Wynajem samochodu w jedną stronę pomiędzy wyspami jest dozwolony, w tym przypadku mogą wystąpić dodatkowe opłaty.