Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  PRZEPISY DROGOWE KANADA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Informacje drogowe Kanada

  Kanada posiada bardzo dobre połączenia drogowe. Dalekie odległości najlepiej pokonuje się przejeżdżając autostradami wielopasmowymi, składającymi się z 6 pasów. Takiego typu drogi oznaczone są na mapach grubą linią i symbolem w krztałcie tarczy. Popularną trasą łączącą wybrzeże wschodnie z zachodnim jest Trans - Canada Highway, która oznaczona jest symbolem klonowego liścia. Przez niektóre tereny, mniej zabudowane, prowadzą autostrady jednopasmowe oraz utwardzone drogi żwirowe, po których jazda samochodem może być utrudniona. Dlatego też na odcinkach takich dróg zaleca się jazdę np. samochodem terenowym.

  Warunki i wymogi wynajmu
  Wypożyczalnie samochodów w Kanadzie dopuszczają minimalny wiek kierowcy 21 lat. (Wymagania wiekowe mogą się różnić w zależności od kategorii samochodu). W niektórych przypadkach wypożyczalnie obciążają kierowców poniżej 25 lat tzw. opłatą młodego kierowcy. Ponadto kierowca powinien posiadać ważne prawo jazdy od minimum 1 roku. Kierowca samochodu oraz wszyscy pasażerowie powinni zapiąć pasy podczas jazdy samochodem.

  Ograniczenie prędkości
  W Kanadzie obowiązuje następujące ograniczenie prędkości:

  • 50 km/h (30 mph) w terenie zabudowanym
  • 100 km/h (60 mph) na autostradach

  Przepisy ruchu drogowego
  W Kanadzie obowiązuje ruch prawostronny. Polskie prawo jazdy ważne jest na terenie Kanady przez 3 miesiące. Po ukończeniu tego terminu wymagane jest międzynarodowe lub lokalne prawo jazdy. Przepisy ruchu drogowego mogą różnić się w zależności od poszczególnych prowincji. Zarówno jazda pod wpływem alkoholu jak i przekroczenie dozwolonej prędkości jest surowo karane.

  Paliwo
  Paliwo w Kanadzie jest znacznie tańsze niż w Polsce. Dlatego też podróżowanie samochodem kempingowym jest bardzo popularne w tym kraju.

  Opłaty
  Za przejazd autostradą Highway 407ETR pobierane są opłaty, których wysokość zależy od pory dnia. Kontrolą opłat zajmuje się automatyczny system rozpoznający numer rejestracyjny pojazdu.

  Parkowanie
  Parkowanie w Kanadzie jest z reguły płatne. Zaleca się parkowanie poza centrum miasta, bądź na parkingu hotelowym.

  Ubezpieczenie

  W zależności od kraju, w którym odbywa się wynajem samochodu mogą różnić się warunki wynajmu i ubezpieczenia. W cenie Auto Europe wliczone jest ubezpieczenie od pożaru oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dodatkowo każda oferta wynajmu samochodu w Kanadzie zawiera ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w razie kolizji lub kradzieży samochodu. Szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczeń znajdziesz na voucherze.

  Ograniczenia

  Generalnie podróż samochodem z Kanady do USA jest dozwolona. Ograniczenia dotyczą tylko niektórych kategorii np. samochodów luksusowych. Jeśli zamierzasz opuścić granicę kraju, poinformuj Auto Europe w chwili dokonywania rezerwacji.

  Podróż do innych krajów
  Jeśli zamierzasz opuścić granicę kraju, poinformuj Auto Europe w chwili dokonywania rezerwacji lub skontaktuj się z nami pod numerem infolinii 222 639 537.

  Wynajem samochodów w jedną stronę
  Wynajem samochodu w jedną stronę na terenie Kanady jest możliwy, jednak mogą wystąpić dodatkowe opłaty. Międzynarodowy wynajem samochodu w jedną stronę z Kanady, jeśli jest możliwy, to wyłącznie za dodatkową opłatą.