Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  PRZEPISY DROGOWE BUŁGARIA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Informacje drogowe Bułgaria

  Bułgaria posiada dość gęstą sieć dróg co ułatwia podróżowanie po kraju. Łączna sieć dróg rozciąga się na odcinku 44.000 kilometrów. Ponadto istnieje projekt budowy sześciu autostrad, z których dwie główne A1 i A2 łączą stolicę Sofię z wybrzeżem Morza Czarnego.

  Warunki i wymogi wynajmu
  Wypożyczalnie samochodów w Bułgarii dopuszczają minimalny wiek kierowcy 20 lat. (Wymogi co do wieku mogą się różnić w zależności od kategorii samochodu). Ponadto kierowca powinien posiadać ważne prawo jazdy od minimum 1 roku. Kierowcy poniżej 25 lat ponoszą zwykle opłatę młodego kierowcy. Dzieci do 12 roku życia powinny podróżować w foteliku.

  Ograniczenie prędkości
  W Bułgarii obowiązuje następujące ograniczenie prędkości:

  • 50 km/h w terenie zabudowanym
  • 80 km/h na drogach poza obszarem zabudowanym
  • 120 km/h na autostradach

  Przepisy ruchu drogowego
  W Bułgarii obowiązuje ruch prawostronny. Piesi na pasach i tramwaje mają zawsze pierwszeństwo przejazdu.

  Paliwo
  Stacje benzynowe w Bułgarii otwarte są zwykle w godzinach od 06:00 - 22:00. Niektóre stacje w pobliżu stolicy - Sofii otwarte są całą dobę. Na większości stacji można płacić za tankowanie kartą kredytową, jednak warto zabrać gotówkę wybierając się w okolice oddalone od miast, ponieważ na małych stacjach może nie być terminala.

  Opłaty
  Przejazd autostradą w bułgarii jest płatny. Wjeżdżając na autostradę należy nakleić winietę na przedniej szybie samochodu. Winiety można kupić na przejściach granicznych przy wjeździe na teren Bułgarii.

  Parkowanie
  W centrum miast przeznaczone strefy do parkowania oznaczone są kolorem niebieskim. Aby móc zaparkować samochód nalezy najpierw wykupić bilet. Poza terenem zabudowanym parkowanie samochodu dozwolone jest w miejscach oznaczonych literą "P".

  Ubezpieczenie

  W zależności od kraju, w którym wynajmujesz samochód mogą różnić się warunki wynajmu i ubezpieczenia. Generalnie w cenie Auto Europe wliczone jest ubezpieczenie od pożaru oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dodatkowo każda oferta wynajmu auta w Bułgarii zawiera ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w razie kolizji lub kradzieży samochodu. Szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczeń znajdziesz na voucherze.

  Ograniczenia

  W niektórych przypadkach mogą wystąpić ograniczenia dotyczące podróży samochodem poza granicę Bułgarii, dotyczy to na przykład samochodów luksusowych. W razie podróży do krajów Europy Wschodniej, upewnij się, czy wjazd wypożyczonym samochodem jest dozwolony.

  Podróż do innych krajów
  W przypadku podróży samochodem do krajów Europy Wschodniej mogą wystąpić dodatkowe opłaty i ograniczenia. Skontaktuj się z nami pod numerem infolinii 222 639 537 i poinformuj się przed wyjazdem.

  Wynajem samochodów w jedną stronę
  Wynajem samochodu w jedną stronę na terenie Bułgarii jest możliwy. W tym przypadku mogą wystąpić dodatkowe opłaty. Wynajem samochodu w jedną stronę pomiędzy Bułgarią i innym państwem, jeśli jest dozwolony, to zawsze występują dodatkowe opłaty.