Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  PRZEPISY DROGOWE AUSTRALIA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Informacje drogowe Australia

  Australijska sieć drogowa składa się z ponad 913.000 km, jest to wystarczający oddcinek tras do zwiedzenia całego kontynentu. Wszystkie duże miasta mają dobrze rozbudowyne połączenia drogowe. Należy jednak wspomnieć, że na prowincji istnieje skromna sieć dróg, a w szczególności dróg asfaltowych. Większość atrakcji turystycznych kraju znajduje się z dala od tras komunikacyjnych, w związku z tym najlepszym rozwiązaniem na zwiedzanie Australii jest samochód.

  Warunki i wymogi wynajmu
  Większość wypożyczalni samochodów w Australii dopuszcza minimalny wiek kierowcy 21 lat. (Wymogi co do wieku mogą się różnić w zależności od kategorii samochodu). Ponadto kierowca powinien posiadać ważne prawo jazdy od minimum 1 roku. Kierowcy poniżej 25 lat ponoszą opłatę młodego kierowcy. Niektóre wypożyczalnie zastrzegają wiek kierowcy do maksymalnie 75 lat. Wszyscy pasażerowie wraz z kierowcą powinni zapiąć pasy bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem.

  Ograniczenie prędkości
  W Australii obowiązuje następujące ograniczenie prędkości:

  • 60 km/h w terenie zabudowanym
  • 110 km/h poza obszarem zabudowanym i na autostradach

  Przepisy ruchu drogowego
  W Australii obowiązuje ruch lewostronny. Kierownica znajduje się po prawej stronie samochodu.

  Paliwo
  Stacje benzynowe w Australii mają różne godziny otwarcia w zależnoćci od miejsca i zapotrzebowania. Często cena benzyny na prowincji jest znacznie wyższa niż w mieście. W celu płatności za tankowanie akceptowane są także zagraniczne karty kredytowe.

  Opłaty
  Za przejazd mostem Sydney Harbor Bridge w kierunku miasta pobierana jest opłata. Przejazd autostradą czy tunelem jest również płatny.

  Parkowanie
  W Australii pobierane są opłaty za parkowanie. W pobliżu miejsca do zaparkowania znajdują się zwykle parkomaty, do których wrzuca się monety lub parkomaty drukujące bilet z czasem do zaparkowania. Taki bilet należy umieścić w widocznym miejscu pod przednią szybą. W niektórych miejscach zostały zainstalowane parkomaty, w których należy najpierw podać numer rejestracyjny samochodu, aby móc wrzucić monety.

  Ubezpieczenie

  W zależności od kraju, w którym odbywa się wynajem samochodu mogą różnić się warunki wynajmu i zawarte ubezpieczenia. Generalnie w cenie Auto Europe zawarte jest ubezpieczenie w razie pożaru oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Dodatkowo każda oferta wynajmu auta w Australii zawiera ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w razie kolizji lub kradzieży samochodu. Szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczenia znajdziesz na voucherze.

  Ograniczenia

  W niektórych przypadkach mogą wystąpić ograniczenia dotyczące podróży samochodem, na przykład do Terytorium Północnego, do Australii Zachodniej lub na Tasmanię. Proszę upewnić się, czy planowana trasa wypożyczonym samochodem jest dozwolona.

  Podróż do innych krajów
  Ze względu na położenie geograficzne podróż poza granicę kraju nie jest możliwa. W przypadku pytań skontaktuj się z nami pod numerem infolinii 222 639 537.

  Wynajem samochodów w jedną stronę
  Wynajem samochodu w jedną stronę na terenie Australii jest możliwy. W tym przypadku mogą wystąpić dodatkowe opłaty i ograniczenia co do minimalnego okresu wynajmu.