Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  ROZGRYWKI SPORTOWE W FINLANDII

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  9 szalonych rozgrywek sportowych w Finalndii

  Przygotowujesz się do urlopu i chcesz połączyć wypoczynek z dobrą zabawą? Jeśli tak, to pojedź do Finlandii! Państwo to słynie z dziwacznych i zwariowanych rozgrywek sportowych. Finowie są narodem, który prawie wszystko może obrócic w sport i cieszy się licznymi wpisami do Księgi Rekordów Guinessa. Poniższa infografika Auto Europe przedstawia kilka szalonych mistrzostw sportowych w Finlandii. Może masz ochotę na sportową zabawę?

  Auto Europe oferuje usługi wynajmu samochodów od ponad 60 lat. Współpracujemy z renomowanymi lokalnymi i międzynarodowymi wypożyczalniami na całym świecie. W Finlandii możesz wynająć samochód w 49 miastach, w różnych punktach jak np. na lotnisku, na dworcu i w centrum miasta.

  Pamiętaj: co się wydarzy w Finlandii, pozostaje w Finlandii.

  Lubisz sport i chcesz wypróbować coś nowego, zupełnie niezwykłego i zwariowanego? Jeśli tak, to wybierz się do Finlandii! Kraj ten jest znany z zamiłowania do szalonych i nietypowych rodzajów sportów i wydarzeń. Zobacz naszą listę najbardziej interesujących i zabawnych zawodów sportowych! Który z nich podoba Ci się najbardziej?

  1. Mistrzostwa w noszeniu żony

  Gdzie & kiedy: Sonkajärvi, lipiec
  To wydarzenie cieszy się w ostatnim czasie dużą popularnością. Konkurs polega na przeniesieniu małżonki przez tor przeszkód i dotarciu jako pierwsi do celu. Nagroda za pierwsze miejsce to ilość piwa równa wadze żony.

  2. Zawody w pływaniu w lodzie

  Gdzie & kiedy: w różnych miejscowościach w Finlandii
  Pływanie w lodzie jest bardzo popularne w Finlandii i jest częścią życia codziennego. Wskocz do lodowatej wody po pobycie w saunie albo odważ się i weź udział w licznych zawodach.

  3. Mistrzostwa w grze na gitarze w powietrzu

  Gdzie & kiedy: Oulu, sierpień
  Kochasz muzykę i szalone solówki? Ten konkurs jest dla Ciebie. Wprawdzie udział w rozgrywce nie jest prosty, ale nawet kibicowanie sprawia dużo śmiechu i radości. Uczestnicy mistrzostwa przyjeżdżają z całego świata!

  4. Mistrzostwa w jedzeniu chili

  Gdzie & kiedy: Tampere chili festiwal, sierpień
  Celem konkursu jest zjedzenie jak najwięcej najbardziej ostrych chili świata - naga morich. Zanim zdecydujesz się na udział, spróbuj innych rodzajów chili, jakie są oferowane gratis na festiwalu.

  5. Mistrzostwa w rzucie w dal telefonem komórkowym

  Gdzie & kiedy: Savonlinna, sierpień
  Mówi się, że konkurs ten został utworzony w trakcie fazy testowania niezniszczalnego telefonu typu nokia 3310. Czy to prawda? W każdym razie warto wziąć udział w konkursie, jeśli chcesz spróbować rzucania telefonem w najbardziej kreatywny sposób!

  6. Mistrzostwa w rzucie w dal gumowcem

  Gdzie & kiedy: w różnych miejscowościach w Europie
  Pierwszy konkurs odbył się w 1992 r. w Finlandii, potem mistrzostwa zyskały wielką sławę w Europie. Jak tytuł sugeruje, celem zawodu jest rzut gumowcem jak najdalej.

  7. Mistrzostwa w piłce nożnej w błocie

  Gdzie & kiedy: Hyrynsalmi, lipiec
  Piłka nożna jest nudna? Spróbuj szczęścia i zagraj mecz w błocie! Zasady różnią się od reguł tradycyjnej rozgrywki, a gra w błocie wymaga bardzo dobrej kondycji i wytrwałości od zawodników.

  8. Mistrzostwa w rzucie stołkiem do dojenia krów

  Gdzie & kiedy: Kangaslampi, lipiec
  Byłeś tak wściekły, że chciałeś rzucać krzesłami? Spróbuj tego wyczynu w małej fińskiej wiosce.

  9. Rozgrywki w siedzeniu na mrowisku

  Gdzie & kiedy: w różnych miejscowościach w Finlandii
  Celem konkursu jest dokładnie to co myślisz! Siedzieć tak długo na mrowisku jak to możliwe!

  Pamiętaj: co się wydarzy w Finlandii, pozostaje w Finlandii

  9 szalonych rozgrywek sportowych w Finalndii