Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANI WYNAJEM SAMOCHODÓW NA LOTNISKU W WERONIE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Werona

  Początki Auto Europe zaczęły się od małej firmy składającej się w całości z 10 członków. Jednak przez ostatnie 60 lat nasza firma urosła i obecnie jesteśmy liderem na rynku wynajmu samochodów na świecie. Nasze usługi są na wysokim poziomie i oferujemy punktu odbioru i zwrotu pojazdów w ponad 24,000 lokalizacjach w 180 krajach. Aby zapewnić naszym klientom najlepszą jakość usług i najbardziej konkurencyjne ceny, zawiązaliśmy partnerstwa z największymi wypożyczalniami samochodów na świecie, zarówno tymi lokalnymi, jak i międzynarodowymi. Dzięki temu obecnie mamy dostęp do największej floty pojazdów na wynajem, dostępnych też w głównych miejscach docelowych w Europie, takich jak Werona.

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku w Weronie jest łatwo dostępna, ponieważ sam port położony jest przy skrzyżowaniu autostrad A4 Milan-Venice i A22 Modena-Brenner. Port lotniczy obsługuje aż 4 miliony mieszkańców pobliskich miast w prowincjach Werony, Brescia, Mantua (Mantova) i Trentino-Alto Adige/Südtirol.

  Informacje o lotnisku

  Port lotniczy Werona-Villafranca znajduje się około 12 km na południowy zachód od centrum miasta Werona. Jest to jedno z największych lotnisk w regionie Veneto z niemal 3 milionami pasażerów obsłużonych w 2006 roku.

  Międzynarodowe Lotnisko w Weronie (VRN)
  Oficjalna nazwa: Lotnisko Werona Villafranca
  Adres: Caselle di Sommacampagna Prowincja Werony, Włochy
  Linie lotnicze operujące na lotnisku: Około 22 linie lotnicze operują na lotnisku w Weronie, włączając tanie linie lotnicze, takie jak EasyJet. Większe linie lotnicze na lotnisku to między innymi British Airways, Lufthansa i Air France.
  Telefon: +39 045 809 5666

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku Werona

  Większość wypożyczalni samochodów na lotnisku w Weronie znajduje się w hali przylotów, na terminalu (Terminal 2). Na pierwszej stronie swojego vouchera zawsze znajdziesz dane dostawcy, od którego odbierzesz pojazd, w sekcji "Informacje o odbiorze". Warto zwrócić uwagę, że we Włoszech często swoje stanowiska ma też firma "Auto Europa". Jednak pomimo podobieństwa w nazwie i logo, Auto Europe i Auto Europa to oddzielne firmy, a to oznacza, że stanowisko wypożyczalni Auto Europa nie jest tym, do którego masz się udać. Przed odbiorem pojazdu, zawsze upewnij się, do jakiej wypożyczalni masz się udać po zarezerwowany samochód.

  Kiedy rezerwujesz samochód na naszej stronie lub telefonicznie, bardzo ważne jest, abyś podał numer lotu. Będzie to szczególnie przydatne, jeśli lot zostanie opóźniony. Prosimy jednak zwrócić uwagę, że nawet po podaniu numeru lotu, zawsze należy się skontaktować z lokalnym dostawcą w przypadku spóźnionego lub anulowanego lotu. Dane swojej wypożyczalni masz zawsze podane na pierwszej stronie swojego vouchera.

  Avis na lotnisku Werona Avis na lotnisku Werona
  Caselle di Sommacampagna,
  Werona, Włochy 37069
  +39 045 987571
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00 - 23:00
  Europcar na lotnisku Werona Europcar na lotnisku Werona
  Caselle di Sommacampagna,
  Werona, Włochy 37069
  +39 045 8600477
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00 - 23:00
  Hertz na lotnisku Werona Hertz na lotnisku Werona
  Caselle di Sommacampagna,
  Werona, Włochy 37069
  +39 045 8619042
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 08:00 - 23:00

  Terminale

  Lotnisko w Weronie ma dwa terminale, jeden mieści w sobie halę przylotów (Terminal 2), a drugi odlotów (Terminal 1). Na parterze Terminalu 1, podróżni mogą znaleźć stanowiska odprawy oraz strefę bezcłową z zakupami. Hala dla VIP-ów też znajduje się na parterze, a razem z nią znajdują się tu kaplica i posterunek policji lotniskowej.

  Terminal 2 oferuje kilka kawiarni, gdzie podróżni mogą coś szybko przekąsić po długim locie. Ta część lotniska mieści też w sobie biuro informacji. Po wyjściu z hali przylotów, podróżni znajdą przystanek, na którym zatrzymuje się aerobus, oferujący połączenia ze stacją kolejową w Weronie. Lotnisko w Weronie czynne jest przez 24 godziny na dobę.

  Usługi na lotnisku

  Decydując się na wynajem samochodów na lotnisku w Weronie, warto jest wiedzieć, z czego można tu skorzystać czekając na lot lub zaraz po przylocie. Terminal 1 (odloty) mieści w sobie kilka sklepów i restauracji, czy kawiarni, z których większość znajduje się już po przejściu przez kontrolę bezpieczeństwa. Znajdziesz tutaj też stację pierwszej pomocy, otwartą 24/7, zaraz za terminalem odlotów. Na terenie całego lotniska jest dostępne Wi-Fi za jedyne 1 € za godzinę. Jeśli masz dostęp do hali VIP na parterze terminalu 1, to Wi-Fi jest tam darmowe. System Gugliemo używany na lotnisku i dostarczający połączenie z Wi-Fi, powszechnie operuje też na terenie całego miasta. W danych punktach w Weronie możesz się do niego bezpłatnie podłączyć, kiedy jest dobry sygnał.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko Werona

  Lotnisko w Weronie znajduje się około 14 kilometrów od centrum miasta. Można się tu dostać z dwóch autostrad A22 i A4. Jeśli wybierasz się od razu do Werony, nie musisz jednak z nich korzystać. Udając się do miasta, radzimy wybrać SS62 , a następnie skręcić w Tronco T4-T9, która zabierze Cię od razu do centrum. Trasa ta zajmie Ci około 15 minut samochodem, w zależności od ruchu na drodze.

  Autostrada A4 zabierze Cię też do Brescia (74 kilometrów), Padwa (86 kilometrów), Bergamo (115 kilometrów) i Wenecji (119 kilometrów). Natomiast autostrada A22 prowadzi aż do Trydent (96 kilometrów), Modena (104 kilometrów) i Bolonii (136 kilometrów). Jadąc autostradą A22, dotrzesz też do austriackiej granicy i możesz wybrać się na wycieczkę do Innsbrucka, znajdujący się zaledwie 270 kilometrów od Werony (przejazd w jedną stronę może Ci zając około 2 i pół godziny). Warto jednak zauważyć, że jeśli zamierzasz przekroczyć granicę w wynajętym samochodzie, musisz o tym powiadomić Auto Europe podczas dokonywania rezerwacji. Czasem taka opcja może być dostępna za dodatkową opłatą.

  Jeśli nie odbierasz pojazdu z lotniska, lecz z miasta, możesz się przedostać do Werony na wiele różnych sposobów. Zaraz po wyjściu z terminalu przylotów zobaczysz przystanek autobusowy. Tak zwany aerobus łączy lotnisko ze stacją kolejową w Weronie (w centrum miasta) i kursuje codziennie, co 20 minut. Na lotnisku znajdziesz też autobus wahadłowy odjeżdżający z portu w stronę Mantua, z czego cztery autobusy w ciągu dnia jadą w stronę Mantua, a cztery w przeciwnym kierunku.

  Porady parkingowe

  Na lotnisku w Weronie są dostępne cztery strefy parkingowe: Stop & Go, Premium, krótkie i długopostojowe, oraz w niskich cenach. Pierwsze pięć minut postoju jest darmowe na każdym parkingu, a za pierwsze trzy godziny obowiązuje taka sama stawka. Opcja Stop & Go nie zezwala na postój dłuższy niż trzy godziny. Forma płatności jest łatwa i intuicyjna. Przy wjeździe na parking otrzymasz bilet, który należy zatrzymać przez cały okres postoju. Jak będziesz już opuszczać teren lotniska, wystarczy że opłacisz bilet w kasie przy wejściu na Terminal 1 (odloty) lub na Terminalu 2 (przyloty). W kasie Twój bilet zostanie podstemplowany i możesz go wykorzystać, aby opuścić parking.

  W samym mieście parkowanie na ulicach jest zazwyczaj płatne. Strefy, gdzie parkowanie jest dozwolone, oznaczone są niebieskimi liniami, podczas gdy żółte linie oznaczają strefy, gdzie parkowanie jest zakazane. Jeśli zaparkujesz w niedozwolonej strefie, możesz nie tylko otrzymać mandat, ale Twój samochód może zostać też odholowany. Parkingi mają też zazwyczaj ograniczenie czasowe postoju, z czego maksymalnie zazwyczaj można zostawić samochód na godzinę. Korzystanie z parkingów zatem jest lepszą opcją niż parkowanie na ulicy, ponieważ jest tańsze, bezpieczniejsze oraz bardziej praktyczne. Blisko centrum miasta znajdują się dwa zadaszone parkingi, jeden na Piazza Citadella, a drugi na Via M. Bentegodi (z czego obydwa są w okolicach Areny). Przy Via Colonnello Galliano, niedaleko Porta Palio znajdziesz też otwarty parking, z którego możesz skorzystać. Uważaj jednak, ponieważ parking ten często wykorzystywany jest podczas imprez okolicznościowych, dlatego należy zwracać uwagę na wszelkie informacje przy parkingu.

  Przydatne linki

  Strona internetowa lotniska