Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  CO SIĘ STANIE, JEŚLI SPÓŹNISZ SIĘ PO ODBIÓR SAMOCHODU?

  Spóźnisz się po odbiór samochodu? Oto co musisz zrobić w takiej sytuacji
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Co się stanie kiedy spóźnisz się po odbiór samochodu i dlaczego warto tego uniknąć

  Co zrobić kiedy spóźnisz się po odbiór samochodu

  Nie ma nic gorszego po męczącej i czasem stresującej podróży, niż dotarcie do lokalizacji odbioru pojazdu, by dowiedzieć się, że nie jest już dłużej dostępny! Czasem się to zdarza przy spóźnionym odbiorze, ponieważ dostawcy mogą przetrzymać pojazd tylko przez określony czas, zanim wydadzą go następnemu klientowi.

  Dlaczego wypożyczalnia nie poczeka jeśli się spóźnisz?

  Wypożyczalnie samochodów zależne są od nieustającego przepływu samochodów, aby zmaksymalizować swój profit i uniknąć zatoru w lokalizacji odbioru. Ponieważ jednak podróżni spóźniają się z powodów nie zawsze zależnych od nich (jak koronawirus, akcja protestacyjna, wada samolotu, niekorzystna pogoda itd.), wypożyczalnia może się zmierzyć z nieprzyjemnym wyborem, by oddać dany samochód innej osobie przed przyjazdem klienta, który go zarezerwował.

  Kiedy ktoś nie zjawi się na czas po odbiór pojazdu, dostawca może założyć, że klient w ogóle się nie zjawi, po danym czasie oczekiwania i na rezerwacji zostanie zaznaczone, że nikt się nie zjawił. Oznacza to, że rezerwacja zostanie anulowana bez możliwości otrzymania zwrotu kosztów, a pojazd może zostać wynajęty przez kolejną osobę.

  Z przyczyn logistycznych, oraz z powodu konkretnych warunków określonych przez wielu dostawców, zwrot kosztów rzadko występuje w przypadku spóźnienia, ponieważ kiedy dostawca wypożycza zarezerwowany przez Ciebie samochód następnemu klientowi, ich okres wynajmu jest zazwyczaj krótszy od twojego lub na przykład ich ubezpieczenie obejmuje mniej rzeczy niż twoje.

  Często zadawane pytania przy późnym odbiorze

  Podsumowując, jeśli spóźnisz się po odbiór samochodu, istnieje szansa, że samochód, który zarezerwowałeś, nie jest już dłużej dostępny, kiedy zjawisz się w lokalizacji odbioru. Zatem, ile można się spóźnić? I co zrobić, kiedy wiesz, że się spóźnisz lub twój samolot ma opóźnienie?


  Jakie jest dozwolone spóźnienie po odbiór?

  Skontaktuj się z zespołem rezerwacyjnym Auto EuropeW większości przypadków możesz odebrać swój samochód do dwóch godzin po zaplanowanym czasie odbioru, zaznaczonym na twoim voucherze. Jednak czas oczekiwania zależy od wypożyczalni i może wynosić tylko pół godziny, dlatego zawsze zalecamy, aby poinformować nas i dostawcę tak szybko, jak się da, jeśli wiesz, że się spóźnisz po odbiór. Jeśli tego nie zrobisz, dostawca może zaznaczyć na twojej rezerwacji, że nikt się nie zjawił, a pojazd może zostać wynajęty kolejnej osobie.

  Wszystkie szczegóły związane z czasem odbioru pojazdu i niewidzianymi sytuacjami znajdziesz na naszej stronie podczas dokonywania wyszukiwania z Auto Europe w "szczegółach ceny" danej oferty. Możesz też znaleźć więcej informacji w naszych ogólnych warunkach, a także na voucherze, kiedy twoja rezerwacja zostanie zatwierdzona. Jeśli masz jakieś wątpliwości, nie wahaj się zadzwonić do naszych specjalistów pod: +48 222 639 537, a nasi agenci z chęcią Ci pomogą i wszystko wytłumaczą.

   

  Co zrobić kiedy wiem, że spóźnię się po odbiór?

  Jak znaleźć numer rezerwacyjny wypożyczalni na voucherzeJeśli stanie się coś niespodziewanego i wiesz, że spóźnisz się po odbiór w wyznaczonym miejscu, przede wszystkim powiadom o tym Auto Europe. Kiedy już to zrobisz, należy skontaktować się z lokalną wypożyczalnią, aby podać im swój numer rezerwacyjny, jaki znajdziesz na pierwszej stronie swojego vouchera (w prawym górnym rogu). Powiadom dostawcę, że zjawisz się później po odbiór samochodu, a jeśli zmienił się numer twojego lotu, podaj nowy pracownikom wypożyczalni, aby mogli wpisać nowe dane do swojego systemu. Kontaktując się z wypożyczalnią, dajesz im znać, że zamierzasz się pojawić po odbiór pojazdu, tylko się spóźnisz, więc dostawca może przetrzymać dla Ciebie dłużej zarezerwowany pojazd, jednak nie jest to gwarantowane.

  Jak znaleźć numer kontaktowy do wypożyczalni na voucherzeDane kontaktowe wybranego przez Ciebie dostawcy zawsze można znaleźć na voucherze rezerwacyjnym lub możesz zapytać o nie nas, kiedy zadzwonisz, że się spóźnisz.

  Jednak, jeśli wiesz z wyprzedzeniem, ze nie dasz rady zdążyć na ustalony czas, lapiej jest czasem zmienić swoją rezerwację, aby dopasować ją lepiej do zmienionych planów wyjazdowych. Możesz to zrobić w każdym momencie, do 48 godzin przed odbiorem pojazdu online lub telefonicznie.

   

  Co muszę zrobić, kiedy mój lot jest opóźniony?

  W takim przypadku, podobnie w innych niespodziewanych sytuacjach, musisz się skontaktować z Auto Europe, dzwoniąc pod numer +48 222 639 537 tak szybko, jak się da, by nas o tym powiadomić. Jeśli zmieni się numer lotu, jaki podałeś podczas rezerwacji, podaj nam nowy, abyśmy mogli go zmienić na twojej rezerwacji. Następnie skontaktuj się z wypożyczalnią i poinformuj ich o tym samym co nas, podając swój numer rezerwacji (znajdziesz go na voucherze na pierwszej stronie w prawym górnym rogu).

   

  Co zrobić, kiedy przyjadę, a lokalizacja dostawcy jest zamknięta?

  W rzadkim przypadku, kiedy przyjedziesz po odbiór, a lokalizacja wypożyczalni jest zamknięta, skontaktuj się z nami, abyśmy mogli pomóc Ci znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Jeśli nie możesz czekać, aż ktoś przyjdzie, by otworzyć stanowisko czy biuro, może znajdziemy opcję, by zarezerwować Ci samochód z innym dostawcą lub zorganizujemy odbiór pojazdu w innej lokalizacji z tym samym dostawcą.

  Jeśli spóźnisz się po odbiór pojazdu i wypożyczalnia już się zamknęła, możesz spróbować wrócić do biura następnego dnia, aby zobaczyć, czy możesz rozpocząć wynajem o dzień później, jednak to będzie zależało od warunków danej wypożyczalni i jest mało prawdopodobne, aby otrzymać zwrot pieniędzy za niewykorzystane dni. Jeśli na twoim voucherze podane jest, że wypożyczalnia powinna być wciąż otwarta, skontaktuj się z nami natychmiast, abyśmy mogli od razu się temu przyjrzeć i dowiedzieć, dlaczego zaszła taka sytuacja.

   

  Czy mogę zamówić odbiór pojazdu po godzinach pracy stanowiska/ biura?

  Tak, możliwy jest odbiór samochodu, kiedy stanowisko dostawcy jest już zamknięte. Kiedy wiesz z góry, że biuro wypożyczalni zamknie się, zanim przyjedziesz po odbiór, możemy dla Ciebie załatwić odbiór po godzinach pracy, jeśli powiadomisz nas o tym wcześniej. Taka informacja powinna się u nas pojawić, kiedy dokonujesz rezerwacji online lub telefonicznie, a potwierdzenie takiej możliwości możliwe jest tylko ze strony lokalnej wypożyczalni. Aby zamówić opcję wynajmu z odbiorem po godzinach pracy biura, prosimy klienta o wypełnienie Formularza - Profil Kierowcy, jaki można znaleźć w sekcji Zarządzaj rezerwacją, na stronie Auto Europe. Pamiętaj, że wiąże się to z dodatkową opłatą, płatną bezpośrednio u wypożyczalni.

   

  Czy odebranie pojazdu po godzinach pracy biura wiąże się z dodatkową opłatą?

  Tak, odbiór samochodu po godzinach pracy biura zazwyczaj wiąże się z dodatkową opłatą. Wysokość opłaty zależy od wypożyczalni i należy ją uiścić bezpośrednio u wybranego przez Ciebie dostawcy podczas odbioru pojazdu.