Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  INFORMACJE TURYSTYCZNE WĘGRY

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Przewodnik turystyczny Węgry - wszystkie informacje na nadchodzący wyjazd

  Położone na rozdrożu Europy w samym sercu kontynentu, Węgry to miejsce z bogatą historią, której ślady można zobaczyć w licznych średniowiecznych zamkach i czarujących miastach i wioskach rozsianych po całym kraju. Podróżni mogą tu podziwiać różnorodne krajobrazy, a wszędzie gdzie się udasz na Węgrzech, zawsze będziesz niedaleko zachwycających gór, czystych jezior, poprzeplatanych wspaniałymi widokami na rzeki (przez kraj przepływa Dunaj) i zielone doliny. A wszystkie zapierające dech w piersiach krajobrazy stwarzają doskonałe możliwości na wycieczki objazdowe.

  Węgry zawsze otoczone były przez co najmniej siedem krajów - jak Austrię, Słowację, Rumunię, Serbię i Czarnogórę, Chorwację, Słowenię i Ukrainę -jedne z najważniejszych miejsc w kraju obejmują Wielką Równinę, jezioro Balaton i niskie łańcuchy górskie na północy. Węgry mogą się też poszczycić siedmioma miejscami wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, które warto odwiedzić, jak stare miasto w Budapeszcie, starożytną wioskę Hollókő, jaskienie Aggtelek Karst i Slovak Karst, Tysiącletnie Opactwo Benedyktynów w Pannonhalma, Park Narodowy Hortobágy, wczesnochrześcijańska nekropolia w Peczu, Fertö/Neusiedlersee i region winiarski Tokaj.

  Budapeszt, stolica, jest często punktem startowym na większość wycieczek po kraju, a miasto samo w sobie ma wiele wspaniałych miejsc wartych odwiedzenia, jak wiekowy zamek na wzgórzu i budynek parlamentu po drugiej stronie Dunaju. Długa lista wspaniałych pomysłów na wycieczki objazdowe obejmuje wizytę na słynnym Zakolu Dunaju, by podziwiać niesamowite widoki i odkrywanie Parku Narodowego Hortobágy National Park rozciągającego się na ponad 800 kilometrów kwadratowych. Winiarnie w Tokaj to kolejna popularna atrakcja wśród odwiedzających wynajmujących samochód na Węgrzech.

  Auto Europe zostało utworzone w roku 1954 i od tego czasu stało się jednym z najlepszych pośredników wynajmu samochodów na Węgrzech i w całej Europe. Z ponad 24,000 punktami odbioru i zwrotu pojazdów w ponad 180 popularnych miejscach docelowych, nasz sukces zawdzięczamy między innymi silnym relacjom z najlepszymi wypożyczalniami, jak National, Sixt, Dollar, Europcar, Avis, Budget, Hertz i Alamo. Skontaktuj się z naszymi specjalistami rezerwacyjnymi pod +48 222 639 537, a oni z chęcią pomogą Ci wybrać odpowiedni samochód na twój nadchodzący wyjazd na Węgry.

  Nasz przewodnik turystyczny po Węgrzech zawiera wszystkie najważniejsze informacje dotyczące różnych możliwości podróży podczas pobytu w tym wspaniałym kraju, jak możliwość odbioru pojazdu w jednej lokalizacji i zwrotu w innej.

  Przejrzyj też wybrane tematy z przewodnika po Węgrzech wymienione poniżej i dowiedz się więcej, odwiedzając konkretną stronę poświęconą danemu aspektowi podróżowaniu na Węgrzech.

  Wycieczki objazdowe Atrakcje Często zadawane pytania
   

  Wycieczki objazdowe samochodem wynajętym na Węgrzech

  Jezioro BalatonOd spokojnych tras i Wielką Równinę, po długie proste autostrady łączące Budapeszt z jeziorem Balaton, Węgry oferują wiele ciekawych pomysłów na wycieczki objazdowe o każdej porze roku z mnóstwem fascynujących rzeczy do zrobienia i zobaczenia po drodze. Klasyczne wakacje na drodze na Węgrzech to jeden z najlepszych sposobów na doświadczenie tego niesamowitego kraju z mnóstwem otwartych przestrzeni i niesamowicie pięknymi krajobrazami zwłaszcza w północnych i wschodnich regionach, gdzie znajdują się najsłynniejsze winiarnie. Rezerwując samochód na wynajem z Auto Europe w jednym z licznych punktów odbioru pojazdów w kraju, możesz wybrać z szerokiego zakresu możliwości na wycieczki objazdowe na Węgrzech, które zazwyczaj zaczynają się lub kończą w Budapeszcie, wspaniałej stolicy i jednym z najbardziej czarujących miast w Europie.

  Jedną z najprzyjemniejszych tras w okolicy Budapesztu jest ta między Esztergom a Szentendre, znana jako Zakole Dunaju, gdzie piękna rzeka skręca na południe przed wpłynięciem do stolicy. Znajdziesz tu historyczne miasto Vác położone na lewym brzegu zakola, 34 kilometry na północ od miasta (około pół godziny jazdy). Droga z Budapesztu przekracza też most z podwójnym łukiem i kilkoma pięknymi pomnikami, zbudowany w 18 wieku, jaki powstał nad rzeką Gombás.

  Jedno z mniej znanych, ale absolutnie niesamowitych miejsc turystycznych na Węgrzech, to Park Narodowy Aggtelek obejmujący przestrzeń około 200 kilometrów kwadratowych, z czego większość objęta jest patronatem UNESCO jako miejsce Światowego Dziedzictwa. Położony niedaleko granicy ze Słowacją, park ten znajduje się około dwóch i pół godziny jazdy z Budapesztu, a po przyjeździe możesz udać się na zwiedzanie słynnej jaskini Baradla długiej na 25 kilometrów, jednej z najbardziej imponujących jaskiń w Europie. Główny tunel rozciąga się na 7 kilometrów, liczne stalaktyty wiszą ze sklepienia jaskini, a setki kolorowych stalagmitów wznosi się z podłogi.

  Wielka Równina na Węgrzech słynie z widoków jak z pocztówek z rzekami, jeziorami, polami pszenicy i połaciami ziemi przeznaczonej pod uprawę rolną, co sprawia, że cały ten region jest doskonałym miejscem na wycieczki objazdowe, jeśli masz wystarczająco dużo czasu, aby móc w pełni podziwiać całe piękno naturalne tego wspaniałego miejsca. Najważniejsze atrakcje w okolicy obejmują miasto Kecskemét, znane z imponującej architektury Art Nouveau i Lajosmizse, gdzie znajduje się zoo, fascynujące muzeum i jedyne istniejące ruiny po kościele puszta.


  Co robić na Węgrzech

  Węgry pełne są wyjątkowych atrakcji, ekscytujących rzeczy do zrobienia, ciekawych muzeów i zapierających dech w piersiach krajobrazów (zwłaszcza na Wielkiej Równinie). Kraj ten jest wieloaspektowym doskonałym miejscem docelowym dla turystów, które bez wysiłku łączy nowoczesność zachodu z mistycznością ze wschodu. W kraju znajduje się wiele ikonowych miejsc jak budynek parlamentu nad Dunajem w sercu Budapesztu i stary zamek wzniesiony na szczycie wzgórza po drugiej stronie rzeki. Wielu przyjezdnych (zwłaszcza z zagranicy) wybiera wycieczkę do regionu wina Tokaj, aby cieszyć się pięknymi widokami przy degustacji wspaniałego lokalnego wina, zwłaszcza w czarującym średniowiecznym mieście Eger.

  Wycieczka objazdowa Wgry

  • Budapeszt: Powstała na dwóch brzegach Dunaju, stolica Węgier to jak dwa miasta złączone w jedno. Według niektórych jest to najpiękniejsze miejsce w centralnej/wschodniej Europie, a jedne ze słynniejszych atrakcji obejmują tureckie łaźnie, architekturę Art Nouveaux i czarujące wyspy na rzece w samym centrum miasta. Osoby udające się po raz pierwszy do Budapesztu z pewnością będą chciały najpierw zobaczyć Zamek na wzgórzu, aby móc zwiedzić średniowieczną twierdzę zbudowaną wysoko na wzgórzu z widokiem na przepływający pod nią Dunaj. W środku znajduje się Węgierska Galeria Narodowa i Muzeum Zamkowe, a po drugiej stronie rzeki jest widoczny imponujący budynek parlamentu, który warto zobaczyć też z tej perspektywy.

  • Eger: Otoczony dwoma najbardziej imponującymi pasmami górskimi na Węgrzech, Eger znajduje się w centrum regionu znanego ze swego piękna i naturalnych uroków. Warto jest odwiedzić to miasto ze względu na czarujące domy, stare kościoły i doskonałe lokalne wino. W Eger możesz podziwiać doskonale zachowane przykłady architektury barokowej, a jednocześnie podróżni mogą się cieszyć zrelaksowaną śródziemnomorską atmosferą. Nie przegap też wizyty w winiarni słynącej z lokalnego wina o nazwie Egri Bikavér (Bycza Krew).

  • Jezioro Balaton: Oprócz tego, że jest to jedno z najlepszych miejsc docelowych na wakacje letnie na Węgrzech, to ogromne jezioro znajduje się w samym sercu kraju i jest największym jeziorem poza Skandynawią. Dostępne zarówno dla mieszkańców, jak i przyjezdnych, tereny górskie otaczające północne wybrzeże jeziora, wytyczają region, na którym uprawiane są winogrona, natomiast płaski teren na południowym brzegu zapełniony jest małymi miasteczkami i pełnymi życia resortami z plażami przepełnionymi turystami (zwłaszcza w sezonie na przełomie lipca i sierpnia), gdzie rodziny zabierają dzieci, by popływać w płytkich, ciepłych wodach.

  • Park Narodowy Hortobágy: Położony na Wielkiej Równinie Park Narodowy Hortobágy (znany lokalnie jako Puszta) to największy w kraju chroniony obszar wiejski. Na terenie parku żyje kilka gatunków rzadkich okazów ptaków, a główne atrakcje to park dzikich zwierząt, pokazy rodeo i stadnina koni. W 1999 roku park został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO z powodu tradycyjnych sposobów uprawy ziemi i roli, w tym wypas zwierząt domowych, co było praktykowane w tym pasterskim społeczeństwie do ponad dwóch tysięcy lat.

  Często zadawane pytania o podróżowaniu po Węgrzech

  Skontaktuj się ze specjalistami wynajmu samochodów z Auto EuropeTeraz kiedy uzyskałeś już kilka inspiracji na podróż po Węgrzech, wciąż możesz mieć kilka pytań dotyczących pobytu w tym pięknym kraju. W poniższej sekcji znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wynajmu samochodu na Węgrzech, a także kilka przydatnych zwrotów, jakie mogą Ci się przydać podczas wyjazdu. Poniżej możesz też dowiedzieć się, jaki pojazd najbardziej odpowiada twoim plano podróży, czy będzie Ci potrzebna wiza na wyjazd, jaka jest elektryczność na Węgrzech i wiele więcej. Jeśli po przeczytaniu wszystkiego nadal będziesz potrzebował pomocy od naszych wyszkolonych agentów rezerwacyjnych, nie zawahaj się z nami skontaktować, dzwoniąc pod: +48 222 639 537 lub wysyłając do nas e-mail na plres@autoeurope.de. Kilka dodatkowych porad i informacji dotyczących wynajmu samochodu i podróżowaniu po Węgrzech znajdziesz na naszej stronie z informacjami o ubezpieczeniach, przepisach drogowych, ograniczeń wiekowych i zasadach, jakie mogą obowiązywać na drogach na Węgrzech i nie tylko.


  Jaki rodzaj samochodu na wynajem jest najlepszy na wyjazd do Węgier?

  Auto Europe ma dostępnych wiele różnych opcji dla podróżnych szukających dobrych pojazdów w przystępnej cenie na wyjazd do Węgier. Jeśli zamierz spędzić tylko dni na zwiedzaniu Budapesztu, zalecamy wybranie samochodu w kategorii mini, ekonomicznej lub średniej, ponieważ są to mniejsze pojazdy, łatwiejsze w parkowaniu i zużywające mniej paliwa. Nasz szeroki wybór pojazdów w kategorii dużej oferuje doskonałe możliwości dla tych, co chcą udać się na wycieczkę objazdową nad jezioro Balaton na południowy zachód od stolicy, lub do czarującego regionu słynącego z uprawy winogron, na północnym wschodzie. Nie ma lepszego pojazdu niż SUV na przejażdżkę po wielkiej równinie, z jednym z najpiękniejszych regionów w kraju. Sprawdź, jakie mamy dostępne kategorie pojazdów na wynajem i wybierz taki, jaki najbardziej odpowiada twoim planom.

   

  Jaka jest waluta na Węgrzech?

  Walutą obowiązującą na Węgrzech jest forint (HUF). Jeśli będzie Ci potrzebna gotówka, w głównych miastach znajdziesz bankomaty do wypłaty pieniędzy w walucie.

   

  Jaka jest strefa czasowa na Węgrzech?

  Węgry znajdują się w środkowoeuropejskiej strefie czasowej, czyli w takiej samej jak Polska (GMT+1) ze zmianą czasową na czas letni od ostatniej niedzieli marca do ostatniej niedzieli października (GMT +2), więc nie musisz martwić się przestawianiem zegarków.

   

  Elektryczność - czy potrzebuję adapter na Węgrzech?

  Napięcie elektryczne na Węgrzech wynosi 220 V. Gniazdka elektryczne i wtyczki są tu takie same jak w Polsce, więc nie musisz kupować adaptera.

   

  Czy potrzebna jest wiza, aby podróżować na Węgry?

  Na wjazd do Węgier nie jest wymagana wiza i wystarczy, że będziesz mieć przy sobie paszport lub dowód osobisty, w celu potwierdzenia tożsamości, kiedy będzie to wymagane. Aby dowiedzieć się więcej, należy odwiedzić stronę Polskiego rządu.

  Polska utrzymuje stosunki dyplomatyczne z Węgrami i ma ambasadę w Budapeszcie.

  Ambasada Polska w Budapeszcie
  1068 Budapest,
  Városligeti fasor 16.
  Email: budapeszt.amb.sekretariat@msz.gov.pl
  Telefon: +36 1 413 82 00

   

  Jakie są najbardziej przydatne zwroty?

  Mówi się, że język węgierski (madziarski) jest jednym z najtrudniejszych języków do nauczenia się. Wśród młodych ludzi popularnym językiem jest też angielski, więc masz kilka możliwości na porozumienie się. Poniżej znajdziesz kilka przydatnych zwrotów, jakich możesz użyć podczas podróży poza obszary miejskie.

  Dzień dobry - Jó reggelt
  Dzień dobry (po południu) - Jó napot
  Dodry wieczór - Jó estét
  Dobranoc - Jó éjszakát
  Do widzenia - Viszontlátásra
  Proszę - Kérem
  Dziękuję - Köszönöm
  Przepraszam - Elnézést/ Bocsánat
  Tak - Igen
  Nie - Nem
  Wejście - Bejárat
  Wyjście - Kijárat
  Dobrze - Jó
  Źle - Rossz
  Woda pitna - Ivóvíz
  Toaleta - WC/Mosdó
  Ile to kosztuje? - Mennyibe kerül?
  Czy akceptowana jest karta kredytowa? - Hitelkártyát elfogadnak?
  Gdzie jest toaleta? - Hol van a WC/mosdó?
  Nie mówię po węgiersku - Nem beszélek magyarul


  Przydatne linki

  Przewodnik turystyczny po Węgrzech

  Gov.pl