Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  WYNAJEM I DOŚWIADCZENIA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Doświadczenia z wypożyczalnią samochodów

  Wynajem samochodów to świetna możliwość na zwiedzanie świata. Wybierasz się na urlop i chcesz skorzystać z wypożyczalni samochodów? Wystarczy, że porównasz ceny i wszystkie dostępne kategorie na naszej stronie internetowej i w kilku prostych krokach możesz zrobić rezerwację samochodu. Oprócz dowodu osobistego i karty kredytowej jest jeszcze kilka ważnych rzeczy, o których należy pamiętać, aby bez problemów odebrać samochód z wypożyczalni.

  W naszej poniższej infografice przygotowaliśmy listę kontrolną, która pomoże Ci się odpowiednio przygotować przed wynajmem samochodu. Jeśli masz jakieś wątpliwości, skontakuj się z nami!

  Niezbędne do odbioru

  Wypożyczalnie samochodów mają różne zasady i wymagania, jeśli chodzi o wynajem samochodów, ale jedno jest pewne - w chwili odbioru samochodu kierowca musi okazać cztery ważne dokumenty, które są niezbędne, aby móc otrzymać zamówiony samochód. Upewnij się więc, czy posiadasz takie dokumenty będąc w punkcie wynajmu.

  • Identyfikacja tożsamości: Firma wynajmująca musi stwierdzić tożsamość i wiek kierowcy. Ta sama reguła obowiązuje dodatkowych kierowców.
  • Prawo jazdy: Niezbędne jest ważne prawo jazdy z kraju pochodzenia lub międzynarodowe prawo jazdy, jeżeli zamierzasz podróżować za granicę.
  • Karta kredytowa: Kierowca musi posiadać własną kartę kredytową z wystarczającym limitem środków płatniczych w chwili odbioru samochodu, w przeciwnym razie firma wynajmująca może odmówić wydanie auta. Karta kredytowa jest niezbędna do złożenia kaucji i rozliczenia dodatkowych, lokalnych opłat, jak np. opłaty za tankowanie, ilość kilometrów, czy na wypadek uszkodzenia lub kradzieży samochodu.
  • Wydruk vouchera: Twój voucher zostanie wysłany po potwierdzeniu rezerwacji. Wydrukuj go i zabierz ze sobą do punktu wynajmu.

  Sprawdź stan samochodu w wypożyczalni zanim go odbierzesz

  W chwili odbioru samochodu sprawdź dokładnie auto wewnątrz i na zewnątrz i upewnij się, że nie ma nic, co mogłoby być uznane za szkodę w chwili oddania samochodu. Większość klientów obchodzi samochód dookoła i sprawdza w ten sposób jego stan. Każde spostrzeżone uszkodzenie powinno być zanotowane w umowie wynajmu i jeśli możliwe, warto jest także zrobić zdjęcie.

  • Uszkodzenia: Zarysowania, zadrapania, wgniecenia, itp...
  • Ciśnienie: Sprawdź ciśnienie w oponach samochodu.
  • Stan paliwa: Upwenij się, czy samochód jest zatankowany.
  • Zdjęcia: Zrób zdjęcia samochodu, jeśli możliwe z datą.
  • Szyby: Sprawdź szybę przednią, tylnią i spryskiwacz szyb.
  • Gadżety: Sprawdź wszystkiw funkcje gadżetów w samochodzie (jak nawigacja, radio, itp...)

  Doświadczenia z wypożyczalnią samochodów