Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  NA POKŁADZIE SAMOLOTU...

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Co nas najbardziej denerwuje na pokładzie samolotu?

  Każdego roku miliony turystów podróżuje samolotem. Po przejściu przez odprawę i kontrolę większość pasażerów cieszy się, że nareszcie może zająć swoje miejsce na pokładzie samolotu. Po wystartowaniu jest to najlepszy moment, by móc się chwilę zrelaksować przed wylądowaniem na docelowym lotnisku. Jednak zdarzają się sytuacje podczas lotu, które nam bardzo przeszkadzają i dość często są to sąsiedni pasażerowie.

  Poniższa infografika Auto Europe prezentuje listę najbardziej denerwujących pasażerów podczas lotu. Czy też kiedyś coś takiego doświadczyłeś?

  Po miesiącach ciężkiej pracy w końcu rozpoczynasz zasłużony urlop. Dojechałeś na lotnisko, przeszedłeś odprawę, kontrolę i jesteś już na swoim miejscu w samolocie. Kiedy myślisz, że możesz się odprężyć, patrzysz na pasażera obok i zdajesz sobie sprawę, że obok ciebie siedzi ktoś taki...

  Płaczące dzieci
  Dzieci to wspaniały dar i wielkie szczęście, ale gdy dzieci przeraźliwie krzyczą i płaczą na obszarze niewielkiej przestrzeni, może to być bardzo drażliwe dla innych przebywających z nimi osób. Na wszelki wypadek, zabierz ze sobą zatyczki do uszu na pokład samolotu, szczególnie wtedy, gdy wybierasz się w daleki cel podróży.

  Ktoś, kto głośno śpi i chrapie
  Zatyczki do uszu mogą się przydać nie tylko wtedy, gdy dzieci płaczą, ale mogą również chronić przed innymi chrapiącymi pasażerami. W ten sposób zaoszczędzisz sobie szarpanie nerwów.

  Niegrzeczne i rozpieszczone dzieci
  Żadne zatyczki do uszu nie uchronią przed niegrzecznymi dziećmi, ale może to być jedyna możliwość, by zignorować rozpieszczonych małych pasażerów. Najlepszą metodą na uspokojenie kapryśnych dzieciaków jest gra, czytanie książek albo po prostu sen.

  Pasażer rozkładający fotel naprzeciwko
  Na każdym pokładzie samolotu znajduje się choćby jeden nietaktowny pasażer, rozkładający maksymalnie swój fotel albo rozpychający się łokciami w przejściu. W tej sytuacji możesz poprosić pasażera o przesunięcie fotelu z powrotem. W ostateczności pozostaje efekt domina.

  Nietrzeźwa lub głośna osoba
  Ten rodzaj pasażerów należy do najbardziej nieprzyjemnych w podróży. Osoba nietrzeźwa, ciągle opowiadająca nudne historie, krzycząca i niemiło pachnąca - to najgorszy sąsiad na jakiego możemy trafić w samolocie! Zamiast zwrócić takiej osobę uwagę, poproś lepiej o pomoc stewardesę i nie trać swojej energii.

  Osoba naruszająca Twoją prywatną przestrzeń
  Ten rodzaj pasażerów zachowuje się podobnie jak osoby rozkładające maksymalnie siedzenie. Jeśli możliwe, usiądź na miejscu przy oknie i podziwiaj widok w chmurach. To pomoże Ci zasnąć po wystartowaniu samolotu.

  Osoba zdejmująca buty i skarpetki
  Nie ma nic gorszego jak podróżowanie i wdychanie nieprzyjemnego zapachu! Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Poproś o pomoc stewardesę albo zrób grymaśną minę, sugerując przykry zapach.

  Ktoś, kto za dużo mówi
  Jeśli masz miejsce przy oknie, skup się na obserwowaniu chmur, a jeśli nie, dobrym sposobem na gadułę będzie po prostu drzemka. Jeszcze lepszą metodą będą słuchawki w uszach i zamknięcie oczu. W ten sposób zablokujesz dwa najważniejsze kanały odbiorcze.

  Ale pamiętaj! Już po kilku godzinach lotu będziesz cieszyć się, że masz urlop!

  Co nas najbardziej denerwuje na pokładzie samolotu?