Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  IDEALNY WYNAJEM SAMOCHODU

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wszystko co powinieneś wiedzieć o wynajmie samochodów.

  Idealny wynajem samochodu

  Od dodatkowego kierowcy po różne rodzaje polis - warunki wynajmu samochodów są długie i tylko niewiele osób je czyta. Poniżej przedstawiamy wskazówki, na co warto zwrócić uwagę podczas wynajmu samochodów i jak można zaoszczędzić pieniądze.

  Poniżej znajdziesz nasze porady. Auto Europe zajmuje się pośrednictwem w wynajmie samochodów już od 1954 roku. Obecnie oferujemy samochody w ponad 24000 lokalizacji w 180 krajach dookoła świata. Chcemy przekazać zdobyte doświadczenie naszym klientom, tak aby wynajem samochodów był prosty i nie pustoszył waszych kieszeni.

  Młodzi kierowcy  Młodzi kierowcy
  Jeśli masz poniżej 25 lat i chcesz wynająć samochód, przygotuj się na dodatkową opłatę tzw. opłatę za młodego kierowcę. Opłaty te podane są w naszej wyszukiwarce pod „Szczegóły ceny".  Polisa - ochrona

  Dodatkowa ochrona
  Auto Europe oferuje produkt Zwrot udziału własnego, który pozwala na zwrot kosztów w przypadku uszkodzenia samochodu. Ta opcja jest tańsza niż oferowane ubezpieczenie na miejscu wynajmu.


   

  Limit kilometrów
  Większość ofert na naszej stronie zawiera nielimitowane kilometry. Niektóre wypożyczalnie nakładają jednak limity kilometrów i naliczają dodatkowe opłaty za ich przekroczenie - sprawdź je u nas.

  Dodatkowi kierowcy
  Opłaty za dodatkowych kierowców są uiszczane na miejscu przy odbiorze samochodu, ich wysokość podana jest na naszej stronie. Szukaj ofert bez tych opłat oznaczonych „Gratis: dodatkowy kierowca".

  Opłaty drogowe  Opłaty drogowe
  Podróżując do innych krajów przygotuj się na opłaty drogowe. Można je uiszczać na autostradach, wykupując winiety lub wypożyczając specjalne urządzenia do pobierania opłat.  Podróż do innych krajów
  Jeśli chcesz wyjechać do innego kraju, powiadom nas. Sprawdzimy możliwość podróżowania poza granice kraju wynajmu oraz jakie opłaty się z tym wiążą. Te opłaty też u nas znajdziesz.

  One way  Zwrot auta w innym miejscu
  Tzw. „one way", czyli zwrot auta w innym miejscu niż odbiór najczęściej wiąże się z dodatkową opłatą. Oczywiście te opłaty podane są na naszej stronie.  Wyposażenie


  Dodatkowe wyposażenie
  Na miejscu odbioru można wypożyczyć dodatkowe wyposażenie jak nawigacja, fotelik dziecięcy czy uchwyt na narty. Można je zamówić przez naszą stronę i znaleźć na niej opłaty za dodatkowe sprzęty.  Dokumenty konieczne do odbioru auta

  Aby odebrać samochód kierowca, czyli osoba na którą widnieje na rezerwacji, powinien przedłożyć w wypożyczalni następujące dokumenty: ważne prawo jazdy, dowód tożsamości, imienną kartę kredytową i wydrukowany voucher od Auto Europe. Niektóre wypożyczalnie wymagają międzynarodowego prawa jazdy. Tę informację znajdziesz w warunkach wynajmu samochodu. Możesz również zadzwonić do nas pod bezpłatną infolinię. Imienna karta kredytowa głównego kierowcy potrzebna jest do zablokowania depozytu za samochód. Gotówka i karty debetowe nie są akceptowane i auto nie może być odebrane, dlatego prosimy nie zapomnieć o karcie kredytowej!

  Zanim odjedziesz

  Przed odjazdem prosimy obejrzeć samochód czy nie ma uszkodzeń, zadrapań lub wgnieceń. Należy je zanotować na raporcie odbioru samochodu. Wsiądź do samochodu, przekręć kluczyk i sprawdź poziom paliwa. Jeśli auto nie jest pełne, zgłoś to do pracownika wypożyczalni. Sprawdź również, czy należy uzupełnić płyn do spryskiwaczy. Zapoznaj się z funkcjami samochodu i w razie wątpliwości skonsultuj się z pracownikiem wypożyczalni.

  Szerokości