Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  BAGAŻ PODRĘCZNY

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Ważne informacje o bagażu podręcznym

  Wyobraź sobie sytuację: jest wcześnie rano, a Ty pakujesz w pośpiechu walizkę, by zdążyć na wylot samolotu. W drodze do lotniska zastanawiasz się, czy wszystko spakowałeś? Jeszcze większym Twoim zmartwieniem jest waga bagażu podręcznego!

  Ile bagażu podręcznego można zabrać na pokład samolotu, zależy od linii lotniczych, którymi podróżujesz. Kto często podróżuje, ten z pewnością zna reguły o przewozie bagażu na pokładzie samolotu. A co się stanie, jeśli pasażer przekroczy limit bagażu? Czy zmieniłbyś linię lotniczą, gdybyś wiedział, że możesz przewieźć więcej bagażu?

  Poniżej przygotowaliśmy dla podróżujących samolotem infografikę o limitach bagażu podręcznego w poszczególnych liniach lotniczych. W zależności od linii lotniczej tolerancja wagi bagażu może się różnić. Niektóre firmy pozwalają na zabranie tylko jednej sztuki bagażu z maksymalną wagą 10 kg, a niektóre dopuszczają dwie sztuki walizek. Innym kryterium dopuszczalnej wagi bagażu jest klasa, jaką lecisz, np. w klasie business możesz zabrać więcej bagażu do kabiny pokładu.

  Oprócz ciężaru bagażu należy pamiętać też o tym, że nie wszystkie rzeczy i produkty mogą być zabrane na pokład. Na przykład kosmetyki muszą być zapakowane w plastikowych torebkach i nie mogą przekroczyć ograniczenia pojemności. Szczegółowe informacje znajdziesz na oficjalnych stronach linii lotniczych.

  Zobacz poniższą infografikę dla ogólnej orientacji o dozwolonej wadze bagażu podręcznego na pokładzie samolotu.

  Ważne informacje o bagażu podręcznym