Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  WYNAJEM SAMOCHODÓW LOTNISKO SCHONEFELD

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-sob wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wypożyczalnia samochodów na lotnisku Berlin Schonefeld

  Berlin to nie tylko największe miasto w Niemczech, ale też stolica kraju i kraj związkowy. Odkryj wspaniały miks kulturowy, historyczną atmosferę i życie nocna w tym pełnym życia mieście. Odbierając zarezerwowany samochód z lotniska Berlin Schönefeld, możesz wyruszać w podróż po Niemczech w dowolnym dla siebie momencie. Z ponad 24,000 lokalizacjami w ponad 180 krajach, Auto Europe oferuje ceny nie do przebicia i wyjątkową obsługę klienta. Dzięki naszym licznym partnerstwom z najlepszymi wypożyczalniami, zagwarantujemy Tobie najlepszy pojazd na następne wakacje w Berlinie.

  Odbiór pojazdu, jaki zapewnia wypożyczalnia samochodów z lotniska Berlin-Schönefeld to gwarancja udanego pobytu w stolicy Niemiec. Sprawdź jakie oferty mamy dla naszych klientów na stronie. Przekonaj się o możliwościach wyboru i świetnych promocjach. Wystarczy, że wpiszesz wymagane dane w wyszukiwarce powyżej, a w kilka sekund wyświetlą się opcje samochodów i wypożyczalni. Dokonaj rezerwacji z Auto Europe i oszczędzaj! Przedtem zobacz jeszcze opinie o wypożyczalni samochodów w Berlinie poprzednich klientów Auto Europe i dowiedz się o naszych usługach.

  Informacje o lotnisku

  Port lotniczy Berlin-Schönefeld znajduje się 18 kilometrów od centrum Berlina w gminie Schönefeld. Obecnie lotnisko to funkcjonuje jako Terminal 5 dla nowego lotniska Brandenburg Willy Brandt, które zastąpiło Schönefeld i Tegel i jest jedynym lotniskiem międzynarodowym w Berlinie.

  Lotnisko w Berlinie (SXF)
  Oficjalna nazwa: Lotnisko Berlin-Schönefeld
  Adres: Flughafen Schönefeld, 12521 Berlin, Niemcy.
  Telefon: +49 30 60911150
  Linie lotnicze obsługiwane na lotnisku: Linie lotnicze, które obsługują loty do i z lotniska Berlin Schönefeld to między innymi: Ryanair, easyJet i więcej.

  Skąd mogę odebrać samochód wynajęty na lotnisku Berlin Schonefeld

  Punkty wypożyczalni samochodów na lotnisku Berlin Schonefeld w większości znajdują się w budynku terminalu w hali przylotów, chyba że jest wskazane inaczej. Pamiętaj, aby sprawdzić dokładną lokalizację swojego dostawcy na voucherze na pierwszej stronie, zanim odbierzesz samochód. Przygotuj też swoje prawo jazdy, dowód osobisty, voucher i kartę kredytową wystawioną na imię i nazwisko głównego kierowcy. Z wszystkimi potrzebnymi dokumentami możesz odebrać samochód z lotniska Berlin Schonefeld.

  Budget na lotnisku Berlin Schonefeld Budget na lotnisku Berlin Schonefeld
  Flughafen,
  Schönefeld, Niemcy 12529
  +49 30 60911150
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:30
  Thrifty na lotnisku Berlin Schonefeld Thrifty na lotnisku Berlin Schonefeld
  Flughafen,
  Schönefeld, Niemcy 12529
  +49 30 609176748
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:30
  Europcar na lotnisku Berlin Schonefeld Europcar na lotnisku Berlin Schonefeld
  Flughafen,
  Schönefeld, Niemcy 12529
  +49 30 6349160
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:30
  Hertz na lotnisku Berlin Schonefeld Hertz na lotnisku Berlin Schonefeld
  Flughafen,
  Schönefeld, Niemcy 12529
  +49 30 60915733
  Godziny otwarcia:
  Pon-Nd 07:00 - 23:30

  Terminale

  Lotnisko Schönefeld funkcjonuje jako Terminal 5 dla lotniska Brandenburg, jednak samo też składa się z czterech terminali oznaczonych A, B, C i D. Terminale znajdują się wszystkie obok siebie, ale mają osobne strefy pasażerskie przed odprawą. Terminale są ze sobą połączone przez specjalne przejścia na stronie lotniska po odprawie. Terminal C nie posiada punktów odprawy, dlatego jest używany przez pasażerów z przepustką, aby przejść do bramek. Z powodu ograniczonej przestrzeni, nie ma tu tylu udogodnień jak na niektórych międzynarodowych lotniskach. Nie brak tu jednak sklepów, stanowisk wolnocłowych, restauracji fastfoodowych oraz hali linii lotniczej. Z terminalu 1 na lotnisku BER można się tu przedostać samochodem, autobusem lub pociągiem S-Bahn, wysiadając na stacji "Flughafen BER - Terminal 5".

  Usługi na lotnisku

  Pomimo tego, że na lotnisku Schönefeld nie znajduje się tak wiele usług, jak na innych dużych międzynarodowych lotniskach, wciąż znajdziesz tutaj szeroki wybór różnych udogodnień, dzięki czemu Twoja podróż przebiegnie komfortowo i bezpiecznie. Na lotnisku znajdziesz liczne kawiarnie, bary i restauracje, gdzie możesz szybko coś przekąsić przed odlotem. Dodatkowo masz też do 60 minut wolnego WiFi. Kantory wymiany walut, kasy oraz bankomaty są zlokalizowane na każdym terminalu. Za niewielką opłatą możesz też wejść na balkon obserwacyjny, aby podziwiać odlatujące i przybywające samoloty.

  Jak się dostać na i opuścić lotnisko Berlin Schonefeld

  Jeśli decydujesz się na wynajem samochodu z lotniska Berlin Schonefeld z Auto Europe, znajdujesz się zaledwie kilka minut jazdy od Alexanderplatz w centrum Berlina. Odwiedź naszą stronę z informacjami na temat jazdy w Niemczech, aby zapoznać się z lokalnymi przepisami ruchu drogowego.

  W przypadku, kiedy nie odbierasz zarezerwowanego pojazdu z lotniska, lecz z wybranej lokalizacji w mieście, możesz skorzystać z licznych opcji transportu publicznego, aby się tam przedostać. Regionalny przewoźnik kolejowy S-Bahn oraz autobusy są dostępne z lotniska. Dzięki Autobahn i doskonale utrzymanym drogom w Niemczech, z łatwością można się przedostać także na obrzeża miasta lub do Hamburga, lub Drezna.

  Porady parkingowe

  W Berlinie parkingi są dogodnie zlokalizowane w całym mieście. Niektóre miejsca są darmowe, natomiast jednak większość wymaga zapłaty kilku euro. W centrum miasta raczej wszystkie miejsca postojowe wymagają opłaty. Zalecane jest zaparkowanie wynajętego samochodu poza strefą w centrum. Najlepszą opcją jest skorzystanie z 'Park & Ride'. Są to usługi parkingowe, jakie można znaleźć na obrzeżach przy stacjach kolejowych, autobusowych i innych, Dzięki temu, możesz z łatwością skorzystać z transportu publicznego, aby dostać się do wybranego miejsca w mieście. Niektóre hotele także oferują parkingi dla swoich klientów.

  Na lotnisku znajduje się kilka opcji parkingowych. Miejsca parkingowe można z góry zarezerwować i opłacić na stronie internetowej lotniska. Dostępne opcje parkingowe to P4 naprzeciwko terminala B, P2 przed terminalem A i P6 zaraz przy terminalu D. Najdalej położony parking P3 jest tańszą i bardziej ekonomiczną opcją i kursują na niego autobusy wahadłowe odjeżdżające sprzed terminala B.

  Przydatne linki

  Lotnisko Berlin Schonefeld


  Dodatkowe informacje o lotnisku Berlin Schonefeld

  Lotnisko Berlin Schonefeld
  Flughafen Schönefeld
  Berlin, Niemcy, 12521

  IATA Kod: SXF
  ICAO Kod: EDDB
  Wikipedia
  Szerokość geograficzna: 52.2243
  Długość geograficzna: 13.3114

  Ogólne informacje: Lotnisko znajduje się ok. 18 kilometrów na południe od centrum Berlina łatwo dostępnego wynajętym samochodem.