Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANIA WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW W WIELKIEJ BRYTANII

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wynajem samochodów w Wielkiej Brytanii z Auto Europe

  Wielka Brytania to unikalna kraina pod niemal każdym względem. Zjednoczone Królestwo położone w całości na Wyspach Brytyjskich jest jednym z najstarszych w Europie i szczyci się ogromnym dorobkiem kulturalnym i bogatą historią. Skorzystaj z wypożyczalni samochodów Auto Europe i odwiedź najsłynniejsze miasto i zarówno stolicę Wielkiej Brytanii - Londyn. Oprócz ciekawych zabytków oczaruje Cię niesamowita atmosfera w mieście. Na szczególną uwagę zasługuje Pałac i Twierdza Królewskiej miłości The Tower of London, symbol miasta zaliczany do najsłynniejszych fortyfikacji na świecie. Jeśli chcesz zobaczyć pokoje królewskie, pojedź do Pałacu Buckingham, gdzie zamieszkuje rodzina królewska. W pałacu odbywają się także często uroczystości państwowe. Warto wybrać się do krainy zieleni i zamków - Szkocji, by zwiedzić rozległe tereny i piękne krajobrazy, ale również uczestniczyć w licznych festiwalach kulturowych. Polecamy wynająć auto w stolicy Szkocji Edynburgu, to malownicze miasto pełne jest parków, muzeów, średniowiecznych kamieniczek położonych na skalistych wzgórzach, do których można łatwo i wygodnie dojechać samochodem. Pojedź też do miatsta słynnego z pól golfowych Prestwick i wybierz się na przejażdżkę wzdłuż wybrzeża. Zielone zbocza i skaliste wysepki są idealnym celem podróży dla miłośników dzikiej przyrody.

  Informacje o wynajmie samochodów

  Poniżej znajdziesz ważne informacje związane z wynajmem samochodów, które przydadzą się do podróżowania po Wielkiej Brytanii.

  Ruch drogowy i stacje benzynowe

  Wielka Brytania posiada bardzo dobrze rozwinięty system drogowy. Poniżej kilka ważnych zasad jazdy w Wielkiej Brytanii. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij na stronę informacje dla kierowców w Wielkiej Brytanii.

  • Ruch drogowy jest lewostronny.
  • Ograniczenie prędkości na autostradach w Wielkiej Brytanii wynosi 112 km/h tj. 70 mph.
  • Używanie telefonów komórkowych podczas jazdy autem jest zabronione, z wyjątkiem zestawów głośnomówiących.
  • Kierowca i pasażerowie muszą mieć zapięte pasy podczas jazdy samochodem.
  • Żółte linie na poboczu drogi oznaczają zakaz parkowania.
  • Dwie czerwone linie na poboczu drogi oznaczają zakaz zatrzymywania i parkowania.

  Na niektórych stacjach benzynowych w Wielkiej Brytanii karty kredytowe nie są akceptowane, dlatego warto mieć gotówkę przy sobie.

  W naszym poradniku znajdziesz także więcej informacji o opcjach tankowania jakie oferują wypożyczalnie samochodów w Wielkiej Brytanii.

  Opłaty drogowe

  Przejazd autostradami w Wielkiej Brytanii w okolicach Brimigham jest płatny. Za przejazd mostami pobierane są również opłaty w całym kraju. W niektórych miastach wprowadzone zostały płatne strefy jak np. w centrum Londynu - tzw. London Congestion Fee.

  Wymagania wiekowe

  Aby móc wypożyczyć samochód w Wielkiej Brytanii kierowca musi mieć ukończone 21 lat i posiadać prawo jazdy minimum od roku czasu. Kierowcy poniżej 25 lat ponoszą w większości wypożyczalni opłatę "młodego kierowcy". Dokonując rezerwacji w internecie zwróć uwagę na komunikat: informacja o produkcie, gdzie dowiesz się o szczegółach dotyczących wymagań wiekowych.

  Waluta

  Oficjalną walutą w Wielkiej Brytanii jest funt szterling. Walutą tą można płacić w Anglii, Walii i Irlandii Połnocnej. Szkocja posiada własne banknoty i monety, tj. funty szkockie. Polskie złotych można wymienić na funty w każdym banku. Karty kredytowe i debetowe są również akceptowane w celach płatności. Wymieniając złotówki na funty lub pobierając gotówkę w bankomatach, należy zwrócić uwagę na opłaty lub prowizje pobierane przez banki.

  Różnica w czasie

  Wielka Brytania znajduje się w strefie czasowej tzw. Greenwich Mean Time (GMT). Między Polską a Wielką Brytanią istnieje różnica w czasie o 1 godzinę do przodu. Zmiana czasu letniego na zimowy następuje w ostatni weekend października a zimowego na letni w ostatnim tygodniu marca.

  Słowniczek

  Cześć - Hello
  Dzień dobry (rano) - Good morning
  Dzień dobry (po południu) - Good afternoon
  Dobry wieczór - Good evening
  Dobranoc - Good night
  Ile to kosztuje? - How much does this cost?
  Dziękuję - Thank you
  Proszę - Please
  Przepraszam - Sorry
  Gdzie jest najbliższy bankomat? - Where is the nearest ATM machine?
  Gdzie jest najbliższy szpital? - Where is the nearest hospital?
  Czy można płacić kartą kredytową? - Can I pay by credit card?
  Czy można płacić kartą debetową? - Can I pay by debit card?
  Gdzie jest najbliższa stacja benzynowa? - Where is the nearest gas station?
  Proszę zatrzymać resztę - Keep the change

  Elektryczność

  Napięcie elektryczne w Wielkiej Brytanii wynosi 240 - 220 woltów o częstotliwości 50 Hz. Gniazdka na prąd różnią się od polskich i zaliczane są do typów: D, G, M. Zabranie w podróż własnego adaptera jest konieczne, aby móc korzystać z urządzeń elektrycznych o polskim standardzie.

  Wizy i ambasady

  Polacy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Unii Europejskiej i nie potrzebują wizy na wiazd do Wielkiej Brytanii. Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu na terytorium kraju jest ważny paszport lub dowód osobisty. Jeśli potrzebujesz pomocy polskiej ambasady, w Wielkiej Brytanii znajdziesz ambasadę i konsulat pod następującym adresem:

  Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie
  47 Portland Place
  W1B 1JH, Londyn
  Telefon: +44 207 2913 520
  Strona internetowa: www.londyn.msz.gov.pl
  E-mail: london@msz.gov.pl

  Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Manchesterze
  51 Portland Street
  M1 3LD, Manchester
  Telefon: +44 161 245 4130
  Strona internetowa: www.manchester.msz.gov.pl
  E-mail: manchester@msz.gov.pl

  Przydatne linki

  Infografika