Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANIA WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW W USA

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wynajem samochodów w Stanach Zjednoczonych

  Planujesz podróż do Stanów Zjednoczonych? Skorzystaj z wypożyczalni samochodów Auto Europe i zwiedź wygodnie państwo nazywane "krainą bezgranicznych możliwości"! Do wielu ciekawych miejsc w Stanach Zjednoczonych możesz dojechać tylko samochodem. Polecamy szczególnie przejażdżkę kabrioletem albo minivanem rozpoczynając od stanu Kalifornia, przez Arizonę do Nevady. Warto wypożyczyć również motocykl w Auto Europe i wybrać się na wycieczkę wzdłuż słynnej trasy "Route 66", która łączy Chicago i Los Angeles. Podczas jazdy zobaczysz niepowtarzalne krajobrazy, które z pewnością zachwycą każdego turystę. W drodze opłaca się zrobić przystanek w centrum Los Angeles na Hollywood Boulevard, gdzie przeżyjesz wyjątkową atmosferę. Koniecznie pospaceruj wzdłuż Alei Sław i wstąp do znanego Muzeum Figur Woskowych. Bedąc na urlopie w Stanach Zjednoczonych nie zapomnij także o Nowym Jorku. W tej amerykańskiej metropolii zachwycą turystów m. in. wspaniały Broadway, interesujące centrum kulturowe Lincon Center, fascynujący wieżowiec Empire State Building przy Piątej Alei i kompleks budynków Rockefeller Center. Amerykański unikalny sposób życia sprawiają, iż spędzenie wakacji w USA pozostanie na długo miłym i niepowtarzalnym wspomnieniem dla każdego podróżnika. Zdecyduj się na samochód lub motocykl do wynajęcia, wybierz odpowiednią kategorię z proponowanej przez nas floty i ciesz się komfortową jazdą.

  Informacje o wynajmie samochodów

  Poniżej znajdziesz ważne informacje związane z wynajmem samochodów, które przydadzą się do podróżowania po Stanach Zjednoczonych.

  Ruch drogowy i stacje benzynowe

  Stany Zjednoczone posiadają bardzo dobrze rozwinięty system drogowy. Niektóre odcinki autostrad posiadają nawet dziewięć pasów. Poniżej kilka podstawowych zasad jazdy w USA. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij na stronę informacje dla kierowców w Stanach Zjednoczonych.

  • Ruch drogowy jest prawostronny.
  • Używanie telefonów komórkowych podczas jazdy autem jest zabronione.
  • Kierowca i pasażerowie muszą mieć zapięte pasy podczas jazdy samochodem.
  • Ograniczenia prędkości wahają się w zależności od danego stanu.
  • Stacje benzynowe w Stanach Zjednoczonych otwarte są najczęściej 24 godziny na dobę.

  W naszym poradniku znajdziesz także więcej informacji o opcjach tankowania jakie oferują wypożyczalnie samochodów w Stanach Zjednoczonych.

  Opłaty drogowe

  Przejazd po wiekszości autostrad w Stanach Zjednoczonych jest płatny, także przejazd mostami lub tunelami w szczególności w we wschodniej części kraju i w Kalifornii jest płatny. Z reguły opłaty uiszcza się za pomocą karty kredytowej a wysokość zależy od stanu. Dlatego zaleca się przed podróżą dowiedzieć się o opłatach drogowych na danym odcinku w poszczególnym stanie USA.

  Wymagania wiekowe

  Aby móc skorzystać z wypożyczalni samochodów w Stanach Zjednoczonych kierowca powinien mieć ukończone 21 lat i posiadać prawo jazdy minimum od roku czasu. Kierowcy poniżej 25 lat uiszczają w niektórych wypożyczalniach opłatę "młodego kierowcy". Dokonując rezerwacji w internecie zwróć uwagę na komunikat "Informacja o produkcie", gdzie dowiesz się o szczegółach dotyczących wymagań wiekowych.

  Waluta

  Oficjalną walutą w Stanach Zjednoczonych jest dolar amerykański. Polskie złotych można wymienić na dolary w każdym banku. Na lotniskach w USA znajdują sie także kantory, gdzie można wymienić walutę. W większości kraju w celach płatności akceptowane są karty kredytowe jak np. MasterCard, Visa czy American Express. Wymieniając złotówki na dolary lub pobierając gotówkę w bankomatach, należy zwrócić uwagę, czy i w jakiej wysokości pobierane są prowizje bądź opłaty przez banki.

  Różnica w czasie

  Stany Zjednoczone znajdują się w kilku strefach czasowych, między Polską a USA dochodzi do różnicy w czasie. Dlatego przy podawaniu godzin powinno się dodawać oznaczenie obowiązującej strefy czasowej, aby uniknąć nieporozumień. W kontynentalnej części USA wyróżnia się cztery następujące główne strefy czasowe: PST - Pacific Standard Time (UTC -8 godzin) obejmuje zachodnie wybrzeże USA: Kalifornię, Waszyngton i Nevadę. (UTC tj. Universal Time Coordinated oznacza z j. angielskiego uniwesalny czas koordynowany, w skrócie UTC). MST - Mountain Standard Time (UTC -7 godzin) obejmuje: Arizonę, Utah, Kolorado. CST- Central Standard Time (UTC -6 godzin) obejmuje: Illinois (Chicago), Texas. EST - Eastern Standard Time (UTC -5 godzin) obejmuje wschodnie wybrzeże kraju: Nowy Jork, Washington D.C., Florydę.

  Czas letni w Stanach Zjednoczonych rozpoczyna się w drugą niedzielę marca a kończy w pierwszą niedzielę listopada.

  Słowniczek

  Cześć - Hello
  Dzień dobry (rano) - Good morning
  Dobry wieczór - Good evening
  Dobranoc - Good night
  Ile to kosztuje? - How much does this cost?
  Dziękuję - Thank you
  Proszę - Please
  Przepraszam - Sorry
  Gdzie jest najbliższy bankomat? - Where is the nearest ATM machine?
  Gdzie jest najbliższy szpital? - Where is the nearest hospital?
  Czy można płacić kartą kredytową? - Can I pay by credit card?
  Czy można płacić kartą debetową? - Can I pay by debit card?
  Gdzie jest najbliższa stacja benzynowa? Where is the nearest gas station?

  W niektórych miastach jak np. Miami czy San Diego mówi się nie tylko w języku angielskim, ale także w języku hiszpańskim. Oto kilka słówek:

  Cześć - Hola
  Gdzie jest najbliższy szpital? - ¿Dónde está el hospital más cercano?
  Gdzie jest najbliższy bankomat? ¿Dónde está el cajero automático más cercano?
  Czy można płacić kartą kredytową? - ¿Puedo pagar con tarjeta de crédito?
  Czy można płacić kartą debetową? - ¿Puedo pagar con tarjeta de débito?
  Ile to kosztuje? - ¿Cuánto cuesta?
  Dziękuję? - Gracias

  Elektryczność

  Napięcie elektryczne w Stanach Zjednoczonych wynosi 120 woltów. Gniazdka na prąd w USA posiadają dwa wąskie otwory na płaską wtyczkę. Ponieważ gniazdka różnią się od polskich zaleca się zabrać własny adapter, żeby móc używać urządzenia elektryczne o standardach europejskich.

  Wizy i ambasady

  Polacy, aby móc przekroczyć terytorium Stanów Zjednoczonych potrzebują wizę i zezwolenie na wjazd. Wyróżnia się dwa rodzaje wiz: nieimigracyjna (turystyczna) i migracyjna (pobyt stały). Wizy nieimigracyjne przeznaczone są nie tylko dla turystów, ale także osób podróżujących w celach służbowych, studentów i wykwalifikowanych pracowników, którzy przebywają w USA na czas określony. W przypadku ubiegania się o wizę na pobyt w USA należy skontaktować się z Ambasadą Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie. Jeśli potrzebujesz pomocy polskiej ambasady, w Stanach Zjednoczonych znajdziesz ambasadę i konsulaty pod następującym adresem:

  Ambasada Rzeczypospolitej w Waszyngtonie
  2640 16th St, NW
  DC 20009 Washington
  Telefon: +1 202 499 17 00
  Strona internetowa: www.waszyngton.msz.gov.pl/
  E-mail: washington.amb@msz.gov.pl

  Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku
  233 Madison Avenue, NY
  10016 New York
  Telefon: +1 646 237 21 00
  Strona internetowa: www.nowyjork.msz.gov.pl/
  E-mail: nowyjork.kg.sekretariat@msz.gov.pl

  Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Los Angeles
  12400 Wilshire Boulevard, CA
  Suite 555
  90025 Los Angeles
  Telefon: +1 310 442-8500
  Strona internetowa: www.losangeles.msz.gov.pl
  E-mail: losangeles.polishconsulate@msz.gov.pl