Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANIA WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW W PORTUGALII

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wynajem samochodów w Portugalii z Auto Europe

  Portugalia jest najdalej wysuniętym na zachód państwem Europy. Od północy i wschodu graniczy z Hiszpanią a od zachodu i południa oblewają Portugalię wody Oceanu Atlantyckiego. W skład Portugalii wchodzą też wyspy archipelag Azorski i Madera. Obojętnie o jakiej porze roku warto wybrać się na urlop do Portugalii i zwiedzić cały kraj. Nie tylko piaszczyste plaże i turkusowa woda morska, ale także niezwykłe miasta jak np. Lizbona, Faro czy Porto zachwycą prawie każdego turystę pięknymi zabytkami. Stolica Portugalii - Lizbona przyciąga starymi urokliwymi uliczkami i imponującymi budowlami jak np. Klasztor Hieronimitów z XVI wieku, czy słynna wieża Torre de Belem. Warto zobaczyć również Pomnik Odkrywców, powstały ku pamięci portugalskim żeglarzom, którzy przyczynilil się do wielkich odkryć geograficznych. Jeśli lubisz rodzaj muzyki portugalskiej posłuchaj Fado jadąc wynajętym samochodem po ulicach Porto i podziwiaj nieopodal odległe wybrzeże Algarve. A jeśli chcesz zobaczyć przepiękne widoki i nietkniętą przyrodę na portugalskiej wyspie Madera, polecamy wypożyczyć samochód w Funchal i wybrać się na przejażdżkę dookoła całej wyspy.

  Informacje o wynajmie samochodów

  Poniżej znajdziesz ważne informacje związane z wynajmem samochodów, które ułatwią Ci jazdę po ciekawej Portugalii.

  Ruch drogowy i stacje benzynowe

  Jazda samochodem po Portugalii jest przyjemna, ponieważ kraj ten posiada dobrze rozwinięty system dróg. Prosimy zachować szczególną ostrożność prowadząc auto w centrum miast, gdzie panuje zwykle duży ruch uliczny. Poniżej kilka podstawowych zasad jazdy w Portugalii. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij na stronę informacje dla kierowców w Portugalii.

  • Ruch drogowy odbywa się po prawej stronie drogi.
  • Używanie telefonów komórkowych podczas prowadzenia auta jest zabronione, z wyjątkiem zestawów głośnomówiących.
  • Kierowca i pasażerowie muszą mieć zapięte pasy podczas jazdy samochodem.

  Stacje benzynowe można znaleźć przy autostradach, które są najczęściej otwarte 24 godziny na dobę. W centrum miast stacje benzynowe otwarte są od poniedziałku do piątku od 8 do 20.

  W naszym poradniku znajdziesz także więcej informacji o opcjach tankowania jakie oferują wypożyczalnie samochodów w Portugalii.

  Opłaty drogowe

  Portugalia posiadaja dobrze rozbudowaną sieć autostrad, częściowe odcinki są płatne. Przy wjeździe na autostradę przejeżdża się na niektórych odcinkach przez bramki, gdzie pobiera się bilet i przy zjeździe z autostrady opłaca się kwotę zależną od długości przejechanej trasy oraz kategorii samochodu. W ostatnich latach na nowopowstałych odcinkach autostrad w Portugalii został wprowadzony elektroniczny system opłat za przejazd. Każdy przejeżdżający samochód zostaje automatycznie zarejestrowany w systemie a rozliczenie odbywa się za pomocą karty kredytowej lub gotówką w urzędzie pocztowym.

  Wymagania wiekowe

  Aby wynająć samochód w Portugalii kierowca musi mieć ukończone 18 lat i posiadać prawo jazdy co najmniej od roku czasu. Należy uwzględnić, iż kierowcy w wieku poniżej 25 lat ponoszą zwykle dodatkowe opłaty "młodego kierowcy" w chwili odbioru auta. Przy dokonywaniu rezerwacji otrzymasz taką informację w "Informacja o produkcie", którą znajdziesz w każdej ofercie.

  Waluta

  W Portugalii płaci się w euro. Polskie złotych można wymienić na euro w każdym banku, bądź skorzystać z kart debetowych lub kredytowych. Wymieniając walutę, czy płacąc kartą, warto sprawdzić wcześniej, czy portugalski bank nalicza prowizję lub opłaty za pobieranie gotówki z bankomatu.

  Różnica w czasie

  Pomiędzy Polską a Portugalią istnieje różnica w czasie o 1 godzinę. Podobnie jak u nas, w Portugalii obserwuje się czas letni i zimowy. Zmiana czasu letniego następuje w marcu, natomiast zimowego w październiku.

  Słowniczek

  Cześć - Olá
  Dzień dobry - Bom dia
  Dzień dobry (po południu) - Boa tarde
  Dobry wieczór - Boa noite
  Gdzie znajduje się najbliższy posterunek policji? - Onde fica a esquadra de polícia mais próxima?
  Gdzie jest najbliższy szpital? - Onde fica o hospital mais próximo?
  Gdzie jest najbliższy bankomat? - Onde fica o multibanco mais próximo?
  Czy można płacić kartą kredytową? - Posso pagar com cartão de crédito?
  Czy można płacić kartą debetową? - Posso pagar com multibanco?
  Ile to kosztuje? - Quanto custa?
  Dziękuję - Obrigado
  Proszę zatrzymać resztę - Pode ficar com o troco

  Elektryczność

  Napięcie elektryczne w Portugalii wynosi 220 woltów i gniazdka na prąd są identyczne jak w Polsce, dlatego też nie ma potrzeby zabierania w podróż adaptora.

  Wizy i ambasady

  Polacy i obywatele krajów należących do Unii Europejskiej nie potrzebują wizy na wjazd do Portugalii. Jeśli potrzebujesz pomocy polskiej ambasady, w Lizbonie znajduje się zarówno ambasada jak i konsulat pod następującym adresem:

  Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Lizbonie

  Av das Descobertas, 2
  1400-092 Lizbona

  Telefon: +35 121 3041410
  Strona internetowa: www.lizbona.msz.gov.pl
  E-mail: emb.polonia@mail.telepac.pt

  Przydatne linki

  Infografika