Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANIA WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW W NORWEGII

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wynajem samochodów w Norwegii w najlepszej cenie

  Auto Europe oferuje samochody do wynajęcia w Norwegii na wszystkich lotniskach i w większości miast w Norwegii. Skorzystaj z naszej porównywarki cen, wypożycz tanio samochód i zwiedzaj ten wspaniały kraj na własną rękę. Norwegia leży w Europie Północnej na Półwyspie Skandynawskim i graniczy ze Szwecją, Finlandią oraz Rosją. Państwo zaliczane jest do najrzadziej, po Islandii, zaludnionym krajem europejskim. Ludność skupiona jest głównie w południowej części kraju, w regionie Oslofjord oraz na wybrzeżach. Największą aglomeracją jest stolica państwa Oslo. Inne duże miasta Norwegii to Bergen, Stavanger, Trondheim, Tromso, Drammen, Fredrikstad, Kristiansand, Narwik. Norwegia ma nieograniczone atrakcje natury. Górzyste regiony obfitują w szerokie płaskowyże i fascynujące szczyty. Fiordy ukrztałtowane w okresie lodowcowym są unikalne na całym świecie. Zalesione obszary znajdują się we wschodniej Norwegii i w Trondelag a długie obszary plażowe ciągną się wzdłuż południowych i północnych wybrzeży. Norwegia jest także typowym krajem niekończących się rzek i potężnych wodospadów. Polecamy wszystkim podróżnikom przejażdżkę krajoznawczą po przepięknej Norwegii najwygodniej wypożyczonym samochodem.

  Informacje o wynajmie samochodów

  Poniżej znajdziesz kilka informacji związanych z wynajmem samochodów, które mogą się przydać do podróży po wspaniałej Norwegii.

  Ruch drogowy i stacje benzynowe

  • Ruch drogowy w Norwegii jest prawostronny.
  • Podczas jazdy samochodem kierowca powinien pamiętać obowiązkowo o włączeniu świateł.
  • Niektóre trasy w okresie zimowym są dość trudno przejezdne z powodu warunków pogodowych, dlatego należy spoglądać na wskaźnik temperatury na zewnątrz.
  • Godziny otwarcia stacji benzynowych w Norwegii są bardzo zróżnicowane. Bez problemu można zatankować samochód w ciągu dnia w większych miastach.

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij na stronę informacje dla kierowców w Norwegii. W naszym poradniku znajdziesz także ważne informacje o regulaminie tankowania jakie oferują wypożyczalnie samochodów w Norwegii.

  Opłaty drogowe

  W Norwegii istnieje około pięćdziesiąt punktów poboru opłat za przejazd drogami krajowymi, regionalnymi i autostradami a większość z nich przebiega automatycznie. Kierowca może zarejestrować się w internecie i opłacić za przejazd kartą kredytową z góry bez zatrzymywania się. Inną możliwością jest opłata za przejazd w oznakowanych stacjach benzynowych “KR-Service”. Pobierane są także opłaty za przejazd tunelem łączącym Oslo z zachodu na wschód. Kierowcy wjeżdżający do centrum miast Oslo, Bergen i Trondheim ponoszą opłatę ekologiczną.

  Wymagania wiekowe

  Aby móc skorzystać z wypożyczalni samochodów w Norwegii kierowca musi mieć ukończone 18 lat i posiadać prawo jazdy minimum od roku czasu. Kierowcy poniżej 25 lat ponoszą zwykle dodatkową “opłatę młodego kierowcy". Jeżeli rezerwujesz samochód w internecie zwróć uwagę na komunikat "Informacja o produkcie", gdzie dowiesz się o szczegółach co do wymagań wiekowych.

  Waluta

  Jendnostką monetarną w Norwegii jest korona norweska (NOK). W obiegu używane są monety 1 krone, 5, 10, 20 kroner oraz banknoty 50, 100, 200, 500 i 1000. Karty kredytowe i debetowe są akceptowane w całym kraju.

  Różnica w czasie

  Norwegia i Polska znajdują się w tej samej strefie czasowej. Różnica w czasie z Norwegią nie występuje.

  Słowniczek

  Cześć - Hallo
  Dzień dobry (rano) - God Morgen
  Dzień dobry (po południu) - God Ettermiddag
  Dobry wieczór - God Kveld
  Gdzie znajduje się najbliższy posterunek policji? - Hvor er nærmeste politistasjon?
  Gdzie znajduje się najbliższy szpital? - Hvor er nærmeste sykehus?
  Gdzie znajduje się najbliższy bankomat? - Hvor er det nærmeste minibank?
  Czy mogę zapłacić kartą kredytową? - Kan jeg betale med kredittkort bil?
  Czy mogę zapłacić kartą debetową? - Kan jeg betale med debetkort?
  Ile to kosztuje? - Hvor mye koster dette?
  Dziękuję - Takk

  Elektryczność

  Gniazda na prąd w Norwegii zaliczane są do typu F, tj. gniazdko z dwoma otworami umieszczonymi po bokach blaszkami w celu uziemnienia ochronnego. Podłączenie urządzeń elektrycznych o polskich normach do gniazdek norweskich jest możliwe.

  Wizy i ambasady

  Polacy i obywatele krajów należących do Unii Europejskiej nie potrzebują wizy na wjazd do Norwegii. Jeśli potrzebujesz pomocy polskiej ambasady, w Norwegii znajdziesz ambasadę i konsulat pod następującym adresem:

  Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Oslo
  Olav Kyrres plass 1
  0244 Oslo
  Telefon: +47 24 110 850
  E-mail: oslo@trade.gov.pl
  Strona internetowa: www.oslo.msz.gov.pl

  Przydatne linki

  Infografika - Opony zimowe w Europie