Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANIA WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW NA MAJORCE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wynajem samochodów na Majorce - Najlepsze ceny

  Podróż na Majorke kojarzy się ze słońcem, morzem i odpoczynkiem na plaży. Majorka, to o wiele więcej, cała wyspa jest interesującym miejscem do zwiedzenia. Wynajem samochodu na Majorce jest najlepszym sposobem na zobaczenie wyspy. Auto Europe partneruje z wieloma lokalnymi i międzynarodowymi wypożyczalniami na Majorce, dzięki czemu, możesz wybierać w szerokiej gamie dostępnych klas samochodów w przystępnych cenach i wielu lokalizacjach odbioru.

  Ruch drogowy i parkingi

  Poruszanie się samochodem po wyspie nie nie stwarza większych problemów, pod warunkiem, że przestrzega się przepisów ruchu drogowego:

  • Ruch drogowy odbywa się po prawej stronie drogi, tak jak w Polsce.
  • Podczas podróży wszyscy pasażerowie i kierowca powinni mieć zapięte pasy bezpieczenstwa.
  • Dzieci o wzroście poniżej 150 cm i poniżej 36 kg wagi muszą podróżować w specjalnym foteliku. Dodatkowe wyposażenie można zamówić razem z wynajmem samochodu na naszej stronie internetowej.

  Znalezienie parkingu w centrum większych miast jak w stolicy Majorki - Palma de Mallorca może być czasem kłopotliwe, z powodu dużego natężenia ruchu. W mniejszych miastach uliczki są wąskie, więc czasem jest o wiele prościej zaparkować samochód poza centrum. Na Majorce znajdziesz płatne i darmowe parkingi. Zabrania się parkować samochody w strefach oznaczonych na żółto. Parkowanie dozwolone jest w strefach niebieskich. Po zaparkowaniu auta w strefie płatnej, kup bilet z parkomatu. Jeżeli parkujesz w strefie ograniczonego czasu parkowania, umieść za szybą samochodu karteczkę z informacja, kiedy powrócisz po auto. Zapraszamy na naszą stronę z informacjami dla osób poruszających się wynajętym samochodem w Hiszpanii.

  Informacje geograficzne

  Majorka jest największą wyspą archipelagu Balearów na Morzu Śródziemnym u wschodnich wybrzeży Hiszpanii. W skład archipelagu wchodzą: Minorka, Ibiza i Formentera. Wszystkie wyspy stały się bardzo popularnymi destynacjami turystycznymi, które urzekają odwiedzających piaszczystymi plażami, skalistymi klifami i piękną pogodą przez cały rok. Zimy są tam łagodne, a lata upalne z temperaturami sięgającymi 30 stopni Celsjusza.

  Lotnisko na Majorce

  Palma de Mallorca Airport (PMI)
  Jest to trzecie co do wielkości lotnisko w Hiszpanii, a podczas wakacji, jest jednym z najczęściej odwiedzanych lotnisk w Europie. Jeśli jesteś zainteresowany wynajmem samochodu na lotnisku w Majorce, zapoznaj się z różnymi opcjami tankowania oferowanymi przez lokalne wypożyczalnie.
  Strona internetowa lotniska: www.aena-aeropuertos.es
  Telefon: 902 404 704 / (+34) 91 321 10 00

  Transport publiczny

  System transportu publicznego jest bardzo dobrze rozwinięty. Jednak wynajem samochodu na Majorce pozostaje ciągle najlepszym sposobem na zwiedzenie najciekawszych zakątków wyspy.

  Kolej
  Palma Intermodal Station (stacja główna) w centrum Palma de Mallorca jest największą stacją kolejową na wyspie.
  Dostępne połączenia:
  Główna linia: Palma – Inca, pociąg zatrzymuje się na Marratxi, Santa Maria de Cami, Consell, Binissalem, Alaro, Lloseta, Manacor i Sa Pobla.
  Palma - Soller: na tej linii przejedziesz się zabytkową kolejką i zobaczysz piękne krajobrazy Majorki.

  Metro
  Dwie linie metra rozpoczynają swój bieg na Palma Intermodal Station i łączą centrum miasta z jego obrzeżami.
  Metro 1: Palama - Son Espanyol
  Metro 2: Palma - Marratxi