Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANIA WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW W HOLANDII

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Wypożyczalnia
  Wypożyczalnia
  Wypożyczalnia
  Wypożyczalnia
  Wypożyczalnia
  Wypożyczalnia
  Wypożyczalnia
  Wypożyczalnia
  Wynajem samochodów na całym świecie

  Wynajem samochodów w Holandii

  Holandia znana jest na świecie ze swoich wiatraków, sera, chodaków, tulipanów i rowerów. W kraju tym nie ma co prawda krajobrazów górskich, wystarczy jednak przekroczyć granicę pierwszego z brzegu miasta, aby móc podziwiać piękną architekturę. Polecamy szczególnie miasta takie jak Amsterdam, Rotterdam, Haga i Utrecht. W każdym z nich możesz wypożyczyć samochód z Auto Europe i zwiedzić wygodnie wiele interesujących miejsc. Rozpocznij wycieczkę samochodową od stolicy państwa Amsterdamu. Miasto to jest zdecydowanie wielką atrakcją kraju. Dobrym punktem startowym jest Amsterdam Centraal - dworzec główny z piękną budowlą, którą zaprojektował architekt narodowego muzeum amsterdamskiego Pierr Cuypersa. Stąd prosto główną ulicą Damrak można pospacerować aż do centralnego placu, gdzie znajduje się dużo kawiarenek i restauracji. W Hadze warto zobaczyć siedzibę parlamentu i rządu oraz nowoczesną architekturę budowli ministerstw. Rotterdam zaprasza szczególnie w we wrześniu na otwarte dni rotterdamskiego portu, wtedy turyści z całego świata mogą wybrać się na przejażdżkę stateczkiem pasażerskim po jednym z największych portów na świecie. W historycznym Utrecht odkryjesz wysoką wieżę wspaniałej katedry i możesz wejść na jej szczyt.

  Informacje o wynajmie samochodów

  Poniżej znajdziesz ważne informacje związane z wynajmem samochodów, które przydadzą się do podróżowania po ciekawej Holandii.

  Ruch drogowy i stacje benzynowe

  • Ruch drogowy jest prawostronny.
  • Posiadanie czujników radarowych w samochodzie nie jest dozwolone.
  • Jazda na rowerze jest bardzo popularna w Holandii, dlatego trzeba zachować szczególną uwagę na ścieżki rowerowe i dać pierwszeństwo rowerzystom.
  • Stacje paliw otwarte są z reguły 24 godziny na dobę i można znaleźć je bez problemu w większych miastach i przy autostradach.

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij na stronę informacje dla kierowców w Holandii. W naszym poradniku znajdziesz także ważne informacje o regulaminie tankowania jakie oferują wypożyczalnie samochodów w Holandii.

  Opłaty drogowe

  Za przejazd tunelem Kil i Westerschelde oraz mostem w Tilburg na południu Holandii pobierane są opłaty. Z opłatą wiąże się także możliwość parkowania w centrum miast.

  Wymagania wiekowe

  Aby móc skorzystać z wypożyczalni samochodów w Holandii kierowca musi mieć ukończone 18 lat i posiadać prawo jazdy minimum od roku czasu. Kierowcy poniżej 25 lat ponoszą zwykle dodatkową “opłatę młodego kierowcy". Jeżeli rezerwujesz samochód w internecie zwróć uwagę na komunikat "Informacja o produkcie", gdzie dowiesz się o szczegółach co do wymagań wiekowych.

  Waluta

  W Holandii płaci się w euro. Polskie złotych można wymienić w każdym banku. Karty kredytowe i debetowe są również akceptowane w większości sklepów i stacji benzynowych. Płacąc gotówką warto mieć przy sobie mniejsze banktnoty, ponieważ większe banktony 200 EUR czy 500 EUR nie zawsze są akceptowane w małych sklepikach.

  Różnica w czasie

  Pomiędzy Polską a Holandią nie występuje różnica w czasie. Czas letni rozpoczyna się od ostatniego weekendu w marcu i trwa do końca października.

  Słowniczek

  W Holandii istnieją dwa języki urzędowe: niederlandzki i fryzyjski. Poniższe wyrażenia mogą być przydatne w komunikacji:

  Cześć - Hallo
  Dzień dobry (rano) - Goedemorgen
  Dziękuję - Dank je wel
  Do widzenia - Tot ziens
  Ile to kosztuje? - Hoeveel kost dit?
  Gdzie znajduje się najbliższy posterunek policji? - Waar is het dichtstbijzijnde politiebureau?
  Gdzie znajduje się najbliższy szpital? - Waar is het dichtstbijzijnde ziekenhuis?
  Ulica jednokierunkowa - Eenrichtingsstraat
  Droga ekspresowa - Snelweg
  Zakaz parkowania - Verboden te parkeren
  Roboty drogowe - Wegwerkzaamheden

  Elektryczność

  Gniazda elektryczne w Holandii zaliczane są do typu F, tj. gniazdko z dwoma otworami umieszczonymi po bokach blaszkami w celu uziemnienia ochronnego. Podłączenie urządzeń elektrycznych o polskich normach do gniazdek holenderskich jest możliwe.

  Wizy i ambasady

  Polacy i obywatele krajów należących do Unii Europejskiej nie potrzebują wizy na wjazd do Holandii. Jeśli potrzebujesz pomocy polskiej ambasady, w Holandii znajdziesz ambasadę i konsulat pod następującym adresem:

  Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Hadze
  Alexanderstraat 25
  2514 JM Haga
  Holandia
  Telefon: +3170 7990 100
  E-mail: haga.amb.sekretariat@msz.gov.pl
  Strona internetowa: www.haga.msz.gov.pl

  Konsulat Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Amsterdamie
  Bijlmerplein 888
  1102 MG Amsterdam
  Holandia
  Telefon: +31 20 565 11 55
  E-mail: consul@poolsconsulaat.n

  Popraw jakość pobytu na naszej stronie

  Używasz przeglądarki, której nie obsługujemy. Uaktualnij swoją przeglądarkę, aby poprawić jakość i bezpieczeństwo.

  Zalecamy korzystanie z najnowszej wersji przeglądarki Chrome lub Firefox