Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANIA WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW W HISZPANII

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wynajem samochodów w Hiszpanii z Auto Europe

  Hola! Zapraszamy do wirtualnej pordóży po wynajmie samochodów w Hiszpanii. Najlepszym sposobem na zwiedzenie tego pięknego, różnorodnego kraju jest podróżowanie samochodem. Z Auto Europe wynajmiesz auto w 141 hiszpańskich miastach i lotniskach w kontynentalnej części kraju i na Balearach – na Majorce, czy też na Kanarach, na przykład na Fuerteventurze. Auto Europe współpracuje z wieloma lokalnymi i międzynarodowymi wypożyczalniami i dzięki temu, jesteśmy w stanie zaoferować tani wynajem w szerokiej gamie klas samochodów.

  Ruch drogowy i stacje benzynowe

  Hiszpańscy kierowcy mają trochę inne podejście do jazdy samochodem, podobnie jak z ich relaksacyjnym podejściem do życia. Nie zdziw się kiedy samochód przed tobą nagle się zatrzyma, by kierowca mógł porozmawiać ze spotkaną osobą. W miejscach, gdzie drogi są węższe lub kręte, kierowcy często używają klaksonów lub migają światłami by zasygnalizować manewr wyprzedzania. Najlepszą rada, jaką możemy Tobie dać, to ostrożna, rozważna jazda i dobry humor. Poniżej przedstawiamy główne przepisy drogowe w Hiszpanii. Więcej informacji dla kierowców znajdziesz na tej stronie.

  • Ruch odbywa się po prawej stronie drogi.
  • Dzieci poniżej 150 cm wzrostu, w wieku do 12 lat powinny jeździc w specjalnych fotelikach.
  • Kierowca i pasażerowie muszą mieć zapięte pasy bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem.

  Stacje bezynowe zazwyczaj są obsługiwane przez personel. Czasem przy autostradach można znaleźć samoobsługowe stacje benzynowe. Na stacjach można płacić gotówką, kartami debetowymi i kredytowymi. Zapoznaj się z poradnikiem opcji tankowania; wypożyczalnie w Hiszpanii mają różną politykę paliwową. Dowiedz się, która opcja, „pełny-pełny”, czy „pełny-pusty” najlepiej sprawdzi się podczas twojego urlopu.

  Opłaty drogowe

  Autostrady zwane „Auto Pistas” są płatne. Istnieją dwa sposoby płatności: gotówką lub kartami kredytowymi. Opłaty pobierane są w budkach na autostradach. Jeżeli chcesz płacić kartą ustaw się w kolejce na pasie do „Vias Automáticas” oznaczonym rysunkiem przedstawiającym kartę płatniczą.

  Wymagania wiekowe

  Osoby planujące wynajem samochodu w Hiszpanii muszą mieć ukończone co najmniej 21 lat. Kierowcy w wieku 21-25 lat uiszczają lokalnie opłatę za „młodego kierowcę”. Wysokość opłaty można sprawdzić na naszej stronie internetowej w szczegółach danej oferty, klikając na „Informacje o produkcie”. Niektóre wypożyczalnie wymagają również dodatkowych opłat od kierowców „seniorów”. Taką opłatę również można sprawdzić w naszej wyszukiwarce.

  Waluta

  W Hiszpanii używa się euro. Można pobierać pieniądze z licznych automatów w całym kraju. Sprawdź, który bank nie pobiera opłaty za korzystanie z bankomatu. Przy płatnościach kartą najlepiej jest wybierać walutę w euro.

  Różnica w czasie

  Pomiędzy Polską a Hiszpanią kontynentalną nie ma różnicy w czasie. Godzinę różnicy można jednak zaobserwować na Wyspach Kanaryjskich, gdzie jest o godzinę wcześniej niż w Polsce.

  Słowniczek

  Prezentujemy najpotrzebniejsze słówka i zwroty w języku hiszpańskim.

  Cześć! - Hola!
  Dzień dobry - Buenos días
  Dzień dobry (popołudniu) - Buenas tardes
  Dobry wieczór - Buenas tardes
  Gdzie jest najbliższy komisariat policji? - ¿Dónde está la comisaría de policía más cercana?
  Gdzie jest najbliższy szpital? - ¿Dónde está el hospital más cercano?
  Gdzie jest najbliższy bankomat? - ¿Dónde hay un cajero automático?
  Czy mogę płacić kartą kredytową? - ¿Puedo pagar con tarjeta de crédito?
  Czy mogę płacić kartą debetową? - ¿Puedo pagar con tarjeta de débito?
  Ile to kosztuje? - ¿Cuánto cuesta?
  Dziękuję - Gracias
  Proszę zatrzymać resztę - Quédese con el cambio

  Elektryczność

  Napięcie w gniazdkach wynosi 220-240 voltów. Rodzaj gniazdka to Europlug i Schuko. Polacy zabierający z sobą urządzenia elektryczne nie potrzebują zatem żadnego adaptera.

  Wizy i ambasady

  Polacy, jako obywatele Unii Europejskiej nie potrzebują wizy aby wjechać do Hiszpanii. Podróżując samolotem należy mieć przy sobie dokument ze zdjęciem. Należy zapoznać się z wymaganiami wypożyczalni, z której będziesz odbierać samochód, jakie dokumenty są potrzebne do odbioru samochodu. Najczęściej są to: voucher od Auto Europe, prawo jazdy i imienna karta kredytowa głównego kierowcy. Informację tą można sprawdzić na naszej wyszukiwarce w „Warunki wynajmu i lokalne opłaty” jak również na voucherze Auto Europe. Adresy ambasady i konsulatu RP w Hiszpanii:

  Ambasada RP w Madrycie
  Guisando 23 bis
  28035 Madrid
  Tel.: (+34) 913 736 605
  www.madryt.msz.gov.pl

  Konsulat Generalny RP w Barcelonie
  Avda. Diagonal 593-595
  08014 Barcelona
  Tel.: (+34) 933 220 542 lub (+34) 933 227 234
  www.barcelona.msz.gov.pl

  Przydatne linki

  Wikipedia Hiszpania

  Mapa Google Hiszpania