Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANIA WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW W GRECJI

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wynajem samochodów w Grecji - Najlepsze ceny

  Grecja to kraj w południowo-wschodniej części Europy, położony na krańcu Półwyspu Bałkańskiego. Graniczy z Albanią, Republiką Macedonii i Bułgarią na północy oraz z Turcją na wschodzie. Ma dostęp do czterech mórz: Morza Egejskiego, Morza Kreteńskiego na wschodzie, Morza Jońskiego na zachodzie oraz Morza Śródziemnego od południa. Najważniejszym a zarazem najliczniej odwiedzanym miastem Grecji są Ateny - stolica państwa. Prawie 1/5 powierzchni Grecji przypada na około 3000 wysp. Największe z nich to: Kreta, Eubea, Lesbos i Rodos. Grecja ma do zaoferowania nie tylko cztery tysiące lat cywilizacji, ale również piękne krajobrazy i wspaniały sródziemnomorski klimat, dlatego też jest ulubionym krajem na wakacje wśród Polaków. Pyszne jedzenie, turkusowe morze i przyjaźni Grecy sprawiają, że można dobrze odpocząć i zobaczyć mnóstwo ciekawych zabytków. Skorzystaj z wypożyczalni samochodów naszych firm partnerskich i zwiedź w wygodny sposób całą Grecję.

  Informacje o wynajmie samochodów

  Poniżej znajdziesz ważne informacje związane z wynajmem samochodów, które przydadzą się do podróżowania po ciekawej Grecji.

  Ruch drogowy i stacje benzynowe

  W całej Grecji jest dobrze rozwinięty system drogowy oraz połączenie między krajem kontynentalnym i wyspami. Grecy jako kierowcy są znani jako bardzo temperamentny naród, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność na krętych górskich drogach oraz w centrum miast. Poniżej kilka podstawowych zasad jazdy w Grecji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij na stronę informacje dla kierowców w Grecji.

  • Ruch drogowy jest prawostronny.
  • Używanie telefonów komórkowych podczas jazdy autem jest zabronione, z wyjątkiem zestawów głośnomówiących.
  • Kierowca i pasażerowie muszą mieć zapięte pasy podczas jazdy samochodem.

  Stacje benzynowe w Grecji otwarte są najczęściej w godzinach od 07:00 do 19:00. W naszym poradniku znajdziesz także więcej informacji o opcjach tankowania jakie oferują wypożyczalnie samochodów w Grecji.

  Opłaty drogowe

  Za przejazd autostradami w Grecji pobierane są opłaty a wysokość zależy od odcinka przejechanej trasy i kategorii samochodu.

  Wymagania wiekowe

  Aby móc wypożyczyć samochód w Grecji kierowca musi mieć ukończone 21 lat i posiadać prawo jazdy minimum od roku czasu. Kierowcy poniżej 25 lat ponoszą w niektórych wypożyczalniach opłatę "młodego kierowcy". Dokonując rezerwacji w internecie zwróć uwagę na komunikat "Informacja o produkcie", gdzie dowiesz się o szczegółach co do wymagań wiekowych.

  Waluta

  W Grecji płaci się w walucie euro. Polskie złotych można wymienić na euro w każdym banku. Karty kredytowe i debetowe są również akceptowane w celach płatności. Wymieniając walutę lub pobierając gotówkę w bankomatach, należy zwrócić uwagę, czy i w jakiej wysokości pobierane są opłaty lub prowizje przez banki.

  Różnica w czasie

  Pomiędzy Polską a Grecją istnieje różnica w czasie o plus jedną godzinę. Czas letni trwa od ostatniego weekendu w marcu do ostatniego weekendu w październiku.

  Słowniczek

  Cześć - Yassou
  Dzień dobry (rano) - Kalimera
  Dzień dobry - Kalispera
  Dobry wieczór - Kalispera
  Dobranoc - Kalinikta
  Ile to kosztuje? - Poso kani?
  Dziękuję - Efkharisto
  Proszę - Parakalo
  Przepraszam - Signomi
  Na zdrowie - Jamas

  Elektryczność

  Napięcie elektryczne w Grecji wynosi 220 woltów a gniazdka na prąd są identyczne jak w Polsce, dlatego też zabranie w podróż własnego adaptora nie jest konieczne.

  Wizy i ambasady

  Polacy i obywatele krajów należących do Unii Europejskiej nie potrzebują wizy na wjazd do Grecji. Jeśli potrzebujesz pomocy polskiej ambasady, w Grecji znajdziesz ambasadę i konsulat pod następującym adresem:

  Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Atenach
  Chryssanthemon 22
  154 52 Paleo Psychiko, Ateny
  Telefon: +30 210 6797 700
  Strona internetowa: www.ateny.msz.gov.pl/
  E-mail: ateny.amb.sekretariat@msz.gov.pl

  Konsulat Rzeczypospolitej Polskiej w Heraklionie
  87 Ethnikis Antistaseos
  713 06 Heraklion
  Telefon: +30 2810221786
  E-mail: her-goldair@her.forthnet.gr