Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANIA WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW WE FRANCJI

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wynajem samochodów we Francji

  Planujesz wynająć samochód we Francji? Auto Europe oferuje samochody za konkurencyjnie niskie ceny na każdym lotnisku i w większości francuskich miast. Francja kojarzona jest najczęściej z szampanem, winem i serami. Ale we Francji zobaczysz też Alpy, słoneczne plaże i jedyny w Europie Disneyland. Wybierz się na wycieczkę objazdową po Francji i odwiedź słynny na całym świecie kurort Lazurowego Wybrzeża Francji jakim jest Nicea. Miasto to jest połączeniem tradycji z XVII wieku i jednocześnie nowoczesnym uzdrowiskiem. Łagodny klimat pochodzący z otaczających Alp stwarza doskonałe warunki do wypoczynku na plaży. Koniecznie wynajmij samochód w stolicy Francji - w Paryżu i zaplanuj wycieczkę objazdową po tym wspaniałym mieście dla zakochanych i miłośników sztuki. Pojedź też do Marsylii niezwykle uroczego i tajemniczego francuskiego miasta. Możliwości do zwiedzania zakątków Francji wypożyczonym samochodem są bezgraniczne. Wielką atrakcją jest też pobyt na francuskiej wyspie Korsyka położonej na Morzu Śródziemnym. Jej krajobraz, dzika przyroda, piękno gór i lasów oraz piaszczystye plaże zachwycą każdego turystę.

  Informacje o wynajmie samochodów

  Poniżej znajdziesz ważne informacje związane z wynajmem samochodów, które ułatwią Ci jazdę po ciekawej Francji.

  Ruch drogowy i stacje benzynowe

  Jazda autem we Francji jest bardzo przyjemna, ponieważ w całym kraju dobrze rozwinięty jest system drogowy. Prosimy zachować szczególną ostrożność podróżując samochodem w centrum miast, gdzie panuje często duży ruch uliczny i czasem tworzą się korki. Poniżej kilka podstawowych zasad dotyczących jazdy we Francji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij na stronę informacje dla kierowców we Francji.

  • Ruch drogowy jest prawostronny.
  • Używanie telefonów komórkowych podczas jazdy autem jest zabroniony, z wyjątkiem zestawów głośnomówiących.
  • Kierowca i pasażerowie muszą mieć zapięte pasy podczas jazdy samochodem.

  Stacje benzynowe we Francji otwarte są najczęściej 24 godziny na dobę.

  W naszym poradniku znajdziesz także więcej informacji o opcjach tankowania jakie oferują wypożyczalnie samochodów we Francji.

  Opłaty drogowe

  Sieć drogowa we Francji jest bardzo dobrze rozbudowana, co sprawia, że można podróżować po kraju samochodem bez trudności. Korzystając z autostrad nazwanych "autoroutes a peage" kierowca uiszcza opłatę. Wjeżdżając na autostradę pobiera się bilet, a zjeżdżając opłaca się kwotę w zależności od długości pokonanej trasy. Za przejazd tunelem dla ruchu osobowego jak i handlowego pobierane są także opłaty. Francja posiada oprócz autostrad również drogi ekspresowe, które rozładowują natężenie ruchu. Opłaty drogowe reguluje się gotówką lub kartami kredytowymi w walucie euro.

  Wymagania wiekowe

  Aby wypożyczyć samochód we Francji kierowca musi mieć ukończone 18 lat i posiadać prawo jazdy minimum od roku czasu. Należy uwzględnić, iż kierowcy poniżej 25 lat ponoszą z reguły dodatkowe opłaty "młodego kierowcy" bezpośrednio w wypożyczalni przy odbiorze samochodu. Dokonując rezerwacji czytaj komunikat "Informacja o produkcie", gdzie dowiesz więcej na temat wymagań wiekowych.

  Waluta

  We Francji płaci się w euro. Polskie złotych można wymienić na euro w każdym banku lub korzystać z kart kredytowych lub debetowych. Wymieniając walutę lub pobierając gotówkę w bankomacie, warto się wcześniej dowiedzieć jakie pobierane są opłaty i prowizje przez banki francuskie.

  Różnica w czasie

  Pomiędzy Polską a Francją nie istnieje różnica w czasie. Podobnie jak w Polsce obserwuje się we Francji czas letni i zimowy. Zmiana czasu letniego następuje w marcu, a zimowego w październiku.

  Słowniczek

  Cześć - Salut
  Dzień dobry - Bonjour
  Dzień dobry (po południu) - Bon après-midi
  Dobry wieczór - Bonsoir
  Gdzie znajduje się najbliższy posterunek policji? - Où se trouve le poste de police le plus proche?
  Gdzie jest najbliższy szpital? - Où se trouve l'hôpital le plus proche?
  Gdzie jest najbliższy bankomat? - Où se trouve le guichet automatique le plus proche?
  Czy można płacić kartą kredytową? - Puis-je payer par carte de crédit?
  Czy można płacić kartą debetową? - Puis-je payer par carte de débit immédiat?
  Ile to kosztuje? - Combien ça coûte?
  Dziękuję - Merci
  Proszę zatrzymać resztę - Gardez la monnaie

  Elektryczność

  Napięcie elektryczne we Francji wynosi 220 woltów, a gniazdka na prąd są identyczne jak w Polsce, dlatego też zabranie w podróż adaptora nie jest konieczne.

  Wizy i ambasady

  Polacy i obywatele krajów należących do Unii Europejskiej nie potrzebują wizy na wjazd do Francji. Jeśli potrzebujesz pomocy polskiej ambasady, we Francji znajdziesz ambasadę i konsulat pod następującym adresem:

  Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Paryżu
  1, rue de Talleyrand
  75343 Paryż
  Telefon: +33 0143173405
  E-mail: paris.wk.info@msz.gov.pl

  Konsulat Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Nicei
  205 Avenue de la Lanterne
  06200 Nicea
  Telefon: +33 493714728
  E-mail: forkasiewicz@gmail.com

  Przydatne linki

  Infografika