Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANIA WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW NA CYPRZE

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wynajem samochodów na Cyprze - Najlepsze ceny

  Planujesz wakacje na Cyprze i chcesz skorzystać z wypożyczalni samochodów? Sprawdź ofertę Auto Europe i przekonaj się jak niskie są nasze ceny. Cypr jest największą wyspą położoną we wschodniej części Morza Śródziemnego na południe od Turcji i oferuje podróżnikom, oprócz piaszczystych plaż i błękitnego morza, wiele rzymskich teatrów, muzeów i klasztorów. Wypożyczonym samochodem możesz przemieszczać się po wyspie szybko i przyjemnie, co ułatwia z reguły zwiedzanie. Jednym z miejsc, które warto zobaczyć jest Pafos. Miasto to słynnie z bogactwa zabytków, m. in. z podłogowych mozaik rzymskich z XVI wieku, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

  Jeśli interesujesz się historią, pojedź do pobliskich Grobowców Królewskich, gdzie zobaczysz około sto wykłutych na skale podziemych grobowców. Jadąc autem wzdłuż wybrzeża w kierunku Limassol odkryjesz olbrzymi głaz Petra Tou Romiou, który jest symbolem wyłonienia się bogini Afrodyty, patronki Cypru. Ciekawym miejscem jest również stolica wyspy Nikozja, podzielona murem w krztałcie koła. Godnym polecenia punktem w Nikozji jest Muzeum Bizantyjskie z wystawą unikalnych ikon i fresek. Do atrakcji turystycznej na Cyprze zaliczane jest Słone Jezioro w pobliżu Larnaki, oddalonej około 60 km od stolicy. Przy słonym wybrzeżu jeziora można spotkać gromady ptaków a w okresie zimowym zamieszkują tu flamingi. Wypożycz samochód na Cyprze z Auto Europe i zdobywaj wyspę we swoim tempie!

  Informacje o wynajmie samochodów

  Poniżej znajdziesz ważne informacje związane z wynajmem samochodów, które przydadzą się do podróżowania po wyspie Cypr.

  Ruch drogowy i stacje benzynowe

  Jazda samochodem na Cyprze jest dość prosta. Na całej wyspie drogi są dobrze utrzymane, jednak na zboczach trzeba zachować ostrożność ze względu na trudniejsze warunki drogowe. Biorąc pod uwagę takie warunki, warto pomyśleć o wynajmie kategorii SUV, dlatego że jazda samochodem terenowym nawet po nieutwardzonych drogach będzie łatwiejsza i bardziej przyjemniejsza.

  Poniżej kilka ważnych informacji o przepisach ruchu drogowego na Cyprze:

  • Ruch drogowy jest lewostronny.
  • Kierowca i każdy pasażer samochodu musi mieć zapięte pasy bezpieczeństwa w czasie jazdy a dzieci mogą podróżować tylko w odpowiednim foteliku dziecięcym.
  • Używanie telefonów komórkowych jest zabronione, z wyjątkiem zestawów głośnomówiących.
  • Użycie klaksonu jest ograniczone i niedozwolone w godzinach od 22:00 do 06:00 a także w okolicach szpitala.
  • Kierowca powinien zawsze posiadać prawo jazdy i dokumenty wynajmu podróżując samochodem.

  Stacje paliw na Cyprze można znaleźć łatwo w większych miastach i zwykle otwarte są w godzinach od 06:00 do 18:00. W naszym poradniku znajdziesz także więcej informacji o regulaminie tankowania jakie oferowane są przez wypożyczalnie samochodów na Cyprze.

  Opłaty drogowe

  Na Cyprze nie ma opłat drogowych.

  Wymagania wiekowe

  Wypożyczalnie samochodów na Cyprze dopuszczają minimalny wiek kierowcy 18 lat z prawem jazdy od minimum roku czasu. Kierowcy poniżej 25 lat ponoszą zwykle dodatkową opłatę młodego kierowcy. Kierowcy seniorzy powyżej 72 lat obciążeni są również dodatkową opłatą ze względu na wiek.

  Waluta

  Na Cyprze płaci się w euro. Polskie złotych można wymienić w każdym banku. Karty kredytowe i debetowe są również akceptowane w większości restauracji czy stacji benzynowych. Wymieniając złotówki lub pobierając gotówkę w bankomatach, trzeba zwrócić uwagę, czy i w jakiej wysokości pobierane są opłaty lub prowizje przez banki.

  Różnica w czasie

  Pomiędzy Polską a Cyprem występuje różnica w czasie o jednę godzinę do przodu.

  Słowniczek

  Język grecki i turecki są językami urzędowymi na Cyprze, ale także język angielski jest powszechnie używany. Mieszkańcy Cypru są przyjaźni dla turystów i gotowi do pomocy, niezależnie w jakim języku potrafisz komunikować.

  Poniższe wyrażenia w języku greckim mogą być pomocne:

  Tak - Nei
  Nie - Ohki
  Dzień dobry - Kaleemeerah!
  Jak się masz? - Tee kahnis?
  Czuję się dobrze - Poli kala
  Dziękuję - Efkharisto
  Proszę - Parakalo
  Przepraszam - Signomi
  Czy mówisz w j. angielskim? - Milate anglika?
  Ile to kosztuje? - Posso kane?

  Poniższe wyrażenia w języku tureckim mogą być pomocne:

  Tak - Wvet
  Nie - Hayir
  Cześć - Merhaba
  Dzień dobry - Gunaydun
  Jak się masz? - Nasuhl-sunuz?
  Czuję się dobrze - Yi-yim teshek-kur
  Proszę - Lutfen
  Dziękuję - Teshek-kur edirim

  Elektryczność

  Napięcie elektryczne na Cyprze wynosi 240 woltów. Gniazdka na prąd są prostokątne i różnią się od polskich, dlatego polecamy zabrać w podróż własny adapter, żeby móc bez problemu korzystać z własnych urządzeń.

  Wizy i ambasady

  Polacy wyjeżdżający na Cypr w celach turystycznych nie potrzebują wizy a do przekroczenia granicy z Cyprem wystarczy okazać ważny dowód osobisty. Jeśli potrzebujesz pomocy polskiej ambasady na Cyprze znajdziesz ambasadę pod następującym adresem:

  Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Nikozji
  John Kennedy Avenue 12-14
  1087 Nikozja
  Cypr
  Telefon: +357 22 753 517
  Strona internetowa: www.nikozja.msz.gov.pl/
  E-mail: nikozja.amb.sekretariat@msz.gov.pl

  Przydatne linki

  Infografika