Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANIA WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW W CHORWACJI

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wynajem samochodów w Chorwacji z Auto Europe

  Szukasz możliwości wypożyczenia tanio samochodu w na urlop w Chorwacji? Auto Europe oferuje porównywarkę cen i duży wybór kategorii samochodów. Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się, że wakacje z samochodem będą bardziej przyjemniejsze. Chorwacja jest krajem, gdzie można odkryć dużo ukrytych zatoczek jadąc samochodem wzdłuż wybrzeża nad Adriatykiem. Poszarpana linia brzegowa Chorwacji z licznymi kurortami, skąpane w morzu 1100 wysp i wysepek oferują rozmaite atrakcje, które zaspokoją niemal każdego turystę. Sporty wodne, kąpiel w morzu, nocne kluby, restauracje, kawiarnie - od rana do wieczora urocze chorwackie miejscowości od Umagu, po Dubrownik tętnią życiem i nie pozwalają na nudę. Urzekający amfiteatr w Puli, monumentalne obwarowania Dubrownika, wspaniałe parki narodowe m.in. wodospady rzeki Krka i Jezior Plitwickich, to tylko kilka przykładów fascynujących miejsc, które warto zobaczyć.

  Informacje o wynajmie samochodów

  Poniżej znajdziesz ważne informacje związane z wynajmem samochodów, które przydadzą się do podróżowania po pięknej Chorwacji.

  Ruch drogowy i stacje benzynowe

  W Chorwacji jest dość dobrze rozwinięty system drogowy. Między krajem kontynentalnym i wyspami kursują promy a w sezonie na niektórych liniach połączenie jest całodobowe. Autostrady chorwackie są dobrej jakości a większość z nich jest płatna. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij na stronę informacje dla kierowców w Chorwacji.

  • Ruch drogowy jest prawostronny.
  • Używanie telefonów komórkowych podczas jazdy autem jest zabronione, z wyjątkiem zestawów głośnomówiących.
  • Kierowca i pasażerowie muszą mieć obowiązkowo zapięte pasy bezpieczeństwa w samochodzie.
  • Stacje paliw w Chorwacji otwarte są zwykle w godzinach od 07:00 do 19:00 - 22:00.

  W naszym poradniku znajdziesz także więcej informacji o opcjach tankowania jakie oferują wypożyczalnie samochodów w Chorwacji.

  Opłaty drogowe

  Za przejazd po autostradzie i drogach szybkiego ruchu w Chorwacji pobierane są opłaty a wysokość waha się w zależności od odcinka przejechanej trasy i kategorii pojazdu. Aby móc podróżować po autostradzie samochód powinien być wyposażony w winietę.

  Wymagania wiekowe

  Aby móc skorzystać z wypożyczalni samochodów w Chorwacji kierowca musi mieć ukończone 18 lat i posiadać prawo jazdy minimum od roku czasu. Kierowcy poniżej 25 lat ponoszą zwykle dodatkową "opłatę młodego kierowcy". Jeżeli rezerwujesz samochód w internecie zwróć uwagę na komunikat "Informacja o produkcie", gdzie dowiesz się o szczegółach co do wymagań wiekowych.

  Waluta

  W Chorwacji płaci się w walucie kuna (HRK). Polskie złotych można wymienić w każdym banku. Karty kredytowe i debetowe są również akceptowane w większości centrów handlowych, restauracjach czy stacjach benzynowych. Wymieniając złotówki lub pobierając gotówkę w bankomatach, trzeba zwrócić uwagę, czy i w jakiej wysokości pobierane są opłaty lub prowizje przez banki.

  Różnica w czasie

  Pomiędzy Polską a Chorwacją nie występuje różnica w czasie. Czas letni rozpoczyna się od ostatniego weekendu w marcu i trwa do końca października.

  Słowniczek

  Cześć - Bok or Bog
  Jak się masz? - Kako ste?
  Dobrze, dziękuję - Dobro sam, hvala
  Proszę - Molim
  Dziękuję - Hvala
  Tak - Da
  Nie - Ne
  Jak się nazywasz? - Kako se zovete?
  Posterunek policji - Policija
  Czy mogę skorzystać z Twojego telefonu? - Mogu li se posluziti telefonom

  Elektryczność

  Napięcie elektryczne w Chorwacji wynosi 220 woltów. Gniazdka na prąd są identyczne jak w Polsce, więc zabranie w podróż własnego adaptora nie jest konieczne.

  Wizy i ambasady

  Polacy i obywatele krajów należących do Unii Europejskiej nie potrzebują wizy na wjazd do Chorwacji. Jeśli potrzebujesz pomocy polskiej ambasady, w Chorwacji znajdziesz ambasadę pod następującym adresem:

  Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Zagrzebiu
  Krležin gvozd 3
  10000 Zagreb
  Telefon: +38 5148 99 444
  Strona internetowa: www.zagrzeb.msz.gov.pl/
  E-mail: hrzagamb@msz.gov.pl