Auto Europe

 • POLSKA
 • Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  TANIA WYPOŻYCZALNIA SAMOCHODÓW W BOLONII

  Wynajem samochodów na całym świecie
  Alamo Rental Car
  Avis Car Rental
  Budget Rental Car
  Dollar Car Rental
  Europcar
  Hertz
  National Car Rental
  Sixt Rent a Car
  Wynajem samochodów na całym świecie
  Dzlaczego warto u nas zarezerwować
  • Porównaj wypożyczalnie i znajdź najlepszą cenę
  • Bezpłatna anulacja do 48 godzin przed odbiorem
  • Bez opłat za transakcje kartą kredytową
  • Pon-niedz wsparcie telefoniczne
  • 24000 punktów odbioru na świecie

  Wynajem samochodów w Bolonii - Najlepsze ceny

  Wybierasz się na wycieczkę do Bolonii? Najlepszym sposobem na zwiedzenie tego pięknego miasta i regionu jest wypożyczenie samochodu. Dzięki współpracy z międzynarodowymi i lokalnymi firmami we Włoszech Auto Europe jest w stanie zaoferować wynajem samochodów w Bolonii w bardzo konkurencyjnych cenach z odbiorem na lotnisku, stacji kolejowej lub w centrum miasta. Oferujemy duży wybór samochodów i obsługę klienta na najwyższym poziomie.

  Ruch drogowy i parkingi

  Z pewnością nie musimy tu wiele pisać o jeździe samochodem we Włoszech, jako że wiele osób zdaje sobie sprawę z włoskiego stylu jazdy. Najlepiej jest zachować zdrowy rozsądek i jeździć uważnie. Kilka głównych zasad jazdy zamieszaczamy poniżej, po więcej szczegółów zapraszamy na naszą stronę informacje dla kierowców.

  • Autostrady są płatne. Często można wybrać trasę drogą bezpłatną - czas podróży jest jednak dłuższy.
  • Kierowca i pasażerowie muszą mieć zapięte pasy podczas jazdy samochodem.
  • Prowadzenie samochodu i rozmawianie przez telefon jest zabronione, chyba że kierowca posługuje się zestawem głośnomówiącym.

  W miejscach, gdzie parkingi są płatne, poustawiane są parkometry, z których można wykupić bilet. Niebieskie linie oznaczają parking płatny, białe bezpłatny a żółte zakazują parkowania w danym miejscu. Strefa ograniczonego parkowania, "zona traffico limitato" znajduje się w centrum Bolonii, gdzie mogą parkować jedynie mieszkańcy strefy. Parkowanie wynajętego samochodu w "zona traffico limitato" w godzinach od 07:00 do 20:00 skutkuje otrzymaniem mandatu. Strefy te monitorowane są kamerami. Samochód można "zarejestrować" za opłatą w hotelu i parkować w danej strefie. W mieście znajdują się również kryte płatne parkingi.

  Równie ważną kwestią jest opcja tankowania. Wypożyczalnie samochodów we Włoszech oferują dwie możliwości: odbiór auta z pełnym bakiem i zwrot z pełnym lub odbiór auta z pełnym bakiem, opłacenie paliwa przy odbiorze auta i zwrot samochodu z jak najbardziej pustym bakiem. Odwiedź naszą stronę z poradnikiem opcji tankowania i zapoznaj się ze szczegółami.

  Informacje geograficzne

  Bolonia położona jest w północnej części Włoch na Nizinie Padańskiej pomiędzy rzeką Pad i Apeninami w odległości około 214 km na południowy-zachód od Mediolanu i 380 km na północ od Rzymu. Miasto jest stolicą regionu Emilia-Romania i ważnym ośrodkiem handlowo-przemysłowym. W Bolonii produkowane są znane marki samochodów i motocykli jak Maserati, Lamborhgini czy Ducati. Zabytkowa część miasta to romańskie, gotyckie i renesansowe budowle. To tu znajduje sie najstarszy na świecie, założony w 1088 roku, Uniwersytet Boloński. Bolonia jest przepięknym miastem, które z pewnością warto zapisać na swojej liście miejsc do zwiedzenia.

  Lotniska

  Port Lotniczy Bolonia (BLQ) / Bologna Guglielmo Marconi Airport
  Znane również jako Aeroporto di Bologna-Guglielmo Marconi, położone 6 km na północny-zachód od Bolonii, jest siódmym co ilości pasażerów międzynarodowym lotniskiem we Włoszech.
  Strona internetowa: www.bologna-airport.it
  Telefon: +39 051 6479615
  Adres: Via del Triumvirato, 84, 40132 Bologna, Włochy

  Transport publiczny

  Bologna Centrale - kolejowy dworzec główny w Bolonii.
  Jeden z największych dworców kolejowych we Włoszech. Dzięki centralnej lokalizacji w północnej części kraju, dworzec w Bolonii jest ważnym węzłem kolejowym obsługującym wiele połączeń krajowych z Florencji, Mediolanu czy Padwy.

  Transport miejski zapewniają liczne autobusy, trolejbusy i kolejka podmiejska Servizio Ferroviario Metropolitano Bologna.