Proszę wybierz kraj zamieszkania
Polska
Język  
Trwa wyszukiwanie najlepszych ofert w wybranej lokalizacji: .
Warto poczekać chwilę na nasze oferty
Wyszukiwarka samochodów

 • Bezpłatna anulacja i zmiana rezerwacji

  Swobodność do 48 godzin przed odbiorem
 • Brak opłat za transakcje kartą kredytową

  Transparentność ofert & gwarancja najniższych cen
 • Usługa wynajmu samochodów od 60 lat

  Partner renomowanych wypożyczalni samochodów na całym świecie
  • Punkt odbioru:
   Proszę wpisz kilka pierwszych liter miejsca wynajmu i wybierz jedno z proponowanych.
  • Punkt odbioru:
   Miejsce wynajmu nie zostało znalezione. Proszę podaj nazwę miasta lub kod lotniska, aby zobaczyć dostępne punkty wynajmu.
  • Punkt odbioru:
   Proszę podaj punkt odbioru.
  • Punkt zwrotu:
   Proszę podaj punkt zwrotu.
  • Data:
   Termin zwrotu powinien być później niż termin odbioru.
  • Podróż do Europy Wschodniej:
   Jeśli zamierzasz podróżować samochodem do krajów Europy Wschodniej, zadzwoń do nas pod numer infolinii +48222639537.
  • Brak pasujących wypożyczalni do wybranego miejsca odbioru i zwrotu. Wybierz proszę inną lokalizację odbioru lub zwrotu samochodu.
  • Wiek kierowcy:
   Podaj wiek kierowcy
  Auto Europe partnerskie wypożyczalnie samochodów: Hertz, Avis, Dollar, Budget, Enterprise, National, Europcar, Buchbinder, Peugeot
  Zwrot udziału własnego

  Zwrot udziału własnego | Bez udziału własnego - Auto Europe

  Zwrot udziału własnego | Zwrot udziału własnego z super cover | Bez udziału własnego | Bez udziału własnego z super cover | Pytania i odpowiedzi

   

  Zabezpieczenie a udział własny w rezerwacjach Auto Europe

  Dokonując rezerwacji na stronie internetowej Auto Europe istnieją cztery różne pakiety do wyboru, tj.: zwrot udziału własnego, zwrot udziału własnego z super cover, bez udziału własnego i bez udziału własnego z super cover. Poniżej znajdziesz wyjaśnienie różnic i zalet pomiędzy poszczególnymi pakietami oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Poświęć więc chwilę i zapoznaj się z opisem każdego produktu, co ułatwi podjęcie decyzji podczas procesu rezerwacji. Zwróć uwagę na to, że nie wszystkie produkty dostępne są w każdym miejscu wynajmu i nie są oferowane przez wszystkie wypożyczalnie dla wszystkich kategorii samochodów.

   

  Proszę przeczytaj poniższe informacje o naszych ofertach i pakietach zabezpieczeniowych.

   

  Co oznacza "udział własny"?

   

  Przy wynajmie samochodu ograniczenie odpowiedzialności cywilnej w przypadku kradzieży lub kolizji zawiera tzw. udział własny. Przyjmijmy, że udział własny wynosi 500 Euro. Jeżeli wynajmowane auto bierze udział w wypadku lub zostanie skradzione, osoba wynajmująca ponosi odpowiedzialność za powstałe koszta do wysokości udziału własnego, czyli do kwoty 500 Euro. Resztę pokrywa zabezpieczenie zawarte w danej ofercie. Wysokość zabezpieczenia zależy od kategorii i wypożyczalni samochodów. Jak wysoki jest udział własny w konkretnej ofercie, dowiesz się w "informacjach o produkcie" i w “warunkach wynajmu” na voucherze.

   

  Poniżej znajdziesz przegląd produktów i ich wyjaśnienie

   

  Zwrot udziału własnego

  Opcja "zwrot udziału własnego" jest pakietem oferowanym przez Auto Europe. Pakiet ten daje możliwość odzyskania kwoty udziału własnego, którą najpierw klient płaci w wypożyczalni, w przypadku, gdy auto zostało skradzione, bądź uszkodzone. Kwotę tą można jednak odzyskać od Auto Europe, pod warunkiem, że po zdarzeniu klient dostarczy komplet dokumentów wymaganych do rozpoczęcia procedury zwrotu. Listę takich dokumentów znajdziesz w "warunkach wynajmu".
   
  Produkt "zwrot udziału własnego" pokrywa wysokość udziału według podstawowej polisy, a zatem obejmuje te same wyjątki. Zastrzeżenia dotyczące niektórych części samochodu, które nie podlegają zwrotowi różnią się w zależności od firmy wynajmującej i kategorii samochodów. Zwykle do takich wyjątków należą: podwozie, dach, koła, opony i szkło. Szczegółową listę wykluczeń znajdziesz w "warunkach wynajmu" i na voucherze Twojej rezerwacji.

   

  Poniżej znajdziesz przykład oferty ze zwrotem udziału własnego:

  http://www.globalmediaserver.com/images/guidepages/UniversalLayout/Generic/pl/pl_zd.jpg

   

  Zwrot udziału własnego z super cover

  Jak wspomniano powyżej, w ofercie ze zwrotem udziału własnego, podobnie jak i w pakiecie podstawowym, zabezpieczenie nie obejmuje uszkodzeń niektórych części pojazdu. Wykupując jednak produkt Auto Europe z "super cover", części samochodu m.in.: koła, szkło, dach i podwozie są objęte zabezpieczeniem. Procedura zwrotu odbywa się w taki sam sposób, jak w pierwszym przykładzie, tj. w przypadku uszkodzenia wymienionych części osoba wynajmująca płaci najpierw kwotę udziału własnego wypożyczalni, a potem składa wniosek o zwrot w Auto Europe wraz z niezbędnymi dokumentami.

   

  Poniżej znajdziesz przykład możliwości poszerzenia pakietu podstawowego o ofertę ze zwrotem udziału własnego z super cover:

  http://www.globalmediaserver.com/images/guidepages/UniversalLayout/Generic/pl/pl_martix_zq.jpg

   

  Poniżej znajdziesz przykład oferty ze zwrotem udziału własnego z super cover:

  http://www.globalmediaserver.com/images/guidepages/UniversalLayout/Generic/pl/pl_zq.jpg

   

  Bez udziału własnego

  Opcja "bez udziału własnego" oferowana jest przez lokalną firmę wynajmującą, ale można zamówić ją dokonując rezerwacji na stronie internetowej Auto Europe. W takiej ofercie udział własny jest wyeliminowany, innymi słowy - udział własny zredukowany jest do zera. Dlatego też, wybierając taką opcję w przypadku uszkodzenia samochodu kierowca nie ponosi kosztów. Jednakże niektóre części samochodu nie są pokryte takim zabezpieczeniem (wyjątki: szkło, felgi, opony, podwozie i dach), co oznacza, że na skutek ich uszkodzenia, klient jest odpowiedzialny za koszta.

   

  Poniżej znajdziesz przykład oferty bez udziału własnego:

  http://www.globalmediaserver.com/images/guidepages/UniversalLayout/Generic/pl/pl_ze.jpg

   

  Bez udziału własnego z super cover

  Oferty Auto Europe z tzw. "super cover" są uzupełnieniem do opcji "bez udziału własnego", co oznacza, że w przypadku uszkodzenia części samochodu jak szkło, felgi, opony, podwozie i dach, (które nie są objęte zabezpieczeniem w opcji bez udziału własnego) objęte są zabezpieczeniem z super cover. Podobnie, jak w ofercie ze zwrotem udziału własnego w przypadku powstałych szkód klient opłaca najpierw koszty w wypożyczalni, a potem składa wniosek w Auto Europe o zwrot, pod warunkiem, że dostarczy komplet wymaganych dokumentów.

   

  Poniżej znajdziesz przykład możliwości poszerzenia oferty bez udziału własnego o super cover:

  http://www.globalmediaserver.com/images/guidepages/UniversalLayout/Generic/pl/pl_matrix.jpg

   

  Poniżej znajdziesz przykład oferty bez udziału własnego z super cover:

  http://www.globalmediaserver.com/images/guidepages/UniversalLayout/Generic/pl/pl_zr.jpg

   

  Pytania i odpowiedzi

   
  Jakie są zalety zarezerwowania samochodu z zabezpieczeniem ochronnym w Auto Europe niż wykupienie dodatkowego ubezpieczenia w wypożyczalni?


  Mianowicie, po pierwsze: produkty z opcjami zabezpieczeń możesz wykupić w internecie bezpośrednio w chwilli rezerwowania samochodu i nie musisz więcej martwić się o ochronę samochodu lub płacić za dodatkowe ubezpieczenia w wypożyczalni w chwili odbioru. Po drugie: nawet jeśli lokalna wypożyczalnia oferuje ubezpieczenia, to produkty Auto Europe są o wiele tańsze.

   

  Jeżeli wykupię jeden z produktów oferowanych przez Auto Europe, czy muszę złożyć kaucję w wypożyczalni?

  Tak, ponieważ zablokowana kwota kaucji na karcie kredytowej głównego kierowcy służy do pokrycia ewentualnych kosztów w przypadku uszkodzenia samochodu. Kierowca główny zobowiązany jest okazać kartę kredytową na własne nazwisko z odpowiednią kwotą limitu w wypożyczalni w chwili odbioru samochodu. Niektóre wypożyczalnie wymagają złożenie kaucji nawet, jeśli klient wykupił ofertę bez udziału własnego. Czytaj dokładnie warunki wynajmu, zanim zakończysz rezerwację.

   

  Pracownicy wypożyczalni nalegają, aby wykupić dodatkowe ubezpieczenie bezpośrednio u nich. Mam już opcję z zabezpieczeniem od Auto Europe, co zrobić w takiej sytuacji?


  Należy wziąć pod uwagę, że pracownicy wypożyczalni zaangażowani są także w sprzedaż własnych produktów. Jeżeli wypożyczalnia proponuje klientowi jedynie zredukowanie kwoty udziału własnego, nie ma potrzeby płacenia dodatkowo za taką opcję, w przypadku, gdy klient wykupił już jeden z produktów oferowanych przez Auto Europe. Wszystkie oferowane ubezpieczenia w wypożyczalniach można wykupić opcjonalnie, a ostateczną decyzję podejmuje klient.


  Natomiast jeżeli w pakiecie podstawowym uszkodzenia części samochodu jak opony, szkło, czy podwozie nie są objęte zabezpieczeniem, klient powinien zastanowić się nad wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia w wypożyczalni. Jednak trzeba pamiętać - przy wykupieniu oferty Auto Europe z super cover, również koszty za uszkodzenia tych części podlegają zwrotowi udziału własnego.

   

  W jaki sposób mogę ubiegać się o zwrot udziału własnego?


  Szczegółowe informacje o procedurze zwrotu udziału własnego znajdziesz w warunkach wynajmu dokonując rezerwacji. W przypadku spowodowania jakichkolwiek szkód należy pamiętać, aby skontaktować się z lokalną policją i pobrać raport o uszkodzeniu samochodu, nawet wtedy, gdy w kolizji nie biorą udziału osoby trzecie.

   

  Chcę dodać jeden z produktów Auto Europe do mojej rezerwacji, ale nie widzę tej opcji na stronie internetowej. Co należy zrobić?

   

  Produkty nie są zawsze dostępne we wszystkich lokalizacjach i nie dla wszystkich kategorii samochodu. Jeżeli pakiet jest dostępny, możesz go dodać do rezerwacji, zanim przejdziesz do płatności.

  Wybierz kraj zamieszkania
  close