Proszę wybierz kraj zamieszkania
Polska
Język  
Trwa wyszukiwanie najlepszych ofert w wybranej lokalizacji: .
Warto poczekać chwilę na nasze oferty
Wyszukiwarka samochodów

 • Bezpłatna anulacja i zmiana rezerwacji

  Swobodność do 48 godzin przed odbiorem
 • Brak opłat za transakcje kartą kredytową

  Transparentność ofert & gwarancja najniższych cen
 • Usługa wynajmu samochodów od 60 lat

  Partner renomowanych wypożyczalni samochodów na całym świecie
  • Punkt odbioru:
   Proszę wpisz kilka pierwszych liter miejsca wynajmu i wybierz jedno z proponowanych.
  • Punkt odbioru:
   Miejsce wynajmu nie zostało znalezione. Proszę podaj nazwę miasta lub kod lotniska, aby zobaczyć dostępne punkty wynajmu.
  • Punkt odbioru:
   Proszę podaj punkt odbioru.
  • Punkt zwrotu:
   Proszę podaj punkt zwrotu.
  • Data:
   Termin zwrotu powinien być później niż termin odbioru.
  • Podróż do Europy Wschodniej:
   Jeśli zamierzasz podróżować samochodem do krajów Europy Wschodniej, zadzwoń do nas pod numer infolinii +48222639537.
  • Brak pasujących wypożyczalni do wybranego miejsca odbioru i zwrotu. Wybierz proszę inną lokalizację odbioru lub zwrotu samochodu.
  • Wiek kierowcy:
   Podaj wiek kierowcy
  Auto Europe partnerskie wypożyczalnie samochodów: Hertz, Avis, Dollar, Budget, Enterprise, National, Europcar, Buchbinder, Peugeot
  Kategoria kompaktowa

   

   

  Samochód klasy kompaktowej

   

   

  Wypożyczalnia samochodów kategorii kompaktowej

   

  Klasa kompaktowa - wynajem samochodów

  Samochód kategorii kompaktowej to dobry wybór dla małej rodziny szukającej przestrzennego auta w atrakcyjnej cenie. Typowe modele klasy kompaktowej w Europie to VW Golf, Opel Astra i Ford Focus. Auta kompaktowe zapewniają miejsce dla czterech osób i wyposażone są w bagażnik o średniej wielkości, gdzie można zapakować trzy małe lub średnie walizki. Ten rodzaj samochodu przeznaczony jest do jazdy po mieście jak np. w Warszawie, Paryżu, czy Rzymie, ale także na dłuższych dystansach. 

   

  Wynajem samochodów klasy kompaktowej

   

  Mietwagen Kompaktklasse

  Auto kategorii kompaktowej pozwala na łatwe przemieszczanie się nawet w wąskich uliczkach europejskich stolic. Z jednej strony samochód kompaktowy gwarantuje komfortową jazdę ze stylem, a z drugiej cechuje się praktycznym przestrzennym wnętrzem. Klasa kompaktowa to optymalny upgrade kategorii economy i jest odpowiednim typem samochodu na podróż dla czterech pasażerów.

   

   

  Oprócz mobilności i komfortowej jazdy modele kompaktowe są najlepszą możliwością poruszania się w miejskim ruchu ulicznym np. Barcelony lub innych metropolii świata. Jesteś przygotowany do podróży i brakuje Ci tylko samochodu? Porównaj ceny klasy kompaktowej i zrób rezerwację w internecie przy użyciu naszego formularza po lewej stronie! 

   

  Czym się charakteryzuje klasa kompaktowa?

   

  Klasę kompaktową charakteryzuje niemała, ale także nieduża budowa dająca gwarancję komfortu i umiarkowaną przestrzeń wnętrza. W przeciwieństwie do klasy mini lub klasy średniej samochód kompaktowy zapewnia miejsce np. dla dwóch dorosłych z dwójką dzieci lub czterech dorosłych pasażerów i daje możliwości oszczędności, dzięki swojej niskiej eksploatacji. Jest to najchętniej wynajmowana kategoria w gronie małych rodzin ze względu na niską cenę wynajmu i średnią wielkość.

   

  Pierwszy amerykański samochód klasy kompaktowej - Nash Rambler, wprowadzono w roku 1950. W latach 60. klasyczne małe samochody dla rodziny zyskały co raz więcej na popularności. Obecnie istnieje bardzo duża ilość modeli samochodów w segmencie klasy kompaktowej.

   

  Wypożycz samochód klasy kompaktowej i oszczędzaj

   

  Od chwili pojawienia się na rynku samochodów ekonomicznych na przełomie lat rozwinął się trend powiększenia ich formy do maksimum. Uwarunkowane było to tym, iż kierowcy cenili i cenią sobie zwrotność i niską eksploatację samochodu nie rezygnując z przestrzenności wnętrza. Samochód kategorii kompaktowej łączy w sobie te trzy ważne cechy.

   

  Średnia wielkość wnętrza samochodu kompaktowego oferuje wystarczająco dużo miejsca zarówno dla pasażerów, jak i przestronny bagażnik. Kompakty to idealne samochody na wynajem, jeśli potrzebujesz wygodnego samochodu z rodziną i nie chcesz wydawać dużo pieniędzy.

  Wąskie ulice w Europie

   

  Samochody kompaktowe mają wyższe normy bezpieczeństwa i nieco większe zużycie paliwa w porównaniu do samochodów klasy ekonomicznej. Mimo tego, warto jest wypożyczyć auto z tej grupy, zwłaszcza, gdy chcesz czuć się komfortowo i pewnie w podróży.

   

   

   

  Cechy kategorii kompaktowej

   

  Samochód kompaktowy bagażnik

  W segmencie klasy kompaktowej Auto Europe oferuje duży wybór modeli dla przeciętnego użytkownika. Kompakty to typowe samochody na podróż z dwójką dzieci zapewniające wygodną jazdę a przy tym nie sprawiają problemów z zaparkowaniem nawet w centrum miasta, gdzie panuje duży ruch uliczny. Dla tych, którzy podróżują z dużą ilością bagażu dobrym wyborem samochodu kompaktowego jest wersja kombi.

   

  Ponadto w tej grupie samochodów wypożyczalnie oferują upgrade. Jest to bezpłatne podwyższenie do następnej kategorii lub lepszego wyposażenia jak np. wbudowany lub przenośny sytsem nawigacji. Przegląd dostępnych modeli i więcej informacji o wyposażeniu można uzyskać używając naszego formularza po lewej stronie.

   

  Nowoczesne i bezpieczne samochody klasy kompaktowej

   

  Auto Europe oferuje różne marki samochodów kompaktowych na wynajem, niektóre z nich należą do najlepszych w Europie. Typowym przykładem kompakta jest Mercedes Benz A z nieco luksusowym hatchbackiem, dostępny z manualną i automatyczną skrzynią biegów. Mercedes A osiąga oszczędne zużycie paliwa i kwalifikuje się do grupy A+ efektywności energetycznej. Najwyższa maksymalna prędkość pojazdu z motorem typu R4 wynosi 180 km/h. Takie auto może spełnić funkcje samochodu na spotkanie biznesowe w Berlinie, Lyon, czy Zurychu. 

   

  Inną popularną marką samochodu kompaktowego jest 4-drzwiowy Ford Focus. Niskie zużycie paliwa, łatwy w obsłudze i przejrzysty kokpit sprawiają, że samochód ten jest chętnie wypożyczany przez naszych klientów a około 14 m³ wnętrza oferuje dużo miejsca na pasażerów. 

   

  Samochód kompaktowy Auto Europe

  Na romantyczną podróż po Paryżu we dwoje nadaje się 2-drzwiowy Citroen DS3. DS3 oferowany jest jako kompaktowy hatchback i kabriolet. Forma z otwartym dachem jest idealnym autem na letnią podróż np. wzdłuż Wybrzeża Lazurowego.

  Producent marki Opel oferuje również samochody osobowe z ekonomicznym zużyciem paliwa. Na przykład Opel Astra jest optymalnym autem, jeśli dużo podróżujesz.

   

   

  Samochody kompaktowe w Auto Europe

   

  Zdecyduj się na wynajem samochodu kompaktowego w Auto Europe i korzystaj z najlepszych ofert renomowanych wypożyczalni dookoła całego globu.

  Nasza firma oferuje nowoczesne samochody na urlop w najpopularniejszych kierunkach turystycznych całego świata.

  W flocie klasy kompaktowej Auto Europe znajdują się nowoczesne samochody, które pozwalają na wygodne podróżowanie nie tylko w kraju, ale także za granicą. Porównaj oferty na naszej stronie i zarezerwuj samochód w dobrej cenie! Zadzwoń do nas pod bezpłatny numer infolinii (00)800 1124 891, jeśli masz pytania. 

   

  Informacje o wypożyczalni i kategoriach samochodów

   

  Wybierz kraj zamieszkania
  close