Proszę wybierz kraj zamieszkania
Polska
Język  
Trwa wyszukiwanie najlepszych ofert w wybranej lokalizacji: .
Warto poczekać chwilę na nasze oferty
Wyszukiwarka samochodów

 • Bezpłatna anulacja i zmiana rezerwacji

  Swobodność do 48 godzin przed odbiorem
 • Brak opłat za transakcje kartą kredytową

  Transparentność ofert & gwarancja najniższych cen
 • Usługa wynajmu samochodów od 60 lat

  Partner renomowanych wypożyczalni samochodów na całym świecie
  • Punkt odbioru:
   Proszę wpisz kilka pierwszych liter miejsca wynajmu i wybierz jedno z proponowanych.
  • Punkt odbioru:
   Miejsce wynajmu nie zostało znalezione. Proszę podaj nazwę miasta lub kod lotniska, aby zobaczyć dostępne punkty wynajmu.
  • Punkt odbioru:
   Proszę podaj punkt odbioru.
  • Punkt zwrotu:
   Proszę podaj punkt zwrotu.
  • Data:
   Termin zwrotu powinien być później niż termin odbioru.
  • Podróż do Europy Wschodniej:
   Jeśli zamierzasz podróżować samochodem do krajów Europy Wschodniej, zadzwoń do nas pod numer infolinii +48222639537.
  • Brak pasujących wypożyczalni do wybranego miejsca odbioru i zwrotu. Wybierz proszę inną lokalizację odbioru lub zwrotu samochodu.
  • Wiek kierowcy:
   Podaj wiek kierowcy
  Auto Europe partnerskie wypożyczalnie samochodów: Hertz, Avis, Dollar, Budget, Enterprise, National, Europcar, Buchbinder, Peugeot
  Kategoria economy | Auto Europe

   

  Wypożyczalnia samochodów kategorii economy

   

  Wypożycz samochód kategorii economy w Auto Europe

   

  Wypożyczalnia samochodów kategorii economy

  Samochody kategorii economy są idealne dla turystów, którzy planują podróżować na krótkich odcinkach tras lub chcą zwiedzać miasta bez korzystania z autobusów i taksówek. Grupa samochodów economy jest najczęściej wynajmowaną przez studentów, pary i małe rodziny oraz osoby podróżujące z niewielką ilością bagażu. Do najbardziej znanych pojazdów klasy economy w Europie zaliczany jest Volkswagen Polo, dostępny z manualną lub automatyczną skrzynią biegów. W naszej ofercie możliwy jest także wynajem VW Polo z silnikiem benzynowym lub diesel. W aucie zmieszczą się maksymalnie cztery osoby, dwie średniej wielkości walizki i jedna torba podręczna. Chcesz zaoszędzić i być mobilny? Skorzystaj z usługi Auto Autope i wypożycz samochód z klasy economy!

   

  Wynajem samochodów klasy economy

   

  Nie ważne, gdzie zamierzasz spędzić urlop, Auto Europe jest Twoim partnerem, jeżeli chcesz wynająć samochód. Obojętnie czy w Lizbonie, Paryżu czy Londynie - w naszej ofercie możesz znaleźć samochody ekonomiczne po najlepszej cenie i do tego na każdym kontynencie całego świata. Oferujemy różne modele w klasie economy, tak aby każdy turysta mógł zarezerwować ulubioną markę i mógł być mobilny na czas pobytu w innym kraju. Planujesz zrobić zapasy i wybierasz się na większe zakupy? Oczywiście możesz skorzystać z wynajmu samochodu klasy ekomomicznej nie tylko za granicą, ale także w większości miast w Polsce. Samochodem economy pokonasz wybraną przez Ciebie trasę i nie wydasz fortuny na paliwo! W aucie kategorii ekonomicznej jest wystarczająco miejsca dla dwójki dzieci i dwóch dorosłych na wypadek, gdy potrzebujesz poruszać się na wakacjach z rodziną.

   

  Czym charakteryzuje się samochód kategorii economy?

   

  Samochód klasy economy

   

  Kategoria economy jest ulubioną klasą samochodów wśród turystów, ponieważ niewielkie wymiary modeli umożliwiają wygodną jazdę, a zaniżone zużycie paliwa pozwala na większą oszczędność. Pojazdy klasy ekonomicznej mają dobrą moc silnika, tak, że dojazd nawet po nierównych i pagórkowatych drogach np. Sycylii nie jest problemem. 

   

   

   

   

  Historia samochodów klasy economy

   

  Na początku rozwoju przemysłu motoryzacyjnego samochody klasy ekonomicznej były dostępne tylko dla bogaczy. Sytuacja ta zmieniła się w roku 1908 wraz z produkcją Forda Modelu T. Konstruktorami tego modelu byli Henry Ford, C. Harold Wills, József Galamb i Jeno Farkas. Głównym motywem utworzenia auta była intencja wyprodukowania samochodu dla przeciętnej amerykańskiej rodziny. Dodatkowo Ford T miał być tanim, prostym w obsłudze i łatwym w naprawie samochodem. Na przełomie lat produkcja modeli samochodów szybko wzrosła. Obecnie producenci samochodów oferują olbrzymi wybór marek samochodów dostępnych we wszystkich kierunkach świata. 

   

  Zalety i wady samochodów kategorii mini

   

  Wąskie ulice w Europie

  Główną zaletą samochodów kategorii economy jest niska eksploatacja paliwa. Podróżując samochodem ekonomicznym można zaoszczędzić pieniądze na tankowaniu i przeznaczyć je na inne przyjemności w czasie urlopu. 

   


  Innym atutem samochodu klasy ekonomicznej jest dość szeroka przestrzeń wnętrza mimo niewielkich wymiarów auta. Oprócz sprawnego przemieszczania się nawet w szycie ruchu ulicznego można łatwo znaleźć miejsce na zaparkowanie auta. 

   

  Samochdy klasy economy wyposażone są jednak w niewielki bagażnik, a to może być utrudnieniem transportu walizek, w momencie, gdy wyjeżdżasz na długi okres czasu i zabierasz ze sobą kilka sztuk bagażu. W tej sytuacji warto jest wynająć większy samochód np. kategorii kompaktowej.

   

   

  Oszczędna jazda samochodem klasy economy

   

  Zużycie paliwa klasa ekonomiczna

   

  Jednym z najważniejszych kryteriów przy rezerwacji samochodu na urlop jest zużycie paliwa. Auto Europe oferuje samochody ekonomiczne na wynajem jak np. Volkswagen Polo, czy Fiat 500, aby zapewnić mobilność miłośnikom turystyki.

  Dla osób potrzebujących więcej miejsca na bagaż dobrym wyborem jest np. 4-drzwiowy Seat Ibiza Kombi. Samochód ten posiada wystarczająco dużo miejsca na walizki i pozwala na podróżowanie małej rodzinie np. w słynnym hiszpańskim mieście Malaga

   

   

   

  Rezerwuj samochodów kategorii mini w Auto Europe

  Wynajem kategorii ekonomiczej

   

  Działalność Auto Europe zajmuje się pośrednictwem wynajmu samochodów na całym świecie. Poprzez współpracę z wypożyczalniami oferujemy ekonomiczne samochody do wynajęcia w najniższej cenie na rynku. Na wypadek, gdy zrobisz rezerwację w internecie, a potem zmienisz plany - nie martw się! W Auto Europe możesz anulować zamówienie samochodu bezpłatnie do 48 godzin przed obiorem!

  Masz pytania albo potrzebujesz doradztwa? Skontaktuj się z nami pod bezpłatnym numerem telefonu (00)800 1124 891.

   

  Informacje o wypożyczalni i kategoriach samochodów

  Wybierz kraj zamieszkania
  close