Proszę wybierz kraj zamieszkania
Polska
Język  
Trwa wyszukiwanie najlepszych ofert w wybranej lokalizacji: .
Warto poczekać chwilę na nasze oferty
Wyszukiwarka samochodów

 • Bezpłatna anulacja i zmiana rezerwacji

  Swobodność do 48 godzin przed odbiorem
 • Brak opłat za transakcje kartą kredytową

  Transparentność ofert & gwarancja najniższych cen
 • Usługa wynajmu samochodów od 60 lat

  Partner renomowanych wypożyczalni samochodów na całym świecie
  • Punkt odbioru:
   Proszę wpisz kilka pierwszych liter miejsca wynajmu i wybierz jedno z proponowanych.
  • Punkt odbioru:
   Miejsce wynajmu nie zostało znalezione. Proszę podaj nazwę miasta lub kod lotniska, aby zobaczyć dostępne punkty wynajmu.
  • Punkt odbioru:
   Proszę podaj punkt odbioru.
  • Punkt zwrotu:
   Proszę podaj punkt zwrotu.
  • Data:
   Termin zwrotu powinien być później niż termin odbioru.
  • Podróż do Europy Wschodniej:
   Jeśli zamierzasz podróżować samochodem do krajów Europy Wschodniej, zadzwoń do nas pod numer infolinii +48222639537.
  • Brak pasujących wypożyczalni do wybranego miejsca odbioru i zwrotu. Wybierz proszę inną lokalizację odbioru lub zwrotu samochodu.
  • Wiek kierowcy:
   Podaj wiek kierowcy
  Auto Europe partnerskie wypożyczalnie samochodów: Hertz, Avis, Dollar, Budget, Enterprise, National, Europcar, Buchbinder, Peugeot
  WŁOCHY

  Informacje drogowe Włochy

  Przepisy drogowe | Ubezpieczenie | Ograniczenia

  Przepisy drogowe Włochy

  Informacje ogólne
  Włosi mają bardzo dobrze rozwinięty system drogowy. W kraju znajduje się prawie 6.400 kilometrów autostrad i 288 000 kilometrów dróg krajowych. Autostrady są płatne i nazywają się tak samo jak w Polsce, ponieważ język polski zapożyczył z włoskiego słowo „autostrada”. Przy wjeździe na autostradę pobiera się bilet, a przy wyjeździe uiszcza się opłatę za przebyty odcinek drogi. We Włoszech znajduje się wiele dróg, z których można podziwiać przepiękne krajobrazy, jak na przykład droga krajowa SS48 (Grande Strada delle Dolomiti), z której rozciąga się widok na Dolomity.

  Warunki i wymogi wynajmu
  Aby wynająć samochód we Włoszech, musisz mieć ukończone 21 lat (wymagany minimalny wiek kierowcy może się różnić w zależności od klasy wynajmowanego samochodu), a prawo jazdy powinno być wydane co najmniej 1 rok przed datą wynajmu. Kierowcy w wieku poniżej 25 lat uiszczają tak zwaną „opłatę młodego kierowcy”. Podczas jazdy samochodem należy mieć zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci w wieku do 12 lat powinny podróżować w odpowiednich fotelikach.

  Ograniczenie prędkości
  We Włoszech obowiązuje następujące ograniczenie prędkości:

  • 50 km/h w terenie zabudowanym
  • 90 - 110 km/h poza obszarem zabudowanym
  • 130 km/h na autostradach

  Przepisy ruchu drogowego
  We Włoszech obowiązuje prawostronny ruch drogowy. Zabronione jest korzystanie z telefonu podczas prowadzenia samochodu, można jednak używać zestawów głośnomówiących. Mandaty opłaca się bezpośrednio w miejscu, gdzie popełniono wykroczenie. Grzywny opłaca się w Euro. Spotyka się rówież, szczególnie w centrum miast, kamery kontrolujące ruch drogowy.

  Paliwo
  Stacje benzynowe otwarte są od godziny 7:00 do 12:30 w południe oraz od 15:30 do 19:00. Większość stacji jest zamknięta w niedziele, aczkolwiek stacje przy autostradach otwarte są całodobowo.

  Opłaty
  Włoskie autostrady są płatne. Przy wjeździe na autostradę pobiera się bilet i opłaca się go przy wyjeździe. Wysokość opłaty zależy od przejechanego odcinka. Od roku 2009 można używać karty kredytowej (w poszczególnych miejscach) do opłacania przejazdów po autostradach.

  Parkowanie
  Samochody należy parkować po prawej stronie jezdni. W strefach niebieskich należy wykupić bilet i pozostawić go w widocznym miejscu za przednią szybą. Maksymalny czas postoju na parkingu: 1 godzina. Białe strefy do parkowania są bezpłatne.

  Ubezpieczenie

  Informacje ogólne
  Warunki ubezpieczenia samochodów różnią się w zależności od kraju, w którym odbywa się wynajem. Dlatego też zanim dokonasz rezerwację, zachęcamy do zapoznania się z „ogólnymi warunkami wynajmu” umieszczonymi na naszej stronie przy każdej z ofert. Warunki ubezpieczeniowe danego kraju obowiązują podczas trwania wynajmu. Wszystkie nasze oferty wynajmu zawierają ubezpieczenie od kolizji bądź utraty auta. Ubezpieczenie zawiera udział własny (albo jest on wyeliminowany), czyli maksymalnę kwotę, którą kierowca opłaca w przypadku uszkodzenia, bądź utraty samochodu. Kwota udziału własnego podana jest przy każdej z ofert i na voucherze, który otrzymujesz po potwierdzeniu rezrewacji.

  Ograniczenia

  Informacje ogólne
  W przypadku wynajmu niektórych klas samochodów nie można podróżować do krajów Europy Zachodniej. Jeżeli planujesz udać się wynajętym samochodem poza granicę Włoch, pamietaj o wykupieniu dodatkowego ubezpieczenia w wypożyczalni. Jazda wypożyczonym autem na promie nie jest dozwolona. Ze względu na warunki ubezpieczenia nie można, np. samochodem klasy luksusowej, jechać do krajów Europy Wschodniej, czy z Włoch do Polski. Zanim dokonasz rezerwację, sprawdź czy można danym autem jechać do krajów, które chcesz odwiedzić. W przypadku wynajmu aut luksusowych, wymagane są często 2 karty kredytowe wystawione na nazwisko głownego kierowcy. Prosimy o uważne przestudiowanie ofert wynajmu.

  Podróż do innych krajów
  Podróż wynajętym samochodem we Włoszech do krajów sąsiednich jak Francja, czy Austria jest dozwolona. Regulaminy wypożyczalni różnią się między sobą, prosimy więc o poinformowanie Auto Europe o planowanej podróży poza Włochy. Przy wyjeździe poza granicę państwa obowiązują dodatkowe opłaty ubezpieczeniowe, które uiszcza się na miejscu. Prosimy pamiętać, że włoskie samochody nie są wyposażone w opony zimowe, więc podróż zimą do Niemiec, Austrii czy Szwarcarii jest niestety zabroniona. W przypadku pytań skontaktuj się z nami pod bezpłatnym numerem infolinii (00)800 1124 891.

  Wynajem samochodów w jedną stronę
  Zwrot samochodu w innym miejscu niż został on wynajęty możliwy jest pomiędzy poszczególnymi punktami wynajmu. W takim przypadku obowiązują zazwyczaj dodatkowe opłaty. Niektórych samochodów nie można zwrócić poza terenem Włoch.


  Wybierz kraj zamieszkania
  close