Proszę wybierz kraj zamieszkania
Polska
Język  
Trwa wyszukiwanie najlepszych ofert w wybranej lokalizacji: .
Warto poczekać chwilę na nasze oferty
Wyszukiwarka samochodów

 • Bezpłatna anulacja i zmiana rezerwacji

  Swobodność do 48 godzin przed odbiorem
 • Brak opłat za transakcje kartą kredytową

  Transparentność ofert & gwarancja najniższych cen
 • Usługa wynajmu samochodów od 60 lat

  Partner renomowanych wypożyczalni samochodów na całym świecie
  • Punkt odbioru:
   Proszę wpisz kilka pierwszych liter miejsca wynajmu i wybierz jedno z proponowanych.
  • Punkt odbioru:
   Miejsce wynajmu nie zostało znalezione. Proszę podaj nazwę miasta lub kod lotniska, aby zobaczyć dostępne punkty wynajmu.
  • Punkt odbioru:
   Proszę podaj punkt odbioru.
  • Punkt zwrotu:
   Proszę podaj punkt zwrotu.
  • Data:
   Termin zwrotu powinien być później niż termin odbioru.
  • Podróż do Europy Wschodniej:
   Jeśli zamierzasz podróżować samochodem do krajów Europy Wschodniej, zadzwoń do nas pod numer infolinii +48222639537.
  • Brak pasujących wypożyczalni do wybranego miejsca odbioru i zwrotu. Wybierz proszę inną lokalizację odbioru lub zwrotu samochodu.
  • Wiek kierowcy:
   Podaj wiek kierowcy
  Auto Europe partnerskie wypożyczalnie samochodów: Hertz, Avis, Dollar, Budget, Enterprise, National, Europcar, Buchbinder, Peugeot
  WIELKA BRYTANIA

  Informacje drogowe Wielka Brytania

  Przepisy drogowe | Ubezpieczenie | Ograniczenia

  Przepisy drogowe Wielka Brytania

  Informacje ogólne
  Podróżując samochodem po Wielkiej Brytani masz szansę podziwiać piękne krajobrazy jak również urokliwe miasteczka, jak na przykład Stratford-on-Avon – miejsce urodzenia Williama Shakespeare’a. Możesz też zobaczyć klify w Dover, czy też jezioro Loch Ness w Szkocji. Londyn to miasto wielu historycznych budowli i atrakcji turystycznych, do których w prosty sposób można dotrzeć samochodem.

  Warunki i wymogi wynajmu
  Aby wynająć samochód w Wielkiej Brytanii, musisz mieć ukończone minimum 21 lat (wymagany minimalny wiek kierowcy może różnić się w zależności od kategorii wynajmowanego auta) i być w posiadaniu prawa jazdy conajmniej 1 rok. Kierowcy w wieku poniżej 25 lat uiszczają na miejscu dodatkową „opłatę za młodego kierowcę”. Niektóre wypożyczalnie nakładają specjalne warunki wynajmu dla kierowców w wieku powyżej 69 lat. Zapinanie pasów bezpieczeństwa jest obowiązkowe a dzieci w wieku do 3 lat muszą podróżować w specjalnych fotelikach.

  Ograniczenie prędkości
  W Wielkiej Brytanii obowiązuje następujące ograniczenie prędkości:

  • Obszar zabudowany: 30 m/h – 48 km/h
  • Poza obszarem zabudowanym: 60 m/h – 96 km/h
  • Autostrady: 70 m/h – 112 km/h

  Przepisy ruchu drogowego
  W Wielkiej Brytanii obowiązuje lewostronny ruch drogowy, czyli na odwrót niż w Polsce. W Zjednoczonym Królestwie maksymalny poziom alkoholu we krwi to 0,8 promila.

  Paliwo
  Niektóre stacje benzynowe znajdujące się przy autostradach otwarte są całodobowo.

  Opłaty
  Większość autostrad w Wielkiej Brytanii jest bezpłatna. Wjeżdzając do centrum Londynu w dniach tygodnia, należy uiścić opłatę „congestion fee”.

  Parkowanie
  W centrum miast znajdują się parkomaty, z których można wykupić bilet, który umieszcza się w widocznym miejsu za przednią szybą w środku samochodu. Niektóre parkomaty przyjmują opłaty z kart debetowych i kredytowych. Parkowanie zabronione jest w miejscach oznaczonych pojedynczą czerwoną lub podwójna żółtą linią.

  Ubezpieczenie

  Informacje ogólne
  Ubezpieczenie wynajmowanego auta różni się w zależności od wypożyczalni. Warunki ubezpieczeniowe obowiązujące w danym kraju mają zastosowanie w trakcie trwania wynajmu.
  Wszystkie oferty wynajmu znajmujące się na naszej stronie internetowej zawierają ubezpieczene w razie kolizji i utraty samochodu z lub bez udziału własnego. Wysokość udziału własnego podana jest w ofercie, jeśli nie jest to oferta bez udziału własnego. Oferty wynajmu zawierają również ubezpieczenie OC. Dokładne informacje o ubezpieczeniu znajdują się w „Ogólnych warunkach wynajmu” w opisie danej oferty, jak również na voucherze, który wysyłany jest po potwierdzeniu rezerwacji.

  Ograniczenia

  Informacje ogólne
  Większość wynajmowanych samochodów może jechać do krajów Europy Zachodniej, Irlandii Północnej i Irlandii. Aby pojechać wypożyczonym autem poza terytorium Wielkiej Brytanii, należy wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Uwaga: wynajmowany samochód nie może wjechać na prom, czyli podróżując do kontynentalnej Europy, należy skorzystać z pociągów kursujących pod Kanałem La Manche. Ze względu na warunki ubezpieczenia, niektóre luksusowe samochody nie mogą przekroczyć granicy poszczególnych krajów. Prosimy o sprawdzenie, czy wybrany przez Ciebie samochód może jechać wszędzie tam, gdzie planujesz.

  Podróż do innych krajów
  Jeżeli planujesz podróńżować wynajętym samochodem do innych krajów – zadzwoń na naszą infolinię: (00)800 1124 891, pomożemy Tobie wybrać odpowiednią ofertę.

  Wynajem samochodów w jedną stronę
  Zwrócenie auta w innym miejscu niż zostało wynajęte możliwe jest tylko w poszczególnych lokalizacjach i może wystąpić dadatkowa opłata lokalna. Niektóre samochody nie mogą być zwrócone poza granicą Wielkiej Brytanii.

   


  Wybierz kraj zamieszkania
  close