Proszę wybierz kraj zamieszkania
Polska
Język  
Trwa wyszukiwanie najlepszych ofert w wybranej lokalizacji: .
Warto poczekać chwilę na nasze oferty
Wyszukiwarka samochodów

 • Bezpłatna anulacja i zmiana rezerwacji

  Swobodność do 48 godzin przed odbiorem
 • Brak opłat za transakcje kartą kredytową

  Transparentność ofert & gwarancja najniższych cen
 • Usługa wynajmu samochodów od 60 lat

  Partner renomowanych wypożyczalni samochodów na całym świecie
  • Punkt odbioru:
   Proszę wpisz kilka pierwszych liter miejsca wynajmu i wybierz jedno z proponowanych.
  • Punkt odbioru:
   Miejsce wynajmu nie zostało znalezione. Proszę podaj nazwę miasta lub kod lotniska, aby zobaczyć dostępne punkty wynajmu.
  • Punkt odbioru:
   Proszę podaj punkt odbioru.
  • Punkt zwrotu:
   Proszę podaj punkt zwrotu.
  • Data:
   Termin zwrotu powinien być później niż termin odbioru.
  • Podróż do Europy Wschodniej:
   Jeśli zamierzasz podróżować samochodem do krajów Europy Wschodniej, zadzwoń do nas pod numer infolinii +48222639537.
  • Brak pasujących wypożyczalni do wybranego miejsca odbioru i zwrotu. Wybierz proszę inną lokalizację odbioru lub zwrotu samochodu.
  • Wiek kierowcy:
   Podaj wiek kierowcy
  Auto Europe partnerskie wypożyczalnie samochodów: Hertz, Avis, Dollar, Budget, Enterprise, National, Europcar, Buchbinder, Peugeot
  SZWECJA

  Informacje drogowe Szwecja

  Przepisy drogowe | Ubezpieczenie | Ograniczenia

  Przepisy drogowe Szwecja

  Informacje ogólne
  Podróż samochodem po Szwecji to czysta przyjemność: drogi są w bardzo dobrym stanie a kierowcy jeżdżą przepisowo (uwaga na wysokie mandaty za przekroczenie prędkości) i nie ma opłat za użytkowanie autostrad. Autostrady łączą większe miasta jak Malmo, Sztokholm czy Göteborg . Autostradą można również jechac na północ kraju i podziwiać przepiękne widoki Skandynawii.

  Warunki i wymogi wynajmu
  Aby wypożyczyć samochód w Szwecji, musisz mieć ukończone minimum 18 lat (wymagany minimalny wiek kierowcy może różnić się w zależności od kategorii wynajmowanego auta) i być w posiadaniu prawa jazdy conajmniej 1 rok. Osoby wynajmujące auto w wieku poniżej 25 lat uiszczają na miejscu dodatkową „opłatę za młodego kierowcę”. Należy obowiązkowo zapinać pasy podczas jazdy autem, a dzieci o wzroście poniżej 135 cm muszą podróżować w odpowiednich fotelikach dla ich wieku.

  Ograniczenie prędkości
  W Szwecji obowiązuje następujące ograniczenie prędkości:

  • Obszar zabudowany: 50 km/h
  • Poza obszarem zabudowanym: 90 km/h
  • Autostrady: 110 km/h

  Przepisy ruchu drogowego
  W Szwecji obowiązuje prawostronny ruch drogowy. Uwaga na fotoradary, które umieszczone są w wielu miejscach, a mandaty są bardzo wysokie. Należy również pamiętać o światłach mijania, które należy mieć włączone podczas jazdy samochodem przez cały rok.

  Paliwo
  Większość stacji benzynowych otwartych jest od 7 do 22. Są też stacje bezobsługowe, które otwarte są poza normalnymi godzinami otwarcia, są one oznakowane „sedel automat”. Automaty na takich stacjach przyjmują banknoty i katry kredytowe.

  Opłaty
  W Szwecji nie ma opłat drogowych, autostrady są darmowe. Przy wjeździe do Sztokholmu od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 18, obowiązuje „opłata środowiskowa”. Jeżeli poruszasz się po Sztokholmie wynajmowanym autem, rachunek zostanie przysłny do wypożyczalni, który musi zostać uregulowany przy zwrocie auta.

  Parkowanie
  Parkingi są płatne w godzinach od 8 do 20. Bilert można wykupić w parkomacie. Parkować należy po prawej stronie drogi, czyli zgodnie z kierunkiem poruszania się. Mandaty za nieprawodłowe parkowanie są bardzo wysokie w Szwecji. Jeżeli nie wiesz, gdzie można w danym miejscu zaparkować, zadzwoń pod numer podany na najbliższym parkomacie.

  Ubezpieczenie

  Informacje ogólne
  Polisy ubezpieczeniowe wynajmowanych aut różią się od siebie, iwięc zachęcamy do przestudiowania oferty wynajmu, zanim dokonasz rezerwacje. Wymogi ubezpieczeniowe kraju, w którym jest wypożyczane auto, mają zastosowanie podczas całego wynajmu.
  Wszystkie oferty wynajmu, które oferujemy na naszej stronie zawierają ubezpieczenie od kradzieży i kolizji. Ubezpieczenie zawiera udział własny, czyli kwotę, do której osoba wynajmująca odpowiada za uszkodzenia samochodu. Kwota udziału własnego podana jest na voucherze. W naszej ofercie zajdują się również pakiety bez udziału własnego.

  Ograniczenia

  Informacje ogólne
  Wiekszość wynajmowanych kategorii samochów może jechać poza granice Swzecji do krajów Europy Zachodniej. Jeżeli chcesz wyjechać ze Szwecji, musisz wykupić dodatkową polisę ubezpieczeniową. Zimą większość samochodów wyposażona jest w łancuchy na koła i tym samym nie można takim autem jechac do Niemiec, gdzie samochody z łancuchami zimowymi nie mogą poruszać się po autostradach. Dletego też, należy zgłosić chęć wyjazdu poza granice przy dokonywaniu rezerwacji i sprawdzić warunki wynajmu w danej wypożyczalni.

  Podróż do innych krajów
  Podróż do innych krajów skandynawskich, jak Dania czy Norwegia, jest jest zezwolona. W każdym z prypadków wyjazdu poza granicę kraju wynjamu należy zgłosić planowaną podróż w momencie dokonywania rezerwacji. Możesz również przedzwonić pod nasz darmowy numer: (00)800 1124 891 i sprawdzić warunki wynajmu.

  Wynajem samochodów w jedną stronę
  Niektóre wypożyczalnie zezwalaja za dodatkową opłatą na zwrot samochodu w innym miejscu niż jest on wynajmowany. Część wypożyczalni zezwala również na zwrot samochodów w innym kraju, oczywiście za dodatkową opłatą uiszczaną ma miejscu.

   


  Wybierz kraj zamieszkania
  close