Proszę wybierz kraj zamieszkania
Polska
Język  
Trwa wyszukiwanie najlepszych ofert w wybranej lokalizacji: .
Warto poczekać chwilę na nasze oferty
Wyszukiwarka samochodów

 • Bezpłatna anulacja i zmiana rezerwacji

  Swobodność do 48 godzin przed odbiorem
 • Brak opłat za transakcje kartą kredytową

  Transparentność ofert & gwarancja najniższych cen
 • Usługa wynajmu samochodów od 60 lat

  Partner renomowanych wypożyczalni samochodów na całym świecie
  • Punkt odbioru:
   Proszę wpisz kilka pierwszych liter miejsca wynajmu i wybierz jedno z proponowanych.
  • Punkt odbioru:
   Miejsce wynajmu nie zostało znalezione. Proszę podaj nazwę miasta lub kod lotniska, aby zobaczyć dostępne punkty wynajmu.
  • Punkt odbioru:
   Proszę podaj punkt odbioru.
  • Punkt zwrotu:
   Proszę podaj punkt zwrotu.
  • Data:
   Termin zwrotu powinien być później niż termin odbioru.
  • Podróż do Europy Wschodniej:
   Jeśli zamierzasz podróżować samochodem do krajów Europy Wschodniej, zadzwoń do nas pod numer infolinii +48222639537.
  • Brak pasujących wypożyczalni do wybranego miejsca odbioru i zwrotu. Wybierz proszę inną lokalizację odbioru lub zwrotu samochodu.
  • Wiek kierowcy:
   Podaj wiek kierowcy
  Auto Europe partnerskie wypożyczalnie samochodów: Hertz, Avis, Dollar, Budget, Enterprise, National, Europcar, Buchbinder, Peugeot
  STANY ZJEDNOCZONE

  Informacje drogowe Stany Zjednoczone

  Przepisy drogowe | Ubezpieczenie | Ograniczenia

  Przepisy drogowe Stany Zjednoczone

  Informacje ogólne
  Stany Zjednoczone posiadają znakomicie rozwiniętą sieć drogową. W kraju wyróżnia się kilka rodzai autostrad, tj. highways, expressways, freeways oraz międzystanowe interstate- highways. W pobliżu okolic miast wszystkie drogi posiadają betonowe zabezpieczenie, natomiast w obszarach niezabudowanych drogi ogrodzone są siatkami w celu zabezpieczenia przed zwierzyną. Z reguły drogi w USA składają się z dwóch szerokich pasów w jednym kierunku, a niektóre rozszerzone są aż do dziewięciu w jednym kierunku. Pobocze dróg składa się z rowkowej powierzchni, co ma na celu zasygnalizować kierowcy, gdy zjeżdża z drogi.

  Warunki i wymogi wynajmu
  Wypożyczalnie samochodów w USA dopuszczają minimalny wiek kierowcy 21 lat. (Wymogi co do wieku mogą się różnić w zależności od kategorii samochodu). Ponadto kierowca powinien posiadać ważne prawo jazdy od minimum 1 roku. Dla kierowców w wieku poniżej 25 lat wprowadzono opłatę młodego kierowcy.

  Ograniczenie prędkości
  W zależności od stanu w USA obowiązuje następujące ograniczenie prędkości:

  • 25 70 km/h (15 45 mph) w terenie zabudowanym
  • 80 120 km/h (50 75 mph) poza obszarem zabudowanym
  • 90 130 (55 80 mph) na autostradach

  Przepisy ruchu drogowego
  W USA w poszczególnych stanach mogą różnić się przepisy ruchu drogowego. Na szczególną uwagę w ruchu ulicznym zasługują autobusy szkolne, jeśli się zatrzymają, nie mogą być wyprzedzane.

  Paliwo
  Należy uwzględnić, iż w Stanach Zjednoczonych sposób tankowania różni się od naszego w Polsce, tzn. przed napełnieniem zbiornika, trzeba najpierw opłacić za paliwo w kasie lub w automatcie za pomocą karty kredytowej.

  Opłaty
  W Stanach Zjednoczonych jest wiele dróg płatnych. Zwłaszcza na wschodzie i w Kalifornii płaci się za przejazd na tzw. tollways i turnpickes oraz za przejazd mostami czy tunelami, które są finansowane ze środków prywatnych. Na przykład za przekroczenie mostu Golden Gate w San Francisco w kierunku centrum opłaca się 5 Dolarów. W Stanach Zjednoczonych istnieje metoda dróg równoległych, co oznacza, że opłaty (value pricing) uiszcza się tylko przejeżdżając na jednej z nich. Opłata pobierana jest w samochodach, w których podróżuje tylko jedna osoba, natomiast pojazdy z dwoma osobami lub więcej są zwolnione z opłaty.

  Parkowanie
  Przed centrami handlowymi, restauracjami i sklepami można zaparkować samochód bezpłatnie w oznaczonych miejscach. W dzielnicach mieszkaniowych parkuje się auto zwykle przed posiadłością, rzadziej na poboczu ulicy. Ponadto w centrum miast parkowanie samochodu jest dozwolone wszędzie tam, gdzie nie ma znaków drogowych wskazujących na zakaz. W niektórych oddcinkach wprowadzono zegary lub oznakowanie krawężnika z ograniczonym czasem parkowania. Kolor czerwony oznacza całkowity zakas parkowania, żółty/czarny - wskazuje na strefę ładowania, biały - 5 minut dozwolone w czasie godzin otwarcia sklepu a zielony 10 minut. Kolor niebieski - parking przeznaczony jest dla osób niepełnosprawnych. Przed hydrantem, przystankiem autobusowym i zjazdem parkowanie jest zabronione.

  Ubezpieczenie

  Informacje ogólne
  W cenie Auto Europe wliczone jest ubezpieczenie od pożaru oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Każda oferta wynajmu samochodu w USA zawiera ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w razie kolizji lub kradzieży samochodu. Szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczeń znajdziesz na voucherze.

  Ograniczenia

  Informacje ogólne
  W przypadku podróży poza granicę USA należy uzyskać potwierdzenie ze strony Auto Europe.

  Podróż do innych krajów
  W przypadku podróży samochodem z USA do Alaski, Kanady czy Meksyku skontaktuj się z nami pod bezpłatnym numerem infolinii (00)800 1124 891.

  Wynajem samochodów w jedną stronę
  Wynajem samochodu w jedną stronę na terenie Stanów Zjednoczonych jest możliwy, jednak mogą wystąpić dodatkowe opłaty. Międzynarodowy wynajem samochodu w jedną stronę z USA nie jest dozwolony.

   


  Wybierz kraj zamieszkania
  close