Proszę wybierz kraj zamieszkania
Polska
Język  
Trwa wyszukiwanie najlepszych ofert w wybranej lokalizacji: .
Warto poczekać chwilę na nasze oferty
Wyszukiwarka samochodów

 • Bezpłatna anulacja i zmiana rezerwacji

  Swobodność do 48 godzin przed odbiorem
 • Brak opłat za transakcje kartą kredytową

  Transparentność ofert & gwarancja najniższych cen
 • Usługa wynajmu samochodów od 60 lat

  Partner renomowanych wypożyczalni samochodów na całym świecie
  • Punkt odbioru:
   Proszę wpisz kilka pierwszych liter miejsca wynajmu i wybierz jedno z proponowanych.
  • Punkt odbioru:
   Miejsce wynajmu nie zostało znalezione. Proszę podaj nazwę miasta lub kod lotniska, aby zobaczyć dostępne punkty wynajmu.
  • Punkt odbioru:
   Proszę podaj punkt odbioru.
  • Punkt zwrotu:
   Proszę podaj punkt zwrotu.
  • Data:
   Termin zwrotu powinien być później niż termin odbioru.
  • Podróż do Europy Wschodniej:
   Jeśli zamierzasz podróżować samochodem do krajów Europy Wschodniej, zadzwoń do nas pod numer infolinii +48222639537.
  • Brak pasujących wypożyczalni do wybranego miejsca odbioru i zwrotu. Wybierz proszę inną lokalizację odbioru lub zwrotu samochodu.
  • Wiek kierowcy:
   Podaj wiek kierowcy
  Auto Europe partnerskie wypożyczalnie samochodów: Hertz, Avis, Dollar, Budget, Enterprise, National, Europcar, Buchbinder, Peugeot
  NIEMCY

  Informacje drogowe Niemcy

  Przepisy drogowe | Ubezpieczenie | Ograniczenia

  Przepisy drogowe Niemcy

  Informacje ogólne
  Niemcy posiadają bardzo dobrze rozbudowaną sieć drogową. Autostrady oznaczone są niebieskimi tablicami z literą „A” wraz z liczbą. Autostrady o numerach nieparzystych są połączeniem pomiędzy kierunkiem północ i południe, natomiast liczby parzyste przebiegają w kierunku wschód - zachód. Dwucyfrowe oznakowanie dotyczy autostrad regionalnych, trzycyfrowe wskazuje na autostrady regionalne lub obwodnice miast.

  Warunki i wymogi wynajmu
  Wypożyczalnie samochodów w Niemczech dopuszczają minimalny wiek kierowcy 21 lat. (Wymogi co do wieku mogą się różnić w zależności od kategorii samochodu). Ponadto kierowca powinien posiadać ważne prawo jazdy od minimum 1 roku. Kierowcy w wieku poniżej 25 lat ponoszą w niektórych wypożyczalniach opłatę młodego kierowcy. Dzieci w wieku do 12 lat i poniżej 150 cm wzrostu powinny podróżować w dostosowanym foteliku dziecięcym.

  Ograniczenie prędkości
  W Niemczech obowiązuje następujące ograniczenie prędkości:

  • 50 km/h w terenie zabudowanym
  • 100 km/h na drogach poza obszarem zabudowanym
  • Zaleca się nie przekraczać prędkości powyżej 130 km/h na autostradach

  Przepisy ruchu drogowego
  W Niemczech obowiązuje ruch prawostronny. W okresie od 1 listopada do 31 marca zaleca się wyposażenie samochodu w opony zimowe, jeśli warunki pogodowe wymagają ich użycia. Za brak opon zimowych policja może ukarać kierowcę mandatem.

  Paliwo
  Stacje benzynowe w Niemczech otwarte są zwykle w godzinach od 08:00 do 20:00. Niektóre stacje benzynowe w okolicach większych miast otwarte są całodobowo.

  Opłaty
  Korzystanie z autostrad dla samochodów osobowych jest bezpłatne. Częściowo wprowadzono opłaty dla samochodów ciężarowych powyżej 12 ton oraz za przejazd tunelem łączącym Lubeck i Travemunde.

  Parkowanie
  W większości niemieckich miast wprowadzono w okolicach centrum strefy parkowania. Do oznaczonych parkomatów należy wrzucić monety, wykupić bilet i umieścić za szybą w samochodzie. W niektórych strefach parkingi płatne są tylko w dni robocze. W pobliżu centrów handlowych można parkować bezpłatnie, ale zwykle na czas ograniczony. W okolicy dworców kolejowych np. w BerlinieMonachium czy Hamburgu można znaleźć darmowe parkingi „Park and Ride”.

  Ubezpieczenie

  Informacje ogólne
  W zależności od kraju, w którym odbywa się wynajem samochodu mogą różnić się warunki wynajmu i ubezpieczenia. W cenie Auto Europe wliczone jest ubezpieczenie od pożaru oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dodatkowo każda oferta wynajmu auta w Niemczech zawiera ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w razie kolizji lub kradzieży samochodu. Szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczeń znajdziesz na voucherze.

  Ograniczenia

  Informacje ogólne
  W przypadku podróży poza granicę Niemiec należy uzyskać potwierdzenie ze strony Auto Europe. Generalnie podróż do krajów Europy Zachodniej jest dozwolona. Ograniczenia dotyczą tylko niektórych kategorii np. samochdów luksusowych oraz do krajów Europy Wschodniej.

  Podróż do innych krajów
  W przypadku podróży samochodem z Niemiec do krajów Europy Wschodniej skontaktuj się z nami pod bezpłatnym numerem infolinii (00)800 1124 891.

  Wynajem samochodów w jedną stronę
  Wynajem samochodu w jedną stronę na terenie Niemiec jest możliwy, jednak mogą wystąpić dodatkowe opłaty. Międzynarodowy wynajem samochodu w jedną stronę z Niemiec, jeśli jest możliwy, to wyłącznie za dodatkową opłatą.

   


  Wybierz kraj zamieszkania
  close