Proszę wybierz kraj zamieszkania
Polska
Język  
Trwa wyszukiwanie najlepszych ofert w wybranej lokalizacji: .
Warto poczekać chwilę na nasze oferty
Wyszukiwarka samochodów

 • Bezpłatna anulacja i zmiana rezerwacji

  Swobodność do 48 godzin przed odbiorem
 • Brak opłat za transakcje kartą kredytową

  Transparentność ofert & gwarancja najniższych cen
 • Usługa wynajmu samochodów od 60 lat

  Partner renomowanych wypożyczalni samochodów na całym świecie
  • Punkt odbioru:
   Proszę wpisz kilka pierwszych liter miejsca wynajmu i wybierz jedno z proponowanych.
  • Punkt odbioru:
   Miejsce wynajmu nie zostało znalezione. Proszę podaj nazwę miasta lub kod lotniska, aby zobaczyć dostępne punkty wynajmu.
  • Punkt odbioru:
   Proszę podaj punkt odbioru.
  • Punkt zwrotu:
   Proszę podaj punkt zwrotu.
  • Data:
   Termin zwrotu powinien być później niż termin odbioru.
  • Podróż do Europy Wschodniej:
   Jeśli zamierzasz podróżować samochodem do krajów Europy Wschodniej, zadzwoń do nas pod numer infolinii +48222639537.
  • Brak pasujących wypożyczalni do wybranego miejsca odbioru i zwrotu. Wybierz proszę inną lokalizację odbioru lub zwrotu samochodu.
  • Wiek kierowcy:
   Podaj wiek kierowcy
  Auto Europe partnerskie wypożyczalnie samochodów: Hertz, Avis, Dollar, Budget, Enterprise, National, Europcar, Buchbinder, Peugeot
  IRLANDIA

  Informacje drogowe Irlandia

  Przepisy drogowe | Ubezpieczenie | Ograniczenia

  Przepisy drogowe Irlandia

  Informacje ogólne

  Irlandia posiada dobrze rozwiniętą sieć drogową. Drogi główne oznaczone zieloną tablicą z białymi literami i cyframi. Autostrady oznaczone są niebieską tablicą z białymi literami i cyframi. Drogowskazy z podaną odległością są oznakowane w języku irlandzkim i języku angielskim.

  Warunki i wymogi wynajmu

  Wypożyczalnie samochodów w Irlandii dopuszczają minimalny wiek kierowcy 25 lat oraz maksymalny wiek do 79 lat. (Wymagania wiekowe mogą się różnić w zależności od kategorii samochodu). Ponadto kierowca powinien posiadać ważne prawo jazdy od minimum 1 roku, w niektórych wypożyczalniach od minimum 2 lat. Dzieci w wieku do 12 lat i o wzroście do 135 cm powinny być przewożone w dostosowanym foteliku dziecięcym i nie mogą podróżować na przednim siedzeniu samochodu.

  Ograniczenie prędkości

  W Irlandii obowiązuje następujące ograniczenie prędkości:  

  • 45 km/h w terenie zabudowanym
  • 95 km/h na drogach poza obszarem zabudowanym
  • 110 km/h na autostradach

  Przepisy ruchu drogowego

  W Irlandii obowiązuje ruch lewostronny. Na skrzyżowaniach bez świateł pierwszeństwo mają kierowcy z lewej strony. Na rondzie pierwszeństwo mają nadjeżdżający z prawej strony.

  Paliwo

  Stacje benzynowe w Irlandii otwarte są w godzinach od 07:00 do 19:00. W okolicach większych miast np. w Cork i Dublin niektóre stacje paliw czynne są całą dobę. Używanie świateł mijania w nocy jest obowiązkowe, natomiast w dzień tylko w ograniczonej widoczności spowodowanej warunkami atmosferycznymi.

  Opłaty

  Na terenie Irlandii pobierane są opłaty na odcinku autostrad międzymiastowych oraz na autostradzie M50 w Dublinie. Za przejazd tunelem drogowym (Dublin Port Tunnel) uiszcza się również opłaty po wyjeździe z tunelu.

  Parkowanie

  Parkowanie w Irlandii jest z reguły płatne. System „Pay and Display” przestrzega prawidłowe parkowanie, tzn. po wrzuceniu monety do parkomatu pojawi się na ekranie czas parkowania. Po przyciśnięciu zielonego przycisku zostaje wydrukowany bilet parkingowy, który należy umieścić za przednią szybą samochodu. Parkometry działają w dni powszednie od 07:00 do 19:00. Koszt parkowania wynosi około 2 Euro za godzinę.

  Ubezpieczenie

  Informacje ogólne
  W zależności od kraju, w którym odbywa się wynajem samochodu mogą różnić się warunki wynajmu i ubezpieczenia. W cenie Auto Europe wliczone jest ubezpieczenie od pożaru oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dodatkowo każda oferta wynajmu auta w Irlandii zawiera ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w razie kolizji lub kradzieży samochodu. Szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczeń znajdziesz na voucherze.

  Ograniczenia

  Informacje ogólne
  W przypadku podróży poza granicę kraju należy uzyskać potwierdzenie w Auto Europe w chwili dokonywania rezerwacji. Generalnie podróż do Irlandii Północnej jest dozwolona. Ograniczenia dotyczą tylko niektórych kategorii np. samochdów luksusowych.

  Podróż do innych krajów
  W przypadku podróży samochodem do krajów Europy Wschodniej skontaktuj się z nami pod bezpłatnym numerem infolinii (00)800 1124 891.

  Wynajem samochodów w jedną stronę
  Wynajem samochodu w jedną stronę na terenie Irlandii jest możliwy, jednak mogą wystąpić dodatkowe opłaty. Międzynarodowy wynajem samochodu w jedną stronę z Irlandii jest możliwy wyłącznie do Irlandii Północnej.

   


  Wybierz kraj zamieszkania
  close