Proszę wybierz kraj zamieszkania
Polska
Język  
Trwa wyszukiwanie najlepszych ofert w wybranej lokalizacji: .
Warto poczekać chwilę na nasze oferty
Wyszukiwarka samochodów

 • Bezpłatna anulacja i zmiana rezerwacji

  Swobodność do 48 godzin przed odbiorem
 • Brak opłat za transakcje kartą kredytową

  Transparentność ofert & gwarancja najniższych cen
 • Usługa wynajmu samochodów od 60 lat

  Partner renomowanych wypożyczalni samochodów na całym świecie
  • Punkt odbioru:
   Proszę wpisz kilka pierwszych liter miejsca wynajmu i wybierz jedno z proponowanych.
  • Punkt odbioru:
   Miejsce wynajmu nie zostało znalezione. Proszę podaj nazwę miasta lub kod lotniska, aby zobaczyć dostępne punkty wynajmu.
  • Punkt odbioru:
   Proszę podaj punkt odbioru.
  • Punkt zwrotu:
   Proszę podaj punkt zwrotu.
  • Data:
   Termin zwrotu powinien być później niż termin odbioru.
  • Podróż do Europy Wschodniej:
   Jeśli zamierzasz podróżować samochodem do krajów Europy Wschodniej, zadzwoń do nas pod numer infolinii +48222639537.
  • Brak pasujących wypożyczalni do wybranego miejsca odbioru i zwrotu. Wybierz proszę inną lokalizację odbioru lub zwrotu samochodu.
  • Wiek kierowcy:
   Podaj wiek kierowcy
  Auto Europe partnerskie wypożyczalnie samochodów: Hertz, Avis, Dollar, Budget, Enterprise, National, Europcar, Buchbinder, Peugeot
  HOLANDIA

  Informacje drogowe Holandia

  Przepisy drogowe | Ubezpieczenie | Ograniczenia

  Przepisy drogowe Holandia

  Informacje ogólne
  Sieć drogowa Holandii jest dobrze rozwinięta. Autostrady międzynarodowe oznakowane są na zielono literą E, autostrady krajowe na czerwono literą A, natomiast pozostałe główne drogi na żółto literą N. Większość dróg szybkiego ruchu jest bardzo dobrze utrzymana i wyposażona w bezpieczne nawierzchnie, co umożliwia pewną jazdę bez względu na warunki pogodowe.

  Warunki i wymogi wynajmu
  W wypożyczalniach samochodów w Holandii dopuszczalny minimalny wiek kierowcy wynosi 21 lat. (Wymagania wiekowe mogą się różnić w zależności od kategorii samochodu). Ponadto kierowca powinien posiadać ważne prawo jazdy od minimum 1 roku. Kierowcy poniżej 25 lat ponoszą z reguły opłatę młodego kierowcy w chwili odbioru samochodu. Dzieci w wieku do 12 lat i o wzroście do 135 cm powinny być przewożone w dostosowanym foteliku dziecięcym i nie mogą podróżować na przednim siedzeniu samochodu.

  Ograniczenie prędkości
  W Holandii obowiązuje następujące ograniczenie prędkości:

  • 50 km/h w terenie zabudowanym
  • 80 km/h na drogach poza obszarem zabudowanym
  • 120 km/h na autostradach

  Przepisy ruchu drogowego
  W Holandii obowiązuje ruch prawostronny. Samochód poruszający się po drogach Holandii powinien być wyposażony w trójkąt ostrzegawczy, opony z minimalną głębokością bieżnika 1,6 mm, a także w gaśnicę, zapasowy komplet żarówek i apteczkę.

  Paliwo
  Stacje benzynowe w Holandii otwarte są zwykle całodobowo i znajdują się w pobliżu autostrad i głównych dróg. Większość stacji akceptuje płatności kartą kredytową.

  Opłaty
  Przejazd autostradą w Holandii jest bezpłatny. Opłaty pobierane są tylko za przejazd tunelami Kil (N217 s Gravendeel - Dordrecht) i Westerschelde (łączący wyspę Zeeland z lądem na trasie Baarland - Terneuzen).

  Parkowanie
  W Holandii miejsca przeznaczone na parkowanie są specjalnie oznakowane. Parkingi są zwykle płatne. Parkingi nie wymagające opłat lub za korzystną cenę znajdują się w pobliżu dworców kolejowych i stacji metra, np. w Amsterdamie, takie miejsca rozpoznasz po oznaczeniu P+R (Park + Ride).

  Ubezpieczenie

  Informacje ogólne
  W zależności od kraju, w którym odbywa się wynajem samochodu mogą różnić się warunki wynajmu i ubezpieczenia. W cenie Auto Europe wliczone jest ubezpieczenie od pożaru oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dodatkowo każda oferta wynajmu auta w Holandii zawiera ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w razie kolizji lub kradzieży samochodu. Szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczeń znajdziesz na voucherze.

  Ograniczenia

  Informacje ogólne
  W przypadku podróży poza granicę kraju należy uzyskać potwierdzenie w Auto Europe w chwili dokonywania rezerwacji. Generalnie podróż do krajów Europy Zachodniej jest dozwolona. Ograniczenia dotyczą tylko niektórych kategorii np. samochdów luksusowych.

  Podróż do innych krajów
  W przypadku podróży samochodem do krajów Europy Wschodniej skontaktuj się z nami pod bezpłatnym numerem infolinii (00)800 1124 891.

  Wynajem samochodów w jedną stronę
  Wynajem samochodu w jedną stronę na terenie Holandii jest możliwy, jednak mogą wystąpić dodatkowe opłaty. Międzynarodowy wynajem samochodu w jedną stronę z Holandii, jeśli taki jest możliwy, to wyłącznie za dodatkową opłatą.

   


  Wybierz kraj zamieszkania
  close