Proszę wybierz kraj zamieszkania
Polska
Język  
Trwa wyszukiwanie najlepszych ofert w wybranej lokalizacji: .
Warto poczekać chwilę na nasze oferty
Wyszukiwarka samochodów

 • Bezpłatna anulacja i zmiana rezerwacji

  Swobodność do 48 godzin przed odbiorem
 • Brak opłat za transakcje kartą kredytową

  Transparentność ofert & gwarancja najniższych cen
 • Usługa wynajmu samochodów od 60 lat

  Partner renomowanych wypożyczalni samochodów na całym świecie
  • Punkt odbioru:
   Proszę wpisz kilka pierwszych liter miejsca wynajmu i wybierz jedno z proponowanych.
  • Punkt odbioru:
   Miejsce wynajmu nie zostało znalezione. Proszę podaj nazwę miasta lub kod lotniska, aby zobaczyć dostępne punkty wynajmu.
  • Punkt odbioru:
   Proszę podaj punkt odbioru.
  • Punkt zwrotu:
   Proszę podaj punkt zwrotu.
  • Data:
   Termin zwrotu powinien być później niż termin odbioru.
  • Podróż do Europy Wschodniej:
   Jeśli zamierzasz podróżować samochodem do krajów Europy Wschodniej, zadzwoń do nas pod numer infolinii +48222639537.
  • Brak pasujących wypożyczalni do wybranego miejsca odbioru i zwrotu. Wybierz proszę inną lokalizację odbioru lub zwrotu samochodu.
  • Wiek kierowcy:
   Podaj wiek kierowcy
  Auto Europe partnerskie wypożyczalnie samochodów: Hertz, Avis, Dollar, Budget, Enterprise, National, Europcar, Buchbinder, Peugeot
  GRECJA

  Informacje drogowe Grecja

  Przepisy drogowe | Ubezpieczenie | Ograniczenia

  Przepisy drogowe Grecja

  Informacje ogólne
  Grecja posiada dobrze rozbudowaną sieć drogową. Do głównych autostrad zalicza się Odos Ethnikos 1 łącząca Ateny z Thessalonikami. Druga co do wielkości autostrada łączy Ateny z Koryntem, która na Peloponezie rozgałęzia się do Patras (Korynt) i Tripoli w centrum półwyspu. Większość dróg głównych posiada zwykle dwa pasy ruchu, po jednym w każdą stronę i składa się z nawierzchni utwardzonej. Drogi wiejskie szczególnie na wyspach są częściowo nieutwardzone.

  Warunki i wymogi wynajmu
  Wypożyczalnie samochodów w Grecji dopuszczają minimalny wiek kierowcy 21 lat. (Wymogi co do wieku mogą się różnić w zależności od kategorii samochodu). Ponadto kierowca powinien posiadać ważne prawo jazdy od minimum 1 roku. Kierowcy poniżej 25 lat ponoszą zwykle opłatę młodego kierowcy. Niektóre wypożyczalnie zastrzegają maksymalny wiek kierowcy do 70 lat. Dzieci w wieku powyżej 3 lat o wzroście do 1.50 m nie mogą podróżować na przednim siedzeniu pojazdu. Dzieci w wieku poniżej 3 lat powinny być przewożone w dostosowanym foteliku dziecięcym.

  Ograniczenie prędkości
  W Grecji obowiązuje następujące ograniczenie prędkości:

  • 50 km/h w terenie zabudowanym
  • 90 km/h na drogach poza obszarem zabudowanym
  • 120 km/h na autostradach

  Przepisy ruchu drogowego
  W Grecji obowiązuje ruch prawostronny. Używanie świateł mijania w nocy jest obowiązkowe, w dzień tylko w przypadku ograniczonej widoczności z powodu warunków atmosferycznych.

  Paliwo
  Generalnie stacje benzynowe w Grecji otwarte są zwykle w godzinach od 07:00 do 19:00. Benzyna bezołowiowa jest dostępna na terenie całego kraju.

  Opłaty
  Przejazd autostradami w Grecji jest płatny. Opłaty pobierane są w zależności od odcinka drogi i kategorii pojazdu.

  Parkowanie
  Najlepszą możliwością do zaparkowania samochodu jest parking hotelowy. W Atenach ze względu na wysokie zanieczyszczenie powietrza wprowadzono ograniczenie parkowania z wyjątkiem miejsc z zainstalowanymi parkomatami. W centrum Aten przestrzegany jest zakaz ruchu samochodów tj. jeden dzień dla pojazdów z rejestracją parzystą, drugi - dla z nieparzystą. Ograniczenie to obowiązuje od poniedziałku do czwartku w godz. 7 - 20 i w piątki w godz. 7 - 15.

  Ubezpieczenie

  Informacje ogólne
  W zależności od kraju, w którym odbywa się wynajem samochodu mogą różnić się warunki wynajmu i ubezpieczenia. W cenie Auto Europe wliczone jest ubezpieczenie od pożaru oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dodatkowo każda oferta wynajmu auta w Grecji zawiera ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w razie kolizji lub kradzieży samochodu. Szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczeń znajdziesz na voucherze.

  Ograniczenia

  Informacje ogólne
  W przypadku podróży poza granicę kraju należy uzyskać potwierdzenie ze strony Auto Europe i firmy wynajmującej. Podróż samochodem promem na inne wyspy greckie bez potwierdzenia na voucherze Auto Europe nie jest dozwolona.

  Podróż do innych krajów
  W przypadku podróży samochodem do krajów Europy Wschodniej skontaktuj się z nami pod bezpłatnym numerem infolinii (00)800 1124 891.

  Wynajem samochodów w jedną stronę
  Wynajem samochodu w jedną stronę na terenie Grecji jest możliwy. W tym przypadku mogą wystąpić dodatkowe opłaty i ograniczenia co do minimalnego okresu wynajmu. Międzynarodowy wynajem samochodu w jedną stronę z Grecji nie jest możliwy.

   


  Wybierz kraj zamieszkania
  close