Proszę wybierz kraj zamieszkania
Polska
Język  
Trwa wyszukiwanie najlepszych ofert w wybranej lokalizacji: .
Warto poczekać chwilę na nasze oferty
Wyszukiwarka samochodów

 • Bezpłatna anulacja i zmiana rezerwacji

  Swobodność do 48 godzin przed odbiorem
 • Brak opłat za transakcje kartą kredytową

  Transparentność ofert & gwarancja najniższych cen
 • Usługa wynajmu samochodów od 60 lat

  Partner renomowanych wypożyczalni samochodów na całym świecie
  • Punkt odbioru:
   Proszę wpisz kilka pierwszych liter miejsca wynajmu i wybierz jedno z proponowanych.
  • Punkt odbioru:
   Miejsce wynajmu nie zostało znalezione. Proszę podaj nazwę miasta lub kod lotniska, aby zobaczyć dostępne punkty wynajmu.
  • Punkt odbioru:
   Proszę podaj punkt odbioru.
  • Punkt zwrotu:
   Proszę podaj punkt zwrotu.
  • Data:
   Termin zwrotu powinien być później niż termin odbioru.
  • Podróż do Europy Wschodniej:
   Jeśli zamierzasz podróżować samochodem do krajów Europy Wschodniej, zadzwoń do nas pod numer infolinii +48222639537.
  • Brak pasujących wypożyczalni do wybranego miejsca odbioru i zwrotu. Wybierz proszę inną lokalizację odbioru lub zwrotu samochodu.
  • Wiek kierowcy:
   Podaj wiek kierowcy
  Auto Europe partnerskie wypożyczalnie samochodów: Hertz, Avis, Dollar, Budget, Enterprise, National, Europcar, Buchbinder, Peugeot
  FRANCJA

  Informacje drogowe Francja

  Przepisy drogowe | Ubezpieczenie | Ograniczenia

  Przepisy drogowe Francja

  Informacje ogólne
  Ze względu na dobrze rozbudowaną sieć drogową podróżowanie wypożyczonym samochodem po Francji jest bardzo przyjemne. Długość autostrad i dróg ekspresowych we Francji wynosi ok. 12.000 km. Przejazd na autostradzie tzw. "autoroutes a peage" jest płatny. Ten rodzaj autostrad został opracowany w latach 60-tych, po tym jak rząd francuski unzał, że krajowy standard autostrad nie odpowiada normie krajów sąsiednich. Do dziś autostrady te są zarządzane i utrzymywane przez prywatnych operatorów na zasadzie koncesji. We Francji istnieje także sieć dróg ekspresowych, które oznaczone są na mapach literą "N" z numerem trasy lub "RN" (Route Nationale). Za utrzymanie dróg samorządowych tzw. "Routes Departementales" oznaczonych literą "D"odpowiedzialne są lokalne władze samorządowe. W okresie od końca lipca do początku sierpnia i od końca sierpnia do początku września trwają we Francji ferie. W tym czasie panuje na drogach duży ruch drogowy.

  Warunki i wymogi wynajmu
  Aby móc wynająć samochód we Francji, kierowca powinien być w wieku minimum 21 lat. (Wymogi co do wieku mogą się różnić w zależności od kategorii samochodu). Ponadto kierowca powinien posiadać ważne prawo jazdy od minimum 1 roku. Kierowca oraz pasażerowie samochodu powinni obowiązkowo zapiąć pasy. Dzieci do 10 roku życia nie mogą podróżować na przednim fotelu samochodu. Dla dzieci do 12 roku życia obowiązuje podróż z fotelikiem. Od 1 lipca 2012 roku każdy samochód poruszający się na drogach Francji powinien być wyposażony w alkomat. Obowiązek ten dotyczy także turystów.

  Ograniczenie prędkości
  We Francji obowiązuje następujące ograniczenie prędkości:

  • 50 km/h w terenie zabudowanym
  • 90 - 100 km/h poza obszarem zabudowanym
  • 110 - 130 km/h na autostradach

  Przepisy ruchu drogowego
  We Francji obowiązuje prawostronny ruch uliczny. W przypadku naruszenia przepisów ruchu drogowego kierowca zostaje ukarany mandatem, który opłaca się bezpośrednio na miejscu lub w formie czeku.

  Paliwo
  W większości miast stacje benzynowe otwarte są 24 godziny na dobę. Często koszt benzyny przy stacjach benzynowych w pobliżu autostrady jest znacznie droższy niż w obszarach wiejskich.

  Opłaty
  We Francji przejazd autostradą "autoroutr peage" jest płatny. Ten rodzaj autostrad oznakowany jest literą "A" i kolorem niebieskim.

  Parkowanie
  W większości miejscowości turystycznych we Francji płaci się za parkowanie w automatach, a kwity należy umiejscowić za szybą w widocznym miejscu dla osoby kontrolującej. W niektórych miejscach, głównie w centralnych punktach miast, można parkować przez 1,5 godziny, zwykle taka strefa oznaczona jest niebieską linią lub na niebiesko pomalowanym krawężnikiem. Parkowanie jest zabronione przy krawężnikach pomalowanych na żółto lub tam, gdzie na asfalcie jest namalowana żółta zygzakowata linia.

  Ubezpieczenie

  Informacje ogólne
  Warunki ubezpieczenia różnią się w zależności od kraju, w którym zostaje wynajęty samochód. Generalnie w cenie wynajmu samochodu w Auto Europe zawarte jest ubezpieczenie w razie pożaru i ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w razie kolizji lub kradzieży samochodu. Szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczenia znajdziesz na voucherze.

  Ograniczenia

  Informacje ogólne
  W większości przypadków podróż samochodem poza granicę Francji do krajów Europy Zachodniej jest dozwolona, jednak mogą wystąpić ograniczenia w zależności od kategorii samochodu. Zakaz wyjazdu za granicę Francji może dotyczyć na przykład samochodów luksusowych oraz podróży do krajów Europy Wschodniej. Proszę upewnić się, że planowana trasa wypożyczonym samochodem jest dozwolona.

  Podróż do innych krajów
  W przypadku podróży samochodem do krajów Europy Wschodniej mogą wystąpić ograniczenia. W przypadku pytań skontaktuj się z nami pod bezpłatnym numerem infolinii (00)800 1124 891.

  Wynajem samochodów w jedną stronę
  Wynajem samochodu w jedną stronę na terenie Francji jest możliwy. W tym przypadku mogą wystąpić dodatkowe opłaty. Wynajem auta w międzynarodową jedną stronę, jeśli jest możliwy, to wyłącznie za dodatkową opłatą.


  Wybierz kraj zamieszkania
  close