Proszę wybierz kraj zamieszkania
Polska
Język  
Trwa wyszukiwanie najlepszych ofert w wybranej lokalizacji: .
Warto poczekać chwilę na nasze oferty
Wyszukiwarka samochodów

 • Bezpłatna anulacja i zmiana rezerwacji

  Swobodność do 48 godzin przed odbiorem
 • Brak opłat za transakcje kartą kredytową

  Transparentność ofert & gwarancja najniższych cen
 • Usługa wynajmu samochodów od 60 lat

  Partner renomowanych wypożyczalni samochodów na całym świecie
  • Punkt odbioru:
   Proszę wpisz kilka pierwszych liter miejsca wynajmu i wybierz jedno z proponowanych.
  • Punkt odbioru:
   Miejsce wynajmu nie zostało znalezione. Proszę podaj nazwę miasta lub kod lotniska, aby zobaczyć dostępne punkty wynajmu.
  • Punkt odbioru:
   Proszę podaj punkt odbioru.
  • Punkt zwrotu:
   Proszę podaj punkt zwrotu.
  • Data:
   Termin zwrotu powinien być później niż termin odbioru.
  • Podróż do Europy Wschodniej:
   Jeśli zamierzasz podróżować samochodem do krajów Europy Wschodniej, zadzwoń do nas pod numer infolinii +48222639537.
  • Brak pasujących wypożyczalni do wybranego miejsca odbioru i zwrotu. Wybierz proszę inną lokalizację odbioru lub zwrotu samochodu.
  • Wiek kierowcy:
   Podaj wiek kierowcy
  Auto Europe partnerskie wypożyczalnie samochodów: Hertz, Avis, Dollar, Budget, Enterprise, National, Europcar, Buchbinder, Peugeot
  FINLANDIA

  Informacje drogowe Finlandia

  Przepisy drogowe | Ubezpieczenie | Ograniczenia

  Przepisy drogowe Finlandia

  Informacje ogólne
  Mimo słabej gęstości zaludnienia Finlandia posiada dobrze rozwiniętą sieć dróg. Z uwagi na poruszającą się zwierzynę leśną poza obszarami zabudowanymi należy zachować szczególną ostrożność w czasie jazdy samochodem. Takie odcinki trasy oznaczone są znakami ostrzegawczymi. Przez Finlandię przebiega 5 magistrali europejskich:

  E8 - z północy na południe, wzdłuż wschodniego wybrzeża z Tornio do Turku

  E12 - na południu z Vaasa do Helsinek

  E18 - na trasie: Aland - Turku - Vaalimaa (granica z Rosją)

  E63 - w centrum kraju, z Sodankyla (E75) do Kuopio i Turku (drogi numer 5 i 9)

  E75 - Utsjoki - Sodankyla - Kemi - Helsinki (droga numer 4)

  Warunki i wymogi wynajmu
  Wypożyczalnie samochodów w Finlandii dopuszczają minimalny wiek kierowcy 19 lat. (Wymogi co do wieku mogą się różnić w zależności od klasy samochodu). Kierowcy poniżej 25 lat ponoszą z reguły opłatę młodego kierowcy. Ponadto kierowca powinien posiadać ważne prawo jazdy od minimum 1 roku. Zapięcie pasów bezpieczeństwa jest obowiązkowe. Dzieci do 12 lat mogą podróżować wyłącznie w przystosowanym do wieku foteliku samochodowym. Dzieci do 3 lat nie wolno przewozić na przednim siedzeniu. W okresie od 1 grudnia do końca lutego samochód powinien być wyposażony w opony zimowe.

  Ograniczenie prędkości
  W Finlandii obowiązuje następujące ograniczenie prędkości:

  • 50 km/h w terenie zabudowanym
  • 100 km/h na drogach poza obszarem zabudowanym
  • 120 km/h na autostradach

  Przepisy ruchu drogowego
  W Finlandii obowiązuje ruch prawostronny. Tramwaje oraz samochody wjeżdżające na rondo mają zawsze pierwszeństwo wjazdu. Ponadto poza terenem zabudowanym należy włączyć światła nawet w ciągu dnia.

  Paliwo
  Generalnie stacje benzynowe w Finlandii otwarte są zwykle w godzinach od 07:00 - 21:00. Tylko przy dużych węzłach komunikacyjnych czynne są stacje benzynowe całodobowo. Większość stacji paliwowych akceptuje karty kredytowe.

  Opłaty
  Przejazd autostradą w Finlandii jest bezpłatny.

  Parkowanie
  W większości miast parkowanie jest płatne. Bilet parkowania można wykupić w odpowiednich parkomatach. W Helsinkach wprowadzono 3 strefy parkowania, które obowiązują od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 - 19:00. W soboty parkowanie jest płatne tylko w strefie 1.

  Ubezpieczenie

  Informacje ogólne
  W zależności od kraju, w którym odbywa się wynajem samochodu mogą różnić się warunki wynajmu i ubezpieczenia. W cenie Auto Europe wliczone jest ubezpieczenie od pożaru oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dodatkowo każda oferta wynajmu auta w Finlandii zawiera ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w razie kolizji lub kradzieży samochodu. Więcej informacji dotyczących ubezpieczeń znajdziesz na voucherze.

  Ograniczenia

  Informacje ogólne
  Podróż z Finlandii do krajów Europy Zachodniej jest zwykle dozwolona. Tylko w niektórych przypadkach mogą wystąpić ograniczenia dotyczące podróży poza granicę państwa, dotyczy to samochodów luksusowych. Jeśli zamierzasz jechać do krajów Europy Wschodniej, upewnij się, czy podróż wypożyczonym samochodem jest dozwolona.

  Podróż do innych krajów
  W przypadku podróży samochodem poza granicę państwa lub do krajów Europy Wschodniej skontaktuj się z nami pod bezpłatnym numerem infolinii (00)800 1124 891.

  Wynajem samochodów w jedną stronę
  Wynajem samochodu w jedną stronę na terenie Finlandii jest dozwolony. W tym przypadku mogą wystąpić dodatkowe opłaty i ograniczenia co do minimalnego okresu wynajmu. Międzynarodowy wynajem samochodu w jedną stronę jest zawsze płatny i nie wszystkie wypożyczalnie wyrażają na to zgodę.


  Wybierz kraj zamieszkania
  close