Proszę wybierz kraj zamieszkania
Polska
Język  
Trwa wyszukiwanie najlepszych ofert w wybranej lokalizacji: .
Warto poczekać chwilę na nasze oferty
Wyszukiwarka samochodów

 • Bezpłatna anulacja i zmiana rezerwacji

  Swobodność do 48 godzin przed odbiorem
 • Brak opłat za transakcje kartą kredytową

  Transparentność ofert & gwarancja najniższych cen
 • Usługa wynajmu samochodów od 60 lat

  Partner renomowanych wypożyczalni samochodów na całym świecie
  • Punkt odbioru:
   Proszę wpisz kilka pierwszych liter miejsca wynajmu i wybierz jedno z proponowanych.
  • Punkt odbioru:
   Miejsce wynajmu nie zostało znalezione. Proszę podaj nazwę miasta lub kod lotniska, aby zobaczyć dostępne punkty wynajmu.
  • Punkt odbioru:
   Proszę podaj punkt odbioru.
  • Punkt zwrotu:
   Proszę podaj punkt zwrotu.
  • Data:
   Termin zwrotu powinien być później niż termin odbioru.
  • Podróż do Europy Wschodniej:
   Jeśli zamierzasz podróżować samochodem do krajów Europy Wschodniej, zadzwoń do nas pod numer infolinii +48222639537.
  • Brak pasujących wypożyczalni do wybranego miejsca odbioru i zwrotu. Wybierz proszę inną lokalizację odbioru lub zwrotu samochodu.
  • Wiek kierowcy:
   Podaj wiek kierowcy
  Auto Europe partnerskie wypożyczalnie samochodów: Hertz, Avis, Dollar, Budget, Enterprise, National, Europcar, Buchbinder, Peugeot
  DANIA

  Informacje drogowe Dania

  Przepisy drogowe | Ubezpieczenie | Ograniczenia

  Przepisy drogowe Dania

  Informacje ogólne
  Dania posiada jedną z najlepszych sieci drogowych i autostrad na świecie. Autostrady umożliwiają sprawne przemieszczanie się między miastami i stanowią dobre połączenie transportu z państwami sąsiednimi. Dania posiada także gęstą sieć tunelów i mostów łączących wyspy duńskie. Przejazdy mostami i tunelami między wyspami są w przeciwieństwie do autostrad, płatne (Most Oeresund, Most Zelandia - Fionia).

  Warunki i wymogi wynajmu
  Zasadniczo wypożyczalnie samochodów w Danii dopuszczają minimalny wiek kierowcy 21 lat. (Wymagania co do wieku mogą się różnić w zależności od kategorii samochodu). Ponadto kierowca powinien posiadać ważne prawo jazdy od minimum 1 roku. Niektóre wypożyczalnie zastrzegają maksymalny wiek kierowcy do 80 lat. Kierowca i pasażerowie powinni zapiąć pasy bezpieczeństwa w czasie jazdy samochodem. Dla dzieci do 12 roku życia obowiązuje jazda w foteliku dopasowanym do wieku i wagi.

  Ograniczenie prędkości
  W Danii obowiązuje następujące ograniczenie prędkości:

  • 50 km/h w terenie zabudowanym
  • 80 km/h na drogach ekspresowych
  • 110 km/h na autostradach

  Przepisy ruchu drogowego
  W Danii obowiązuje ruch prawostronny. W ciągu dnia należy mieć włączone światła. Przy skręcie w prawo należy szczególnie uważać na rowerzystów, gdyż mają oni bezwzględne pierwszeństwo ruchu.

  Paliwo
  Stacje benzynowe w Danii otwarte są zwykle w godzinach od 08:00 - 20:00. Niektóre stacje w większych miastach otwarte są 24 godziny dobę.

  Opłaty
  W Danii przejazd autostradą jest bezpłatny. Należy jednak wspomnieć, że za przejazd mostem Oresund wnoszone są opłaty.

  Parkowanie
  Korzystając z parkingów bezpłanych należy ustawić krążek zegarowy, który można kupić na każdej stacji benzynowej. Krążek trzeba umieścić po wewnętrznej stronie przedniej szyby samochodu. Jeśli korzystasz z parkingów płatnych, należy wykupić bilet i umieścić go za szybą w samochodzie.

  Ubezpieczenie

  Informacje ogólne
  W zależności od kraju, w którym odbywa się wynajem samochodu mogą różnić się warunki wynajmu i ubezpieczenia. Generalnie w cenie Auto Europe wliczone jest ubezpieczenie w razie pożaru oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Dodatkowo każda oferta wynajmu auta w Danii zawiera ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w razie kolizji lub kradzieży samochodu. Szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczeń znajdziesz na voucherze.

  Ograniczenia

  Informacje ogólne
  Podróż do krajów Europy Zachodniej z Danii jest zwykle dozwolona. W niektórych przypadkach mogą wystąpić ograniczenia dotyczące podróży samochodem poza granicę państwa, dotyczy to na przykład samochodów luksusowych. W razie podróży do krajów Europy Wschodniej, upewnij się, czy wjazd wypożyczonym samochodem jest dozwolony.

  Podróż do innych krajów
  W przypadku podróży samochodem do krajów Europy Wschodniej skontaktuj się z nami pod bezpłatnym numerem infolinii (00)800 1124 891.

  Wynajem samochodów w jedną stronę
  Wynajem auta w jedną stronę na terenie Danii jest możliwy. W tym przypadku mogą wystąpić dodatkowe opłaty i ograniczenia co do minimalnego okresu wynajmu. Międzynarodowy wynajem samochodu w jedną stronę, jeśli jest możliwy, to tylko za dodatkową opłatą.

   


  Wybierz kraj zamieszkania
  close