Proszę wybierz kraj zamieszkania
Polska
Język  
Trwa wyszukiwanie najlepszych ofert w wybranej lokalizacji: .
Warto poczekać chwilę na nasze oferty
Wyszukiwarka samochodów

 • Bezpłatna anulacja i zmiana rezerwacji

  Swobodność do 48 godzin przed odbiorem
 • Brak opłat za transakcje kartą kredytową

  Transparentność ofert & gwarancja najniższych cen
 • Usługa wynajmu samochodów od 60 lat

  Partner renomowanych wypożyczalni samochodów na całym świecie
  • Punkt odbioru:
   Proszę wpisz kilka pierwszych liter miejsca wynajmu i wybierz jedno z proponowanych.
  • Punkt odbioru:
   Miejsce wynajmu nie zostało znalezione. Proszę podaj nazwę miasta lub kod lotniska, aby zobaczyć dostępne punkty wynajmu.
  • Punkt odbioru:
   Proszę podaj punkt odbioru.
  • Punkt zwrotu:
   Proszę podaj punkt zwrotu.
  • Data:
   Termin zwrotu powinien być później niż termin odbioru.
  • Podróż do Europy Wschodniej:
   Jeśli zamierzasz podróżować samochodem do krajów Europy Wschodniej, zadzwoń do nas pod numer infolinii +48222639537.
  • Brak pasujących wypożyczalni do wybranego miejsca odbioru i zwrotu. Wybierz proszę inną lokalizację odbioru lub zwrotu samochodu.
  • Wiek kierowcy:
   Podaj wiek kierowcy
  Auto Europe partnerskie wypożyczalnie samochodów: Hertz, Avis, Dollar, Budget, Enterprise, National, Europcar, Buchbinder, Peugeot
  CZECHY

  Informacje drogowe Czechy

  Przepisy drogowe | Ubezpieczenie | Ograniczenia

  Przepisy drogowe Czechy

  Informacje ogólne
  Długość dróg ekspresowych i autostrad w Czechach wynosi obecnie 1055 km, z czego 690 km stanowią autostrady. W Czechach przejazdy autostradami są płatne. Samochody poruszające się po autostradzie powinny być wyposażone w winietę. Według kodeksu drogowego Czech samochody w ruchu ulicznym powinny posiadać włączone światła całodobowo i przez cały rok.

  Warunki i wymogi wynajmu
  Wypożyczalnie samochodów w Czechach dopuszczają minimalny wiek kierowcy 21 lat. (Wymogi co do wieku mogą się różnić w zależności od klasy samochodu). Ponadto kierowca powinien posiadać ważne prawo jazdy od minimum 1 roku. Kierowcy poniżej 25 lat ponoszą z reguły opłatę młodego kierowcy. Niektóre wypożyczalnie zastrzegają maksymalny wiek kierowcy do 75 lat. Zapięcie pasów bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach jest obowiązkowe. Dzieci do 12 roku życia nie mogą podróżować na przednim siedzeniu w samochodzie.

  Ograniczenie prędkości
  W Czechach obowiązuje następujące ograniczenie prędkości:

  • 50 km/h w terenie zabudowanym
  • 90 km/h na drogach poza obszarem zabudowanym
  • 130 km/h na autostradach

  Przepisy ruchu drogowego
  W Czechach obowiązuje ruch prawostronny. Wyprzedzanie samochodów dozwolone jest po lewej stronie z wyjątkiem tramwajów, które należy wymijać po prawej stronie.

  Paliwo
  Generalnie stacje benzynowe w Czechach otwarte są całą dobę.

  Opłaty
  Przejazd autostradą w Czechach jest płatny. Rolę środka płatniczego spełniają tzw. winiety. Bezpłatne odcinki autostrad występują tylko w regionach dużych miast.

  Parkowanie
  W Czechach parkowanie jest płatne, opłatę uiszcza się w przeznaczonych parkomatach. Wybierając się do Pragi, najlepiej zatrzymać się na obrzeżach miasta i skorzystać z komunikacji miejskiej. Praga podzielona jest na trzy strefy parkowania: zieloną, pomarańczową i niebieską. W strefie zielonej parkować można do 6 godzin, w strefie pomarańczowej do 2 godzin, a w strefie niebieskiej mogą parkować tylko mieszkańcy Pragi i osoby legitymujące się specjalnymi kartami.

  Ubezpieczenie

  Informacje ogólne
  W zależności od kraju, w którym odbywa się wynajem samochodu mogą różnić się warunki dotyczące ubezpieczenia. W cenie Auto Europe wliczone jest ubezpieczenie od pożaru oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dodatkowo każda oferta wynajmu samochodu w Czechach zawiera ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w razie kolizji lub kradzieży samochodu. Więcej szczegółów dotyczących ubezpieczeń znajdziesz na voucherze.

  Ograniczenia

  Informacje ogólne
  Podróż z Czech do krajów Europy Zachodniej jest zwykle dozwolona. Tylko w niektórych przypadkach mogą wystąpić ograniczenia dotyczące podróży poza granicę kraju, dotyczy to samochodów luksusowych. Jeśli zamierzasz podróżować do krajów Europy Wschodniej, upewnij się, czy wjazd wynajętym samochodem jest dozwolony.

  Podróż do innych krajów
  W przypadku podróży samochodem poza granicę Czech lub do krajów Europy Wschodniej skontaktuj się z nami pod bezpłatnym numerem infolinii (00)800 1124 891.

  Wynajem samochodów w jedną stronę
  Wynajem samochodu w jedną stronę na terenie Czech jest możliwy tylko w niektórych punktach wynajmu. W tym przypadku mogą wystąpić dodatkowe opłaty i ograniczenia co do minimalnego okresu wynajmu. Międzynarodowy wynajem samochodu w jedną stronę jest płatny i nie zawsze możliwy.


  Wybierz kraj zamieszkania
  close