Proszę wybierz kraj zamieszkania
Polska
Język  
Trwa wyszukiwanie najlepszych ofert w wybranej lokalizacji: .
Warto poczekać chwilę na nasze oferty
Wyszukiwarka samochodów

 • Bezpłatna anulacja i zmiana rezerwacji

  Swobodność do 48 godzin przed odbiorem
 • Brak opłat za transakcje kartą kredytową

  Transparentność ofert & gwarancja najniższych cen
 • Usługa wynajmu samochodów od 60 lat

  Partner renomowanych wypożyczalni samochodów na całym świecie
  • Punkt odbioru:
   Proszę wpisz kilka pierwszych liter miejsca wynajmu i wybierz jedno z proponowanych.
  • Punkt odbioru:
   Miejsce wynajmu nie zostało znalezione. Proszę podaj nazwę miasta lub kod lotniska, aby zobaczyć dostępne punkty wynajmu.
  • Punkt odbioru:
   Proszę podaj punkt odbioru.
  • Punkt zwrotu:
   Proszę podaj punkt zwrotu.
  • Data:
   Termin zwrotu powinien być później niż termin odbioru.
  • Podróż do Europy Wschodniej:
   Jeśli zamierzasz podróżować samochodem do krajów Europy Wschodniej, zadzwoń do nas pod numer infolinii +48222639537.
  • Brak pasujących wypożyczalni do wybranego miejsca odbioru i zwrotu. Wybierz proszę inną lokalizację odbioru lub zwrotu samochodu.
  • Wiek kierowcy:
   Podaj wiek kierowcy
  Auto Europe partnerskie wypożyczalnie samochodów: Hertz, Avis, Dollar, Budget, Enterprise, National, Europcar, Buchbinder, Peugeot
  BUŁGARIA

  Informacje drogowe Bułgaria

  Przepisy drogowe | Ubezpieczenie | Ograniczenia

  Przepisy drogowe Bułgaria

  Informacje ogólne
  Bułgaria posiada dość gęstą sieć dróg co ułatwia podróżowanie po kraju. Łączna sieć dróg rozciąga się na odcinku 44.000 kilometrów. Ponadto istnieje projekt budowy sześciu autostrad, z których dwie główne A1 i A2 łączą stolicę Sofię z wybrzeżem Morza Czarnego.

  Warunki i wymogi wynajmu
  Wypożyczalnie samochodów w Bułgarii dopuszczają minimalny wiek kierowcy 20 lat. (Wymogi co do wieku mogą się różnić w zależności od kategorii samochodu). Ponadto kierowca powinien posiadać ważne prawo jazdy od minimum 1 roku. Kierowcy poniżej 25 lat ponoszą zwykle opłatę młodego kierowcy. Dzieci do 12 roku życia powinny podróżować w foteliku.

  Ograniczenie prędkości
  W Bułgarii obowiązuje następujące ograniczenie prędkości:

  • 50 km/h w terenie zabudowanym
  • 80 km/h na drogach poza obszarem zabudowanym
  • 120 km/h na autostradach

  Przepisy ruchu drogowego
  W Bułgarii obowiązuje ruch prawostronny. Piesi na pasach i tramwaje mają zawsze pierwszeństwo przejazdu.

  Paliwo
  Stacje benzynowe w Bułgarii otwarte są zwykle w godzinach od 06:00 - 22:00. Niektóre stacje w pobliżu stolicy - Sofii otwarte są całą dobę. Na większości stacji można płacić za tankowanie kartą kredytową, jednak warto zabrać gotówkę wybierając się w okolice oddalone od miast, ponieważ na małych stacjach może nie być terminala.

  Opłaty
  Przejazd autostradą w bułgarii jest płatny. Wjeżdżając na autostradę należy nakleić winietę na przedniej szybie samochodu. Winiety można kupić na przejściach granicznych przy wjeździe na teren Bułgarii.

  Parkowanie
  W centrum miast przeznaczone strefy do parkowania oznaczone są kolorem niebieskim. Aby móc zaparkować samochód nalezy najpierw wykupić bilet. Poza terenem zabudowanym parkowanie samochodu dozwolone jest w miejscach oznaczonych literą "P".

  Ubezpieczenie

  Informacje ogólne
  W zależności od kraju, w którym wynajmujesz samochód mogą różnić się warunki wynajmu i ubezpieczenia. Generalnie w cenie Auto Europe wliczone jest ubezpieczenie od pożaru oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Dodatkowo każda oferta wynajmu auta w Bułgarii zawiera ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w razie kolizji lub kradzieży samochodu. Szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczeń znajdziesz na voucherze.

  Ograniczenia

  Informacje ogólne
  W niektórych przypadkach mogą wystąpić ograniczenia dotyczące podróży samochodem poza granicę Bułgarii, dotyczy to na przykład samochodów luksusowych. W razie podróży do krajów Europy Wschodniej, upewnij się, czy wjazd wypożyczonym samochodem jest dozwolony.

  Podróż do innych krajów
  W przypadku podróży samochodem do krajów Europy Wschodniej mogą wystąpić dodatkowe opłaty i ograniczenia. Skontaktuj się z nami pod bezpłatnym numerem infolinii (00)800 1124 891 i poinformuj się przed wyjazdem.

  Wynajem samochodów w jedną stronę
  Wynajem samochodu w jedną stronę na terenie Bułgarii jest możliwy. W tym przypadku mogą wystąpić dodatkowe opłaty. Wynajem samochodu w jedną stronę pomiędzy Bułgarią i innym państwem, jeśli jest dozwolony, to zawsze występują dodatkowe opłaty.


  Wybierz kraj zamieszkania
  close