Proszę wybierz kraj zamieszkania
Polska
Język  
Trwa wyszukiwanie najlepszych ofert w wybranej lokalizacji: .
Warto poczekać chwilę na nasze oferty
Wyszukiwarka samochodów

 • Bezpłatna anulacja i zmiana rezerwacji

  Swobodność do 48 godzin przed odbiorem
 • Brak opłat za transakcje kartą kredytową

  Transparentność ofert & gwarancja najniższych cen
 • Usługa wynajmu samochodów od 60 lat

  Partner renomowanych wypożyczalni samochodów na całym świecie
  • Punkt odbioru:
   Proszę wpisz kilka pierwszych liter miejsca wynajmu i wybierz jedno z proponowanych.
  • Punkt odbioru:
   Miejsce wynajmu nie zostało znalezione. Proszę podaj nazwę miasta lub kod lotniska, aby zobaczyć dostępne punkty wynajmu.
  • Punkt odbioru:
   Proszę podaj punkt odbioru.
  • Punkt zwrotu:
   Proszę podaj punkt zwrotu.
  • Data:
   Termin zwrotu powinien być później niż termin odbioru.
  • Podróż do Europy Wschodniej:
   Jeśli zamierzasz podróżować samochodem do krajów Europy Wschodniej, zadzwoń do nas pod numer infolinii +48222639537.
  • Brak pasujących wypożyczalni do wybranego miejsca odbioru i zwrotu. Wybierz proszę inną lokalizację odbioru lub zwrotu samochodu.
  • Wiek kierowcy:
   Podaj wiek kierowcy
  Auto Europe partnerskie wypożyczalnie samochodów: Hertz, Avis, Dollar, Budget, Enterprise, National, Europcar, Buchbinder, Peugeot
  AUSTRIA

  Informacje drogowe Austria

  Przepisy drogowe | Ubezpieczenie | Ograniczenia

  Przepisy drogowe Austria

  Informacje ogólne
  Stan sieci drogowej w Austrii jest bardzo dobry. Autostrady oznaczone są literą "A" drogi ekspresowe literą "S". Jadąc autostradą w Austrii zobaczysz widoki Alp i poruszasz się wzdłuż Dunaju, jednej z najpiękniejszych tras w Europie. Austria jest często krajem tranzytowym, w szczególności dla tych, którzy podróżują na południe Europy. Dlatego ważne jest, by dobrze się przygotować przed podróżą, aby uniknąć niemiłych niespodzianek, bowiem w Austrii nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego karane jest wysokimi mandatami.

  Warunki i wymogi wynajmu
  Większość wypożyczalni samochodów w Austrii dopuszcza minimalny wiek kierowcy 18 lat. (Wymogi co do wieku mogą się różnić w zależności od kategorii samochodu). Ponadto kierowca powinien posiadać ważne prawo jazdy od minimum 1 roku. Kierowcy poniżej 25 lat ponoszą często opłatę młodego kierowcy. Wszyscy pasażerowie wraz z kierowcą powinni zapiąć pasy bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Dzieci do 14 roku życia powinny podróżować w foteliku tj. z podstawką. Ponadto samochód powinien być wyposażony obowiązkowo w apteczkę, trójkąt ostrzegawczy, kamizelkę odblaskową w razie wyjścia z samochodu na wszystkich drogach.

  Ograniczenie prędkości
  W Austrii obowiązuje następujące ograniczenie prędkości:

  • 50 km/h w terenie zabudowanym
  • 100 km/h na drogach ekspresowych
  • 130 km/h na autostradach

  Przepisy ruchu drogowego
  W Austrii obowiązuje ruch prawostronny.

  Paliwo
  Stacje benzynowe w Austrii otwarte są zwykle w godzinach od 08:00 - 20:00. Niektóre stacje w większych miastach otwarte są 24 godziny dobę.

  Opłaty
  Każdy samochód poruszający się na autostradzie w Austrii powinien być wyposażony w winietę, którą należy przykleić w widocznym miejscu na przedniej szybie samochodu. Winiety można kupić na stacjach benzynowych lub w pobliżu granicy państwa.

  Parkowanie
  Obszary przeznaczone do krótkiego parkowania oznaczone są strefą koloru niebieskiego (blaue Zone). W niektórych miastach np. w Wiedniu należy wykupić kwit parkingowy (Parkschein) dostępny w automatach, kioskach lub stacjach benzynowych. Kwity te oznaczone są różnymi kolorami w zależnoćci od długości czasu parkowania.

  Ubezpieczenie

  Informacje ogólne
  W zależności od kraju, w którym odbywa się wynajem samochodu mogą różnić się warunki wynajmu i ubezpieczenia. Generalnie w cenie Auto Europe wliczone jest ubezpieczenie w razie pożaru oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Dodatkowo każda oferta wynajmu auta w Austrii zawiera ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w razie kolizji lub kradzieży samochodu. Szczegółowe informacje dotyczące ubezpieczenia znajdziesz na voucherze.

  Ograniczenia

  Informacje ogólne
  Ogólnie podróż do krajów Europy Zachodniej jest dozwolona. W niektórych przypadkach mogą wystąpić ograniczenia dotyczące podróży samochodem poza granicę państwa, dotyczy to na przykład samochodów luksusowych. W razie podróży do krajów Europy Wschodniej, upewnij się, czy wjazd wypożyczonym samochodem jest dozwolony.

  Podróż do innych krajów
  W przypadku podróży samochodem do krajów Europy Wschodniej skontaktuj się z nami pod bezpłatnym numerem infolinii (00)800 1124 891.

  Wynajem samochodów w jedną stronę
  Wynajem samochodu w jedną stronę na terenie Austrii jest możliwy. W tym przypadku mogą wystąpić dodatkowe opłaty i ograniczenia co do minimalnego okresu wynajmu. Międzynarodowy wynajem samochodu w jedną stronę, jeśli jest możliwy, to tylko za dodatkową opłatą.


  Wybierz kraj zamieszkania
  close