Proszę wybierz kraj zamieszkania
Polska
Język  
Trwa wyszukiwanie najlepszych ofert w wybranej lokalizacji: .
Warto poczekać chwilę na nasze oferty
Wyszukiwarka samochodów

 • Bezpłatna anulacja i zmiana rezerwacji

  Swobodność do 48 godzin przed odbiorem
 • Brak opłat za transakcje kartą kredytową

  Transparentność ofert & gwarancja najniższych cen
 • Usługa wynajmu samochodów od 60 lat

  Partner renomowanych wypożyczalni samochodów na całym świecie
  • Punkt odbioru:
   Proszę wpisz kilka pierwszych liter miejsca wynajmu i wybierz jedno z proponowanych.
  • Punkt odbioru:
   Miejsce wynajmu nie zostało znalezione. Proszę podaj nazwę miasta lub kod lotniska, aby zobaczyć dostępne punkty wynajmu.
  • Punkt odbioru:
   Proszę podaj punkt odbioru.
  • Punkt zwrotu:
   Proszę podaj punkt zwrotu.
  • Data:
   Termin zwrotu powinien być później niż termin odbioru.
  • Podróż do Europy Wschodniej:
   Jeśli zamierzasz podróżować samochodem do krajów Europy Wschodniej, zadzwoń do nas pod numer infolinii +48222639537.
  • Brak pasujących wypożyczalni do wybranego miejsca odbioru i zwrotu. Wybierz proszę inną lokalizację odbioru lub zwrotu samochodu.
  • Wiek kierowcy:
   Podaj wiek kierowcy
  Auto Europe partnerskie wypożyczalnie samochodów: Hertz, Avis, Dollar, Budget, Enterprise, National, Europcar, Buchbinder, Peugeot
  Opony zimowe w Europie

  Opony zimowe infografika

  Opony zimowe i  przepisy w Europe

  Jeśli wyjeżdżasz zimą za granicę, ważne jest, aby dobrze przygotować się do podróży zwłaszcza, gdy zamierzasz jechać samochodem w tereny górskie Europy. Znajomość przepisów ruchu drogowego, ale także odpowiednie wyposażenie samochodu dostosowane do warunków atmosferycznych są bardzo ważne dla bezpieczeństwa podróżujących.

   

  W niektórych państwach europejskich wprowadzono przepisy zobowiązujące kierowców do wyposażenia samochodu w opony zimowe, natomiast w niektórych krajach sprzęt zimowy jest tylko zalecany. Poniższa infografika Auto Europe przedstawia regulamin używania opon zimowych w Europie.

  Korzystając z naszej usługi wynajmu samochodów zwróć uwagę na nasze specjalne oferty, w których opony zimowe wliczone są już w cenę! W ten sposób unikniesz dodatkowych opłat w lokalnej wypożyczalni i zaoszczędzisz!

   


   

  Poniżej znajdziesz informacje o wyposażeniu samochodów w opony zimowe, które mogą się przydać w planowaniu zimowej podróży.

   

  Kliknij na poniższy obrazek i zobacz całą infografikę:

   

  Infografika - opony zimowe w Europie

   

   


   

   

  Opony zimowe infografika

   

  Skróty: 

  Opony zimowe infografika

  OZG: opony zimowe gratis w ofercie Auto Europe.
  OZO/Z: opony zimowe obowiązkowe/zalecane.
  OZG n/d: oferty opony zimowe gratis nie są dostępne.

   

  Niemcy: OZO, OZG

  W Niemczech wymagane jest wyposażenie samochodu w odpowiednie ogumienie zimowe w zależności od warunków pogodowych na jezdni. Jeśli termometr wskazuje minusową temperaturę, pada śnieg i gromadzi się lód i błoto na drogach, samochód musi być wyposażony w zimowe ogumienie. Wypożyczalnie samochodów pobierają dodatkowe opłaty za opony zimowe. Nasza wskazówka: wybierz oferty Auto Europe "opony zimowe gratis" a unikniesz dodadtkowych kosztów.

   

  Austria: OZO, OZG

  Austria jest popularnym miejscem do uprawiania sportów zimowych. Dla turystów podróżującch do Austrii ważne jest wyposażyć samochód w opony zimowe, aby zachować bezpieczeństwo na drogach. Od 1 listopada do 15 kwietnia opony zimowe w Austrii są obowiązkowe.

   

  Szwajcaria: OZZ, OZG

  W Szwajcarii, podobnie jak w Niemczech, opony zimowe nie są obowiązkowe. Jednak zaleca się wyposażyć auto w opony zimowe, ponieważ podróżując po zaśnieżonych drogach bez odpowiedniego ogumienia kierowca ponosi odpowiedzialność w przypadku szkód. Zdecyduj się na nasze oferty: "opony zimowe gratis" i podróżuj bezpiecznie!

   

  Włochy: OZZ, OZG n/d

  Od 15 października do 15 kwietnia zaleca się wyposażyć samochód w opony zimowe szczególnie w północnym obszarze Włoch. Mimo, że w naszej ofercie nie można zarezerwować takich opon, warto wiedzieć, że większość wypożyczalni wyposaża samochody w ogumienie całoroczne. W popularnych miejscowościach do uprawy sportów zimowych można wypożyczyć dodatkowo łańcuchy śniegowe.

   

  Francja: OZG n/a

  Choć opony zimowe we Francji nie są obowiązkowe, wskazane jest, aby wyposażyć samochód w łańcuchy śniegowe, jeśli podróżujesz w tereny górskie. Łańcuchy można wypożyczyć na miejscu lub zabrać ze sobą własne.

   

  Finlandia: OZO, OZG

  W Finlandii od 1 grudnia do końca lutego samochód musi być wyposażony w opony zimowe, a od 1 listopada do 1-go poniedziałku po Wielkanocy dozwolone są łańcuchy śniegowe.

   

  Szwecja: OZO, OZG

  Opony całoroczne

  Od 1 grudnia do 31 marca opony zimowe są obowiązkowe. Nawet jeśli w tym czasie warunki na jezdni są dobre (nie ma śniegu, lodu i mokrej nawierzchni) a temperatura wzrasta powyżej zera, warto jeździć samochodem z oponami zimowymi, ponieważ trudno przewidzieć jaka będzie pogoda.

   

  Norwegia: OZZ, OZG

  Mimo, że opony zimowe w Norwegii nie są obowiązkowe, to jednak warto poruszać się samochodem z zimowym ogumieniem i łańcuchami śniegowymi, szczególnie gdy na drogach panują trunde warunki pogodowe. Rezerwując samochód w naszej ofercie opony zimowe są gratis.

   


   

  Kliknij poniższy obrazek i zobacz infografikę:

   

  Infografika - opony zimowe w Europie

   

   


   

   

   

  Wybierz kraj zamieszkania
  close