Proszę wybierz kraj zamieszkania
Polska
Język  
Trwa wyszukiwanie najlepszych ofert w wybranej lokalizacji: .
Warto poczekać chwilę na nasze oferty
Wyszukiwarka samochodów

 • Bezpłatna anulacja i zmiana rezerwacji

  Swobodność do 48 godzin przed odbiorem
 • Brak opłat za transakcje kartą kredytową

  Transparentność ofert & gwarancja najniższych cen
 • Usługa wynajmu samochodów od 60 lat

  Partner renomowanych wypożyczalni samochodów na całym świecie
  • Punkt odbioru:
   Proszę wpisz kilka pierwszych liter miejsca wynajmu i wybierz jedno z proponowanych.
  • Punkt odbioru:
   Miejsce wynajmu nie zostało znalezione. Proszę podaj nazwę miasta lub kod lotniska, aby zobaczyć dostępne punkty wynajmu.
  • Punkt odbioru:
   Proszę podaj punkt odbioru.
  • Punkt zwrotu:
   Proszę podaj punkt zwrotu.
  • Data:
   Termin zwrotu powinien być później niż termin odbioru.
  • Podróż do Europy Wschodniej:
   Jeśli zamierzasz podróżować samochodem do krajów Europy Wschodniej, zadzwoń do nas pod numer infolinii +48222639537.
  • Brak pasujących wypożyczalni do wybranego miejsca odbioru i zwrotu. Wybierz proszę inną lokalizację odbioru lub zwrotu samochodu.
  • Wiek kierowcy:
   Podaj wiek kierowcy
  Auto Europe partnerskie wypożyczalnie samochodów: Hertz, Avis, Dollar, Budget, Enterprise, National, Europcar, Buchbinder, Peugeot
  Lista kontrolna

  Lista kontrolna - wynajem samochodów

  Wynajem samochodów to świetna możliwość na zwiedzanie świata. Wybierasz się na urlop i chcesz skorzystać z wypożyczalni samochodów? Wystarczy, że porównasz ceny i wszystkie dostępne kategorie na stronie Auto Europe i w kilku prostych krokach możesz zrobić rezerwację samochodu. Oprócz dowodu osobistego i karty kredytowej jest jeszcze kilka ważnych rzeczy, o których należy pamiętać, aby bez problemów odebrać samochód z wypożyczalni.

  W naszej poniższej infografice przygotowaliśmy listę kontrolną, która pomoże Ci się odpowiednio przygotować przed wynajmem samochodu. Jeśli masz jakieś wątpliwości, skontakuj się z nami!

   


  Kliknij poniżej i zobacz infografikę:

   

  Infografika - lista kontrolna


   

  Wymagania wieku

  Ograniczenie wieku

   

  W niektórych wypożyczalniach obowiązuje ograniczenie wieku pomiędzy 18 - 25 lat i zwykle pobierana jest tzw. opłata młodego kierowcy. Oprócz tego kierowca powinien posiadać prawo jazdy od co najmniej 1-2 lat. Niektóre wypożyczalnie ograniczają wynajem do maksymalnego wieku i pobierają tzw. opłatę seniora.

   

  Dodatkowe zabezpieczenie

   

  Większość firm wynajmujących oferuje w pakietach podstawowych zabezpieczenie ochronne, które nie pokrywa wszystkich uszkodzeń samochodu. Dodatkowe zabezpieczenie można wykupić w lokalnej wypożyczalni lub wybrać produkt Auto Europe z tzw. zwrotem udziału własnego lub pakiet z super cover.

   

  Ograniczenie podróży

   

  W państwach podzielonych na stany lub w krajach o ekstremalnych warunkach pogodowych i terenowych firmy wynajmujące samochody wprowadzają ograniczenia podróży. Wjazd do niektórych regionów państwa jest wtedy niedozwolony lub częściowo ograniczony. Podróż na wyspy, jak również jazda samochodem po wodzie, plaży, drogach nieasfaltowanych jest zabroniona.

   

  Limit kilometrów

   

  Zaplanuj trasę i wybierz rozważnie kategorię samochodu. Niektóre firmy wynajmujące wprowadzają ograniczenie kilometrów i opłaty za każdy dodatkowo przekroczony kilometr.

   

  Dodatkowy kierowca

  Dodatkowi kierowcy

   

  Firmy wynajmujące pobierają opłaty za dodatkowego kierowcę i wprowadzają limit kierowców. Zdarza się, że w niektórych wypożyczalniach małżonkowie są zwolnieni z opłaty, a w sezonie letnim jeden dodatkowy kierowca jest często wliczony w cenie wynajmu.

   

  Opłaty drogowe

   

  Poszczególne wypożyczalnie oferują specjalne mobilne urządzenia służące do opłaty za przejazd po płatnych odcinkach dróg. Inną możliwością jest zapłata w chwili zwrotu samochodu. Dodatkowe opłaty mogą wystąpić również za przekroczenie odpowiednio oznakowanych stref.

   

  Przekroczenie granicy

   

  Każda firma wynajmująca określa ograniczenia w przypadku, gdy kierowca zamierza podróżować samochodem poza granicę państwa. Jeżeli planujesz taki wyjazd, zanotuj kraj podróży w chwili dokonywania rezerwacji, a my poinformujemy Cię, czy wypożyczalnia na to pozwoli i ile to będzie kosztować.

   

  Opłata za wynajem w jedną stronę

   

  W przypadku, gdy zwrot samochodu odbywa się w innym miejscu niż odbiór, może spowodować to dodatkowe koszty i taki wynajem musi być potwierdzony przez lokalną wypożyczalnię. Jeśli zarezerwujesz samochód na naszej stronie internetowej, my poinformujemy Cię o dostępności i ewentualnych opłatach.

   

  Fotelik dla dziecka

  Dodatkowe wyposażenie

   

  Potrzebujesz fotelika dziecięcego lub nawigacji GPS? Na naszej stronie internetowej możesz zarezerwować dodatkowe wyposażenie. Po otrzymaniu potwierdzenia o dostępności zapłacisz za zamówione akcesoria bezpośrednio w wypożyczalni.

   

   
  Kliknij poniżej i zobacz infografikę:
   
  Infografika - lista kontrolna w wypożyczalni samochodów
   

    
  Wybierz kraj zamieszkania
  close