Proszę wybierz kraj zamieszkania
Polska
Język  
Trwa wyszukiwanie najlepszych ofert w wybranej lokalizacji: .
Warto poczekać chwilę na nasze oferty
Wyszukiwarka samochodów

 • Bezpłatna anulacja i zmiana rezerwacji

  Swobodność do 48 godzin przed odbiorem
 • Brak opłat za transakcje kartą kredytową

  Transparentność ofert & gwarancja najniższych cen
 • Usługa wynajmu samochodów od 60 lat

  Partner renomowanych wypożyczalni samochodów na całym świecie
  • Punkt odbioru:
   Proszę wpisz kilka pierwszych liter miejsca wynajmu i wybierz jedno z proponowanych.
  • Punkt odbioru:
   Miejsce wynajmu nie zostało znalezione. Proszę podaj nazwę miasta lub kod lotniska, aby zobaczyć dostępne punkty wynajmu.
  • Punkt odbioru:
   Proszę podaj punkt odbioru.
  • Punkt zwrotu:
   Proszę podaj punkt zwrotu.
  • Data:
   Termin zwrotu powinien być później niż termin odbioru.
  • Podróż do Europy Wschodniej:
   Jeśli zamierzasz podróżować samochodem do krajów Europy Wschodniej, zadzwoń do nas pod numer infolinii +48222639537.
  • Brak pasujących wypożyczalni do wybranego miejsca odbioru i zwrotu. Wybierz proszę inną lokalizację odbioru lub zwrotu samochodu.
  • Wiek kierowcy:
   Podaj wiek kierowcy
  Auto Europe partnerskie wypożyczalnie samochodów: Hertz, Avis, Dollar, Budget, Enterprise, National, Europcar, Buchbinder, Peugeot
  Boże Narodzenie

  Boże Narodzenie na całym świecie

  Na całym świecie celebruje się wyjątkowy czas świąt Bożego Natodzenia. Jednak nie każdy naród spędza święta tak jak my Polacy. W przeciągu lat powstały różnorodne tradycje i formy świętowania - od tańców, po zapalanie świec, do zbijania Pinatas.

   

  Poniżej przygotowaliśmy kilka krajów, w których obchodzi się Boże Narodzenie w zupełnie inny sposób niż w Polsce. Jesteś ciekawy? Więcej informacji znajdziesz w naszej infografice.

   

  Chcesz spędzić w tym roku Boże Narodzenie inaczej niż siedzenie przy pełnym stole i objadanie się? Auto Europe oferuje wynajem samochodów dookoła całego globu w ponad 20 000 lokalizacji w 180 krajach! Wybierz się w podróż wynajętym samochodem i świętuj Boże Narodzenie w wyjątkowy sposób!


   

  Kliknij poniżej i zobacz całą infografikę:

   

  Infografika Auto Europe - Boże Narodzenie na świecie


  Na całym świecie świętuje się Boże Narodzenie! Na przełomie lat powstały w każdym kraju różne świąteczne  obyczaje. Zobacz naszą infografikę i poznaj inne tradycje obchodzenia Bożego Narodzenia na świecie!

   

  Szwecja

  God Jul ze Szwecji

  W Skandynawii trzeba uważać na latające prezenty, bo ktoś niespodziewanie może wrzucić podarunek do pokoju (Julklapp). Kolejną tradycją w Szwecji jest miseczka z budyniem postawiona na parapecie, która ma zaspokoić chochlika Tomte.

   

  Islandia

   

     

  Gleðileg jól z Islandii

  W Islandii obchodzi się Boże Narodzenie od Wigilii do Trzech Króli. Ze względu na brak jodły, choinki wykonywano z kawałków dzrzewa i malowano je na zielono. W Islandii 13 krasnoludków przynosi prezenty z gór. Począwszy od 12 dni przed Wigilią, każdego dnia pojawia się jeden krasnoludek. Pierwszy z nich znika w pierwszy dzień świąt a ostatni w święto Trzech Króli.

  Wesołych Świąt z Polski


  W Polsce Wigilia rozpoczyna się, gdy pojawi się pierwsza gwiazda na niebie. Tradycyjnie serwowane jest na wieczerzę 12 potraw ku pamięci 12 apostołów. Dla Polaków szczególnie ważne jest dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń na nadchodzący Nowy Rok.

     
  Polska
   
  Irlandia
   Nollaig Shona z Irlandii

  W Irlandii domy dekorowane są ostrokrzewem, girlandą i jemiołą. Oprócz tego ustawiane są wieńce adwentowe z pięcioma świecami  - trzy w kolorze liliowym, jedna w różowym i jedna w białym. Biała świeca zapalana jest dopiero w wieczór wigilijny. Prezenty przynosi Święty Mikołaj w nocy.
  Rosja
   
  Wyspy Owcze
   Svetlogo Rogdestva z Rosji

  Boże Narodzenie w Rosji obchodzi się 7 stycznia zgodnie z rosyjskim kościołem prawosławnym a obdarowywanie prezentami odbywa się w Sylwestra.
  Gleðilig jól z Wysp Owczych

  Boże Narodzenie trwa tutaj 21 dni! 13 stycznia mieszkańcy wysp wykonują specjalny taniec, aby uczcić koniec świąt. 
  Meksyk
   
  Australia
   
  Feliz Navidad z Meksyku

  W Meksyku Boże Narodzenie rozpoczyna się 15 grudnia. Prawie każdego dnia mieszkańcy Meksyku świętują z głośną muzyką i tańcem - to prawdziwa Fiesta (lokalna nazwa: Posada). Tradycyjnie spożywa się tutaj napój Ponche oraz orzechy i owoce z wypełnionych papierowych lub szklanych kul Pinatas.
  Merry Christmas z Australii

  Chcesz spędzić Boże Narodzenie bez śniegu i mrozu? W Australii spędza się święta na plaży w słońcu i spożywa indyka z grilla.
   

  Wesołych świąt

   


  Kliknij na poniższy obrazek i zobacz naszą infografikę:

   

  Boże Narodzenie


   

  Wybierz kraj zamieszkania
  close